Panasonic TX-32LE7P : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

GEORGE PAPAS

Senior Member
18 June 2006
530
Καλημερα και χρονια πολλα.
Ειμαι νεος στην κατηγορια,ασχολουμαι κυριως με τον ηχο.
Πριν δυο μερες,σε ενα ταξιδι μονοημερο στη Βουλγαρια,πηρα απο ενα μεγαλο πολυκαταστημα την παραπανω T.V.
Ξεκινησα να παρω τη Sony V-2500,αλλα η εικονα της Πανα μας αρεσε περισσοτερο.Φυσικα και η τιμη της 730 Ευρα...
Την δοκιμασα εκει,την εφερα,την εστησα και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.
Τοσο, ωστε δεν μπορω να ξαναδω απο τη παλια Πανα crt τιποτα απολυτως!
Ψαχνω στο ιντερνετ,αλλα δεν μπορω να βρω και πολλα.
Ειναι φτιαγμενη στην Τσεχια και εχει V-Real 2.
Λιγες πληροφοριες:http://www.euroshop.lv/lcd_plazmas_televizori/299/_52366/
Την εχει,η την ξερει κανεις;

Υπαρχει περιπτωση να ειναι φταγμενη μονο για την Ανατολικη Ευρωπη;
 

petronik

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
18,512
Θεσσαλονικη
Απάντηση: Panasonic Viera TX-32LE7P

Χθες το πρωι τριγυρνωντας σε καποια μαγαζια του χωρου,για αλλο πραγμα,ειδα φευγαλεα μερικες με τιμη κοντα στο 1000,εικονα απαραδεκτη σε τηλεοπτικο σημα τουλαχιστον,σε σχεση με την ταπεινη Philips crt που εχω.Ειχε αναμεταδοση απο λειτουργια στους Α .Τοπους και ηταν αλλου παπας,αλλου τα ρασα ,στην κυριολεξια Στα 3000 τα πραγματα ηταν καλα εως πολυ καλα
 

GEORGE PAPAS

Senior Member
18 June 2006
530
Re: Panasonic Viera TX-32LE7P

Το ψαχνω εδω κι ενα μηνα περιπου.Περασα μερικες φορες απο το Media-Mark
και πραγματικα οι φτηνες lcd μου φανηκαν πολυ μετριες.Φυσικα οσο ανεβαινε η τιμη,ανεβαινε και η ποιοτητα.Μια σχετικα καλη και βασικα οικονομικη λυση ηταν η Pana TX-32 LE60P.Σιγουρα δεν ηταν η καλυτερη εικονα,αλλα μια αξιοπρεπης προταση.
Στο καταστημα που εκανα την αγορα,μπορεσα να συγκρινω και τις δυο T.V.
Η διαφορα τους σε ποιοτητα ηταν αρκετα εντονη κι ετσι με...συνοπτικες διαδικασιες,την αγορασα.
Σιγουρα στις 37 ιντσες ειναι αλλιως,ελα ομως που η T.V.επρεπε να τοποθετηθει σε συγκεκριμενη θεση σε συνθετο επιπλο...
Ο λογος που ηθελα κατι φτηνο και καλο,ειναι η γρηγορη τεχνολογικη απαξιωση τωνT.V.Μετα απο δυο χρονακια π.χ.,αγοραζω μια πολυ καλυτερη
τηλεοραση και μεγαλυτερη,αφου κανω μια ανανεωση στα επιπλα του σαλονιου.Και φυσικα η τωρινη τηλεοραση θα παει στην κρεβατοκαμαρα...
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Απάντηση: Panasonic Viera TX-32LE7P

Χθες το πρωι τριγυρνωντας σε καποια μαγαζια του χωρου,για αλλο πραγμα,ειδα φευγαλεα μερικες με τιμη κοντα στο 1000,εικονα απαραδεκτη σε τηλεοπτικο σημα τουλαχιστον,σε σχεση με την ταπεινη Philips crt που εχω

Δεν εχει νοημα να συγκρινουμε την τηλεοραση που εχεις σπιτι με Α σημα με την τηλεοραση στο καταστημα με σημα Α/100. Ακομη και οι CRT σε πολλα μαγαζια δειχνουν χαλια λογω αδυναμου σηματος.
Ακομη και η ταπεινη Sharp 32SA1E των 799 ευρω με καλο σημα δειχνει καλυτερα απο οποιαδηποτε CRT εχω δει.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Απάντηση: Panasonic Viera TX-32LE7P

Δεν φταις εσυ. Θυμαμαι πριν κανα χρονο που ειχα παει σε γνωστη αλυσιδα με ηλεκτρικα στην Αθηνα για να δω τις τηλεορασεις. Το απολυτο χαλι. 15 τηλεορασεις επαιζαν απο το ιδιο DVD με διακλαδωτες και η εικονα δεν βλεποταν με τιποτα. Βεβαια πριν απο 3-4 μηνες που ξαναπηγα ειχαν βελτιωθει αρκετα αλλα και παλι...
 

petronik

Μέλος Σωματείου
18 June 2006
18,512
Θεσσαλονικη
Απάντηση: Panasonic Viera TX-32LE7P

Οταν ομως παιζει με πηγη dvd που ειναι συνδεδεμενο μονο μ αυτην ,και οι γρηγορες σκηνες δεν βλεπονται ποιος φταει? το dvd? Kαι επειδη εχω δει και με τηλεοπτικο σημα σε σπιτι ,δεν ειναι και οτι καλλιτερο, σ αυτη την κατηγορια τιμης παντα
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Απάντηση: Panasonic Viera TX-32LE7P

Οταν ομως παιζει με πηγη dvd που ειναι συνδεδεμενο μονο μ αυτην ,και οι γρηγορες σκηνες δεν βλεπονται ποιος φταει? το dvd? Kαι επειδη εχω δει και με τηλεοπτικο σημα σε σπιτι ,δεν ειναι και οτι καλλιτερο, σ αυτη την κατηγορια τιμης παντα

Εκει δεν μπορω να σου απαντησω. Ειναι θεμα τηλεορασης, DVD player , ρυθμισεων , αποστασης θεασης και πολλα αλλα. Συνηθως προβληματα με την κινηση εχoυν τα παλιοτερα μοντελα LCD.
 

GEORGE PAPAS

Senior Member
18 June 2006
530
Re: Panasonic Viera TX-32LE7P

Πραγματι,σε παλιοτερα μοντελα υπηρχε πολυ εντονο προβλημα σε γρηγορες
σκηνες.Και ειδικα αυτο που λεει ο Πετραν οτι αλλου ηταν ο παπας και αλλου τα
ρασα.Γι αυτους τους λογους καθυστερησα την αγορα της T.V.
Με αυτην την Πανα ομως διαπιστωσα οτι εχουν σχεδον απαλειφθει τα
παραπανω μειονεκτηματα.Με ενα απλο DVD B.S. βλεπω παρα πολυ καλα.
Που να βαλω και με HDMI !...