Είμαι το Νούμερο Τέσσερα — I Am Number Four

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub1iamnumberfour.jpg
number_four_dvd_cover_thumb1.png
number_four_bd_cover_thumb1.png









ΕΙΜΑΙ ΤΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΤΕΣΣΕΡΑ
I Am Number Four






» Παίζουν: Άλεξ Πετίφερ, Ντιάνα Άγκρον, Τίμοθι Όλιφαντ, Τερέζα Πάλμερ, Κέβιν Ντουράντ, Τζέικ Έιμπελ
» Σκηνοθέτης: Ντ. Τζ. Καρούζο
» Διάρκεια: 110' λεπτά

» Κατηγορία: Επιστημονικής Φαντασίας
» Διανομή: Sony
» Ημ. Κυκλοφορίας: 17 Ιουνίου
» Έτος: 2011

» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: BLU-RAYκαι DVD







» Υπόθεση:
Ο Τζον Σμιθ πρέπει να κρύβει την ταυτότητά του και να μετακινείται συνεχώς για να ξεφύγει από τον ορκισμένο του εχθρό.
Μαζί με το φίλο και φύλακα-άγγελό του, ζει τώρα σε μια πόλη του Οχάιο, όταν ξαφνικά του συμβαίνουν αναπάντεχα γεγονότα
που αλλάζουν τη ζωή του: ο πρώτος κεραυνοβόλος έρωτας, πρωτόγνωρες υπερφυσικές δυνάμεις και μια κρυφή σύνδεση με άλλους
που μοιράζονται το ίδιο απίστευτο πεπρωμένο...









 
Last edited:

Jimmy

AVClub Enthusiast
25 August 2006
779
Την είδα την παρασκευη, καλη μου φανηκε και ζησανε αυτοι καλα και εμεις καλυτερα...αααααααα....επεται και 2ο.
 
Last edited:

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,479
Μεταμορφωση
Την είδα την παρασκευη, καλη μου φανηκε και ζησανε αυτοι καλα και εμεις καλυτερα...αααααααα....επεται και 2ο.

Ακριβως αυτο.Βλεπεται ευχάριστα (ειδικα αν εχεις και home cinema) αλλα μέχρι εκεί.
 

DimA

AVClub Addicted Member
24 June 2006
1,480
το ειχα ψαξει σε τορεντ καποτε οταν βγηκε,ειχα δει κανα μισαωρο μια κακιστη
καμ-βερσιον που μου φανηκε βαρετο,βασικα μου αρεσει η κουκλιτσα Τερεζα Παλμερ,θα ριξω μια ματια τωρα.
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
δε ξερω το χα παρει στραβα το τρειλερ κ το περασα ετσι.... χθες με πρηξε ο ανιψιος οτι πρεπει να τη δω οποτε ...... θα τη δω κ θα σας πω!!
 

giorginho

Established Member
20 January 2009
296
Δε μου αρεσε, αργή ταινια μεχρι το καλο τελευταιο συντομο κομματι, μου θυμιζει λιγο το twilight (που επισης δε μου πολυαρεσει) σε μια διαφορετικη λιγο εκδοση.
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,735
πετρουπολη
Απλά συμπαθής για το Home Cinema.

Εχει διαβάσει κανείς το ομώνυμο βιβλίο,στο οποίο στηρίχτηκε η ταινία?

Στο βιβλίο ,όντως έχει και συνέχεια ?

Συμφωνω Μητσε....
Σαν στορυ μου εκανε σαν Twilight με εξωγηινους...:BDGBGDB55:

Απο το Battle L.A. παντως ειναι (πολυ) καλυτερο...
 

andre74

Banned
13 September 2008
5,733
Συμφωνω Μητσε....
Σαν στορυ μου εκανε σαν Twilight με εξωγηινους...:BDGBGDB55:

Απο το Battle L.A. παντως ειναι (πολυ) καλυτερο...

Γιατί, έχεις δει φέτος κάτι χειρότερο από το Battle; ;)
 

dvotsis

AVClub Enthusiast
30 October 2006
763
Εγώ πάντως μια χαρά το βρήκα το εργάκι.
Ευχάριστη περιπέτεια που ξέρεις από πριν τη θα δεις. Η δράση όμως είναι σε σωστές δόσεις και όμορφα καταμερισμένη μέσα στη ταινία, με την ανάλογη κορύφωση στο τέλος.
Ότι πρέπει για home cinema και ποπ-κόρν!!
Εικόνα και ειδικά ο ήχος σε κορυφαία επίπεδα. Δεν με χαλάει που θα έχει και δεύτερο μέρος, αρκεί να είναι εξαίρεση του κανόνα που συνήθως τα δεύτερα είναι χειρότερα των πρώτων.
 

viper550

Senior Member
5 March 2008
594
Δεύτερο βιβλίο αυτή την στιγμή δεν υπάρχει αλλά ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει τον Αύγουστο.Από ότι διάβασα σχεδιάζουν να κυκλοφορήσουν 6 βιβλία.Τώρα για το πρώτο δεν το έχω διαβάσει οπότε δεν ξέρω πόσο πιστά το ακολούθησε η ταινία.
 

nikosjc

Senior Member
8 September 2008
313
Πολύ ευχάριστη ταινιούλα στην παρακολούθηση! Την ευχαριστήθηκα, περιμένοντας βεβαίως το τι θα έβλεπα. Φέρνει λίγο όπως προαναφέρθηκε σε Twilight, λίγο σε kyle xy, αλλά είναι πολύ καλοφτιαγμένη!
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Μέτρια... θεωρώ ότι βασίστηκε σε μια καλή ιδέα, αλλά η υλοποίηση ήταν κάπως μέτρια...
 

parisdeli

New member
20 October 2008
40
Θεσσαλονίκη
ούτε μια σταλίτσα αδρεναλίνη για μένα :bigcry: δυστυχώς...
μας έμειναν τα μπάμπα-μπούμπα του home cinema, δεν σε κερδίζει όμως έτσι μια τέτοια ταινία
να πούμε 'καλή για το είδος της' κλπ κλπ κλπ, να το πούμε, αλλά να ανοίξω το στόμα μου και να την προτείνω σε άνθρωπο της ηλικίας μου που έχει μεγαλώσει με άλιεν και κυνηγό... Θού, Κύριε!