Παγκόσμια Εισβολή — Battle L.A.

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub1battlela.jpg
battle_dvd_cover_thumb1.png
battle_bd_cover_thumb1.png









ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΕΙΣΒΟΛΗ
Battle L.A.






» Παίζουν: Άαρον Έκχαρτ, Μισέλ Ροντρίγκεζ, Μπρίτζετ Μόιναχαν, Μάικλ Πένια, Νε-Γιο, Τζόι Κινγκ
» Σκηνοθέτης: Τζόναθαν Λίμπεσμαν
» Διάρκεια: 111' λεπτά

» Κατηγορία: Επιστημονικής Φαντασίας
» Διανομή: Sony
» Ημ. Κυκλοφορίας: 13 Ιουνίου
» Έτος: 2011

» Το παλιό κλειδωμένο νήμα!

» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: BLU-RAY και DVD






» Υπόθεση:
Το μέλλον όλου του πλανήτη βρίσκεται στα χέρια ενός πεζοναύτη λοχία και της νεοσύστατης διμοιρίας του, όταν εξωγήινες δυνάμεις
επιτίθενται στη Γη. Κι ενώ όλες οι μεγαλουπόλεις του κόσμου πέφτουν μία-μία στα χέρια του πανίσχυρου άγνωστου εχθρού, το Λος
Άντζελες γίνεται το τελευταίο οχυρό σε μια μάχη που κανείς, ποτέ δε φανταζόταν! Τώρα, το μέλλον εξαρτάται από έναν πεζοναύτη
λοχία και τη διμοιρία του… Θα καταφέρουν άραγε να τραβήξουν τη διαχωριστική γραμμή ανάμεσα στην ανθρωπότητα και έναν
πανίσχυρο εχθρό που κανείς δεν έχει ξαναδεί όμοιό του;









— AvCLUB.gr // Audio & Video Fanatics Area —
 
Last edited:

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Αρπαχτή...
Χαζή ταινία και υπερ-επιφανειακή...
Παρ' όλα αυτά καλή για το είδος (εισβολή εξωγήινων, us marines, μπαμ μπουμ κτλ)... και ο γείτονας υποφέρει αρκετά κατά διαστήματα! :twoguns:


:eek:fftopic:
Παιδιά τι ακριβώς εξυπηρετεί η δεύτερη ψηφοφορία?
Mου έρχεται σαν deja vou ένα πράγμα...:D
 

akisnm156

AVClub Enthusiast
1 July 2007
1,012
Μιλάμε για ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΠΑ!!!!!!!!!!!

Δεν μπορώ να βρω λόγια να την περιγράψω...... :violent-smiley-030::violent-smiley-030:
 

viper550

Senior Member
5 March 2008
594
Τελικά είμαι ο μοναδικός που μου άρεσε? :confused:

Η ταινία δεν είναι για όσκαρ ούτε προσπαθεί να κερδίσει δάφνες ποιότητας αλλά καταφέρνει αυτό για το οποίο φτιάχτηκε.Να περάσει η ώρα πολύ ευχάριστα.
 
Απάντηση: Re: Παγκόσμια Εισβολή — Battle L.A.

Τελικά είμαι ο μοναδικός που μου άρεσε? :confused:

Η ταινία δεν είναι για όσκαρ ούτε προσπαθεί να κερδίσει δάφνες ποιότητας αλλά καταφέρνει αυτό για το οποίο φτιάχτηκε.Να περάσει η ώρα πολύ ευχάριστα.

Φαινεται φιλε μου οτι εισαι ο μοναδικος που την ειδε υπο τη λογικη-σκοπιμοτητα για την οποια φτιαχτηκε η συγκεκριμενη ταινια.:ernaehrung004:
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: Re: Παγκόσμια Εισβολή — Battle L.A.

Τελικά είμαι ο μοναδικός που μου άρεσε? :confused:

Η ταινία δεν είναι για όσκαρ ούτε προσπαθεί να κερδίσει δάφνες ποιότητας αλλά καταφέρνει αυτό για το οποίο φτιάχτηκε.Να περάσει η ώρα πολύ ευχάριστα.

Φαινεται φιλε μου οτι εισαι ο μοναδικος που την ειδε υπο τη λογικη-σκοπιμοτητα για την οποια φτιαχτηκε η συγκεκριμενη ταινια.:ernaehrung004:

Ακριβώς επειδή η ώρα πέρασε βασανιστικά και αργά, η ταινία ήταν κάκιστη... Τόση μπουρδολογία συμπυκνωμένη στην υπερφυσική οντότητα του αμερικανού πεζοναύτη, δεν αντεχόταν ούτε από μεθυσμένο...
 

viper550

Senior Member
5 March 2008
594
Άποψη μου είναι ότι ήταν σαν να έβλεπα το Black Hawk Down με εξωγήινους.Απλά αντί για Σομαλούς βάλτε πράσινα ανθρωπάκια και έχετε το Battle Los Angeles.Δεν είδα κανέναν να παραπονιέται για το Black Hawk Down όμως...
 

group131

AVClub Enthusiast
20 June 2006
993
Ηράκλειο
Θα μπορούσε με λίγη προσπάθεια να είναι αρκετά καλύτερη.
Από τη στιγμή που αποφάσισε να το παίξει αγνό blockbuster, το μέτρο σύγκρισης είναι η Μέρα Ανεξαρτησίας και παρότι τα χρόνια έχουν περάσει η Μ.Α. είναι κλάσεις ανώτερη...
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Εγώ θα έλεγα να κάναμε και μια ψηφοφορία για το ποια ήταν τελικά χειρότερη, αυτή ή το skyline...
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,857
Αθήνα-Κέντρο
Απάντηση: Re: Παγκόσμια Εισβολή — Battle L.A.

Άποψη μου είναι ότι ήταν σαν να έβλεπα το Black Hawk Down με εξωγήινους.Απλά αντί για Σομαλούς βάλτε πράσινα ανθρωπάκια και έχετε το Battle Los Angeles.Δεν είδα κανέναν να παραπονιέται για το Black Hawk Down όμως...

Αμα συγκρίνουμε το έργο του Ridley Scott με αυτό εδώ,άστα να πάνε..
Τουλάχιστον το Black Hawk είναι και αληθινή ιστορία.
 

ntinaras

Established Member
31 December 2010
110
η χειροτερη ταινια που ειδα φετος...
τιγκα στην αμερικλανια
 

gbras

New member
1 December 2006
87
θα μπορουσε να ειναι και καλυτερη σιγουρα. Λιγο πιο σοβαρη! ( Οι εξωγηινοι κανουν επιθεση χωρις να βομβαρδισουν απο τροχια πρωτα??)
Κατα τα αλλα θα συμφωνησω με τον Δημητρη οτι ειναι αρκετα απολαυστικη. Αρκει να μην την παρεις σοβαρα.. κατι σαν τα transformers δηλαδη