Ringer

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0
Συμπαθητική σειρούλα μυστηρίου με την -ανέλπιστα καλή- Sarah Michele Gellar.

ringer-tv-show-poster-01-400x600.jpg



Μια "μπλεγμένη" γυναίκα, τέως αλκοολική, και κυνηγημένη από τη Μαφία ως μοναδική αυτόπτης μάρτυρας μιας εκτέλεσης, καταφεύγει στη δίδυμη αδερφή της για να απομακρυνθεί απ'τους διώκτες της. Μετά την μυστηριώδη όμως εξαφάνιση της αδερφής της, εκμεταλλευόμενη το γεγονός ότι μοιάζουν σα δυο σταγόνες νερό, της "κλέβει" την ταυτότητα, και συνεχίζει να ζει τη ζωή της δεύτερης. Φυσικά, όπως επιτάσσει το Hollywood, η ζωή της αδερφής της μόνο ρόδινη δεν είναι, κάτι που αρχίζουμε να αντιλαμβανόμαστε απ'το πρώτο κιόλας επεισόδιο.

Αν και ως κεντρική υπόθεση φέρνει στο νου σαπουνόπερα, μόνο ελάχιστα θυμίζει κάτι τέτοιο. Αρκετό μυστήριο, χολλυγουντιανή αγωνία, σταδιακές με το σταγονόμετρο αποκαλύψεις. Η τέως teen-star με έπεισε στον ρόλο και των δύο αδερφών. Έχει μια μυστηριώδη γοητεία, κάτι που σε κρατάει. Οι δευτερεύοντες χαρακτήρες έχουν σχετικό ενδιαφέρον, ενώ βέβαια ξεχωρίζω τον κρυφό μου πόθο, την Jaime Murray. (ονείρωξη mode on :D)

Γενικά, αξίζει να ασχοληθείτε μαζί της, αφού στα πρώτα 3 επεισόδιά της κρατάει μια σταθερή ικανοποιητική προς καλή ποιότητα, με προοπτικές να βελτιωθεί σημαντικά.




 
Last edited by a moderator:

vas_papavas

Supreme Member
21 December 2010
8,849
έχω δεί τα 3 πρώτα επεισόδια. καλή μου φαίνεται. γκλαμουράτο σαπουνοπερικο περιβάλλον και αστυνομικό μυστήριο 2 σε 1. αν και την ξεκίνησα με αρνητική διάθεση είδα όλα τα επεισόδια με τη μια.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Πλεον κυκλοφορει και 4ο επεισοδιο.

Μαλλον θα ξεκινησω και εγω την θεαση απο σημερα να δω περι τίνος προκειται.
 

vas_papavas

Supreme Member
21 December 2010
8,849
είδα σήμερα και το 4ο. το γκομενάκι χ2 έχει γλυκούλι προσωπάκι και με κρατάει. κατά τα άλλα σαπουνοπέριασε πολύ. το αστυνομικο που ειχε αρχικά έχει παει περίπατο. θα το συνεχίσω καπάκι από την πρασινάδα του terranova.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Ειδα και εγω τα δυο πρωτα επεισοδια.

Ενταξει δεν ξετρελαθηκα κιολας αλλα δεν μπορω να πω οτι ειναι βαρετη σειρα. Βλεπεται ανετα.

Σε οποιον εχει δει ολες τις υπολοιπες φετινεσ σειρες και εχει χρονο τα βραδια συστηνεται.

ΥΓ. Την Michele την πηρε η κατω βολτα. Ατιμε χρονε.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Στην αρχη νομιζα οτι ειναι Εβραϊκό ονομα αλλα τελικα...

Siobhán is a female Irish name. It is an Irish form of Joan, which is derived from the Anglo-Norman Jehanne.[1] Joan is the female form of John.[2]
The popularity of the actress Siobhán McKenna (1923–1986) helped the resurgence of the name (without an accent) in the twentieth century.[1]
The Scottish Gaelic form of the name is Siubhan.[2] Alternative spellings of Siobhán include: Siobhan, Siobhain, Siobhann, Siobhin, Siobhon, Shivon, Siavon, Siovhan, Shivaune, Shivaun, Shavon, Sioban, Shivonne, Shvaugn, Shivaughn, Shivaughne, Shavaughn, Shavaughne, Shavaughan, Shavaugn, Shavaugne, Shavaun, Shavaune, Sheavaughn, Shevaun, Shevawn, Shavone, Shavonne, Chevonne and Chevon.[citation needed]

Wikipedia
 

kostas_dr

AVClub Enthusiast
22 November 2010
1,112
City of Athens
Πάει και αυτή! Κρίμα και ήταν σειρά με αρκετές ανατροπές.
Μου στενοχωρήσατε την SFG!
Υ.Γ.
Το αντίστοιχο (μέχρι ενός σημείο και teen drama) The Lying Game ανανεώθηκε για 2ο κύκλο!