Alphas

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

onlineN

Supreme Member
12 April 2009
5,316
ΑΘΗΝΑ
avclub1alphas.jpg



http://www.imdb.com/title/tt1183865/

11/7/2011 το πρώτο επεισόδιο.

Μοιάζει ενδιαφέρον !!

Μόλις δω το επεισόδιο θα επανέλθω.


Υ.Γ. Δεν έχουν βγει ακόμα ελληνικοί υπότιτλοι....







 
Last edited by a moderator:

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
Νομιζω οτι το SyFy (ακου ονομα που εβαλαν...) εκανε μια ενδιαφερουσα σειρα.

Εξαιρετικα αν και απλα εφφε , αγνωστοι σχετικα πρωταγωνιστες -εκτος των δυο κεφαλων- αλλα πολυ ταιριαστοι.
Ο μαυρος πρακτωρας επαιζε στο αδικημενο Defying Gravity.
Oι νεοι υπερηρωες ειναι πιο φυσιολογικοι απο εκεινους των Heroes , κανουν μονον ενα πραγμα που ειναι σχετικα δικαιολογησιμο επιστημονικα -:D-

Noμιζω πως εχουμε μια νεα καλη σειρα.
 
Last edited:

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
Φαντασου οτι ανανεωσαν πατατες οπως το falling skies....αλλα ετσι αν εχεις την υποστηριξη που πρεπει (βλεπε Σπιλμπεργκ...)
 

onlineN

Supreme Member
12 April 2009
5,316
ΑΘΗΝΑ
δεν ακουσα καλα σχολια για τον πιλοτο.

Μπααα... μην τους πιστεύεις. Ετσι όπως ξεκίνησε ( εμένα μου άρεσε) σε κάνει να προετοιμάζεσαι για επερχόμενα ωραία - και λογικά αυτοτελή - σενάρια.

Είναι υποσχόμενη σειρά.
 

Λ.Μ.

Established Member
27 June 2006
181
Πολύ καλή σειρά, με γρήγορη σκηνοθετική ματιά και ρυθμό που κρατάει το ενδιαφέρον του θεατή χωρίς να τον αγχώνει. Ελπιδοφόρα πράγματα σε πολύ χαλεπούς καιρούς.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
Ειναι η ευχαριστη εκπληξη του καλοκαιριου αυτη η σειρα τελικα.

Αν και οχι ακριβη σειρα ,ειναι καλα σκηνοθετημενη (σπανιο στις μερες μας ) πολυ καλοι χαρακτηρες, πασχει λιγο στα σεναρια ακομα αλλα νομιζω οτι αν επιμεινουν θα βρει το δρομο της .
Στο τελευταιο επεισοδιο και το καλυτερο εως τωρα αντιπαλος τους ηταν ο Brent Spiner ο γνωστος μας Data απο το Star Trek.


brent-spiner.jpg
 

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Μια θετική ψήφο και από εμένα για τη σειρά παρόλο που δεν έχω δει όλα τα επεισόδια και παρόλο που δεν είναι κορυφαία.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
Μια μαλλον αμηχανη σαιζον μιας και ψαχνοταν σεναριακα ολοκληρωθηκε με το 11ο επεισοδιο.
Εχω την εντυπωση οτι τωρα μολις ξεκιναει. Απιθανο γκαζωμα στα τελευταια επεισοδια και μια σκηνοθεσια που σε κανει απλα να απολαμβανεις πως στηνεται μια καλη σειρα.

Ανυπομονω για την δευτερη σαιζον και ελπιζω να μην υποπεσει στην μοδα των περικοπων.

http://www.youtube.com/watch?v=SqzRx9WhgxY
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Εχω δει δυο-τρία επεισόδια, αλλα δεν με έχει πείσει ίσως γιατί μου φαίνονται τρομερά flat οι χαρακτήρες. Εδικα αυτός ο rain-man και ο ζοχάδας μαύρος αστυνομικός, στον λαιμο μου κάθονται... Δεν λέω ότι είναι κακό, απλα δεν το βλέπω με ενθουσιασμό..
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
Εξαιρετικο το πρωτο επεισοδιο του δευτερου κυκλου.
Περιμενα οτι θα γινουν outlaws ναμαι ειλικρινης αλλα φαινεται πως σε αυτο το κομματι δεν υπαρχει πολυ φαντασια οποτε μαλλον οπως τον πρωτο κυκλο θα παμε αλλα πιο βαθια...
 

chris1978

Established Member
24 September 2010
233
Γεράκας
η κοπελίτσα που έπιανε τα καλώδια είναι χρήσιμο εργαλείο για τις διαπραγματευσεις με το imf :p
 

#@george@#

AVClub Addicted Member
1 April 2010
1,753
Εξαιρετικο το πρωτο επεισοδιο του δευτερου κυκλου.
Περιμενα οτι θα γινουν outlaws ναμαι ειλικρινης αλλα φαινεται πως σε αυτο το κομματι δεν υπαρχει πολυ φαντασια οποτε μαλλον οπως τον πρωτο κυκλο θα παμε αλλα πιο βαθια...
Τέτοια να μου λες. Το πρωί συγχρόνισα για τη WEB-DL 5.1 έκδοση και σήμερα το βράδυ :ernaehrung004:................ οικογενειακώς.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
Εγω σαν γνησιο fanboy του scifi το βλεπω πολυ ευχαριστα οταν εχω ηδη εγκαταλειψει σειρες οπως τα continuum,falling skies και λοιπες μπουρδες.

Δεν ειναι DoctorWho,Galactica,Babylon5 ειναι ομως αξιοπροσεχτο και κυριως μικρο .