The Fades

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,176
Εκεί ψηλά.....
o_fades_marketing_st1e33f4_8meg.jpg




The Fades



http://www.youtube.com/watch?v=Z7clIVVUQko
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Καλό φαίνεται. Λίγο άνισο το πρώτο επεισόδιο αλλα έχει προοπτικές. Θα προτιμούσα λιγότερα για τα εφηβικά προβλήματα του πρωταγωνιστή και περισσότερα για τα fades.

Κάποιοι στο BBC βλέπανε φανατικά το Flash Forward μου φαίνεται. Οράματα για το μέλλον, κοράκια που πέφτουν απο τον ουρανό...Aν έπαιρναν και τον Fiennes να παίξει θα είχαμε unofficial sequel ;)
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,176
Εκεί ψηλά.....
Δεν λες καλα που δεν τον πηραν τον αχρηστο που το μονο που κανει ειναι να χαμογελαει ειρωνικα ...

Το πρωτο επεισοδιο ηταν απλα εξαιρετικο. Καμια σχεση με σειρες του ειδους θυμιζει αμερικανικη κινηματογραφικη παραγωγη αλλα εμποτισμενη με βρεττανικη πενα και ατμοσφαιρα.

Καλη αρχη.
 

nemesi54

AVClub Addicted Member
18 September 2007
1,694
Μοσχάτο
Είδα το πρώτο επεισόδιο πριν μια εβδομάδα και ήταν πολύ καλό...
Ελπίζω και σε ανάλογη συνέχεια....

Παρεπιπτόντως....6 επεισόδια είναι μόνο..??
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Πρωτότυπη η σύνδεση με τα προηγούμενα στο 2ο επεισόδιο αλλα...

..εκεί που περίμενα μια σχετικά πρωτότυπη σειρά με φαντάσματα (ξέρουν οι Άγγλοι απο τέτοια), μας προέκυψε ακόμα μια σειρά με zombies. Η όλη υπόθεση μοιάζει με το ερώτημα αυγό ή κότα: για να αποκτήσουν φυσική παρουσία τα fades πρέπει να φάνε και για να φάνε πρέπει να έχουν φυσική παρουσία.
Το καλό της σειράς βέβαια είναι οτι οι teenagers δεν ειναι τόσο εκνευριστικοί όσο στις σειρές απο το US of A. Το κακό είναι οτι το "ενήλικο" cast μειώνεται.
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Έχει βρει κανείς το προχθεσινό, τρίτο επεισόδιο σε 720p;
Έχω αρχίσει να πιστεύω οτι παίχτηκε μόνο σε SD
 

NassosT

Supreme Member
17 June 2006
4,696
Δεν φαίνεται να διατίθεται προς το παρόν...

Εδώ
φαίνεται ότι παίχτηκε κανονικά από το BBC HD.
 
Last edited:

vas_papavas

Supreme Member
21 December 2010
8,849
ξεκίνησα να δώ το 2ο επεισόδιο και το πήγα μονορούφι μέχρι το 6ο. ότι καλύτερο έχω δεί φέτος.
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
ξεκίνησα να δώ το 2ο επεισόδιο και το πήγα μονορούφι μέχρι το 6ο. ότι καλύτερο έχω δεί φέτος.
To American Horror Story το έχεις δει; :smile:

Μεχρι το 4ο επεισόδιο του Fades έχω δει. Τα 3 πρώτα ήταν έτσι κι έτσι, στο 4ο απογειώθηκε. Κρατάω τα 2 τελευταία για το Halloween :D
 

NassosT

Supreme Member
17 June 2006
4,696
Έχει εγκαταλειφθεί "υποτιτλικώς" η σειρά; Εχετε βρει ελληνικούς για μετά το 2ο επεισόδιο;
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Το The Fades το´χεις υπόψη σου; Δυστυχώς κόπηκε, οπότε υπάρχει μόνο ο 1ος και μοναδικός κύκλος με 6 επεισόδια.
Έχει και αυτή η σειρά ένα "τέλος" που σε προετοιμάζει για 2ο κύκλο, ο οποίος δεν θα βγει ποτέ.
Κρίμα.

To The Fades δεν ξέρω βρε; Για κοίτα ποιος έχει γράψει τα μισά μηνύματα στο θέμα της σειράς! ;)

Να πω την αλήθεια, το φινάλε του ήταν τόσο συγκλονιστικό που δεν θυμάμαι αν αφήνει ανοίγματα για συνέχεια.

Το χρώμα του ουρανού; Ο τύπος να μονολογεί;
Υπήρχε περιθώριο για 2ο κύκλο.

Ναι και όχι. Τα λόγια του Neil μπορούν να ερμηνευτούν σαν άρνηση να καταλάβει το λάθος του και να παραδεχτεί ότι έπρεπε να ανοίξει το ascension.
Το χρώμα του ουρανού μπορει να είναι απλά το σύννεφο στάχτης.

Έτσι κι αλλιώς τα fades έφυγαν. Με τι να συνεχίσουν;
 

kostas_dr

AVClub Enthusiast
22 November 2010
1,112
City of Athens
Όντως στο τέλος δείχνει τα fades να φεύγουν, αλλά μήπως άνοιξε η "πύλη" για κάτι άλλο;
Αν ήθελε το κανάλι θα μπορούσε να βάλει τους σεναριογράφους να το συνεχίσουν, αλλά...
Προσωπικά, δεν μου φαίνεται σαν σύννεφο στάχτης, αλλά σαν κάτι που το πάει προς το υπερφυσικό. Σαν ν´αφήνει περιθώριο για συνέχεια.