Stephen King’s Desperation

ψηφιστε την ταινια


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
phpThumb.php

Η Απόγνωση
Stephen Kings Desperation
Εναλλακτικός τίτλος: Από σώμα σε σώμα ( έλα και σε μένα μπάρμπα)
Έτος: 2006
Μαχαλάς: Αμέρικα
Είδος: Ναχαμε να λέγαμε
Μαέστρος: Μικ Γκάρις
Παίχτες : Ο HellBoy, Αναμπεθ Γκίς και κάτι άλλοι.
Κρατάει: 131


Κύλησε ο τέντζερης και βρήκε το καπάκι. Ο Νικ Γκάρις γνωστός τρομοπλάστης ( βλέπε masters of horror) συνεργάζεται με το άλλο τέρας του τρόμου τον Στίβεν Κινγκ και στήνουν μια εξωφρενική ταινία. χαμηλού προϋπολογισμού όπου τα πάντα μπορούν να συμβούν .

Τι γίνεται όταν ένας δαίμονας εισβάλει στο σόμα ενός αυταρχικού μπάτσου? Το έλα να δεις

Ο νταβάς του χωριού είναι ένας μπάτσος που αφού ξεπάστρεψε όλους τους συγχωριανούς του φυλακίζει χωρίς λόγο κι αιτία τον κάθε περαστικό που θα κάνει το λάθος να διασχίσει την επαρχιακή οδό . Μια ομάδα ανθρώπων που παγιδεύτηκαν απ αυτόν θα προσπαθήσουν να δραπετεύσουν και κατά συνέπεια να επιβιώσουν απ την περίεργη αυτή κατάσταση. Μια κατάσταση που εμπλέκει δαίμονες , τέρατα και διάφορα άλλα καλούδια . Κακή σας διασκέδαση
 
30 July 2006
185
Αθήνα
Re: Stephen King’s Desperation

Desperation δε λες τίποτα. Επιτέλους ας σεβαστεί πρώτα ο ίδιος την εξαιρετική βιβλιογραφική δουλειά του και ύστερα να εγκρίνει (πόσο μάλλον να γράφει και το σενάριο!!) τέτοια ανοσιουργήματα...
icon8.gif
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,443
Ελευσίνα
Κρίμα, έχω διαβάσει το βιβλίο και περίμενα κάποια στιγμη να το δώ και στην μεγάλη οθόνη. Οχι όμως υπό τέτοια παραγωγή. Αν πέσει στα χέρια μου θα το δώ απλα απο περιέργεια. :cowboy:
 

felixxx

Senior Member
20 June 2006
584
Re: Stephen King’s Desperation

Κρίμα, έχω διαβάσει το βιβλίο και περίμενα κάποια στιγμη να το δώ και στην μεγάλη οθόνη. Οχι όμως υπό τέτοια παραγωγή. Αν πέσει στα χέρια μου θα το δώ απλα απο περιέργεια. :cowboy:
+1 με την διαφορα οτι το ειδα! Μακρια θα απογοητευθεις!
 

markont

Established Member
19 June 2006
230
Αν μιλάμε για υπερπατάτες τότε αυτή η ταινία (ο θεός να την κάνει) είναι ο πρωταθλητής.
 

Φρα.Πε.

Supreme Member
17 June 2006
6,443
Ελευσίνα
δεν άντεξα, το έκανα το λάθος...
spoiler:

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΟΥΦΑ

οσο ωραίο είναι το βιβλίο τοσο μάπα η ταινία, απελπιστικά αργός ρυθμός και πολλες διαφορές απο το original story, αμέτρητες προσευχές απο τους πρωταγωνιστες (αλλα και απο εμάς να τελειώσει)..