Skyline

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub1skyline.jpg









SKYLINE
skyline






» Παίζουν: Έρικ Μπαλφούρ, Σκότι Τόμσον, Ντόναλντ Φέσον
» Σκηνοθέτης: Γκρεγκ Στράους, Κόλιν Στράους
» Διάρκεια: 110' λεπτά

» Κατηγορία: Επ. Φαντασίας
» Διανομή: Odeon
» Ημ. Κυκλοφορίας: 23 Μαΐου
» Έτος: 2010

» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: DVD







» Υπόθεση:
Μετά από ένα πάρτι που κράτησε μέχρι αργά, μια παρέα φίλων θα ξυπνήσουν στο μέσο της νύχτας από ένα απόκοσμο φως
που βλέπουν από το παράθυρο. Σαν νυχτερίδες που τους τραβάει η φλόγα, η πηγή του φωτός ελκύει τους ανθρώπους κοντά
της... και τους εξαφανίζει κυριολεκτικά στον αέρα. Πολύ σύντομα θα ανακαλύψουν πως πρόκειται για μια εξωγήινη δύναμη
που "καταπίνει" τον ανθρώπινο πληθυσμό από το πρόσωπο της γης. Για να καταφέρουν να επιβιώσουν, θα πρέπει να μείνουν
ενωμένοι και κυρίως ψύχραιμοι, προκειμένου να καταλάβουν τι συμβαίνει και η γη καταστρέφεται μπροστά στα μάτια τους.











— AvCLUB.gr // Audio & Video Fanatics Area —
 
Last edited:

vas_papavas

Supreme Member
21 December 2010
8,849
τσάμπα καιει και η λάμπα. ιδανική για στρώσιμο πλάσμα. το ότι σε κάποια στιγμή η τύπησα βλέπει από την dslr ότι ο δικός της την απατάει με την άλλη της παρέας δεν μπόρεσα να καταλάβω που κολλάει στην ταινία. τελικά όσο καλά ταραταζούμ και να έχει η ταινία αμα δεν έχει καστ δύσκολα στέκεται. εβλεπα το απόγευμα το mission to mars. ιστοριοούλα αλλά σε σχέση με το συγκεκριμένο χρέπι κλάσεις ανώτερο.
 

karetsos

Established Member
30 April 2011
142
Καρδίτσα
μιλάμε για μούφα... λεφτά δώσανε μόνο για τα εφέ. ηθοποιοί, σενάριο, σκηνοθεσία είναι από παράσταση ερασιτεχνικού περιφερειακού θεάτρου και πολλά λέω...
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,844
Είμαι παντού
ητανε μια,ητανε δυο,ητανε τρεις,ειναι χιλιες δεκατρειιιιιιςςςςςς και τελειωμοοοο δεν εχουνεεεεεεε....
και τελειωμο δεν εχουνεεεεεεεεεεε
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Εγω θελω βραβειο μιας και την εχω δει ολοκληρη.
Με αυτη την ταινια ανακαλυψα οτι ειμαι μαζοχιστης, μιας και την ειδα εως το τελος.

Φυσικα δεν την προτεινω σε κανεναν ουτε για πλακα.
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Τοσο αθλια ειναι?
ουτε για τους φαν του ειδους?

Fan του ειδους ειμαι, για αυτο και εσφιγγα τα δοντια να τη δω ολοκληρη.
Τωρα θελω οδοντιατρο.
 

K.ROMPOTIS

AVClub Fanatic
22 August 2009
10,924
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Ψήφισα καλή αν και ταλαντευόμουν για πολύ καλή. Μπορεί να σας φαίνεται περίεργο αλλά μου άρεσε πάρα πολύ. Εγώ την είδα διαφορετικά την ταινία, θα έλεγα ρεαλιστικά, κάπως έτσι πιστεύω ότι ήθελε να την περάσει ο σκηνοθέτης, εξάλλου σκέφτηκα ότι σε ανάλογη περίπτωση, δλδ. να συμβεί αυτό στ αλήθεια, κάπως έτσι δεν θα είναι οι αντιδράσεις μας; Χρειάζεται ηθοποιία κι ιδιαίτερη σκηνοθεσία για να αποτυπώσεις μια ιδιάζουσα όσο και μοναδική εμπειρία στην οποία προσπαθείς να καταλάβεις και να κατανοήσεις κάτι απόκοσμο;
 

farflung

AVClub Addicted Member
18 June 2006
2,017
refugee from Eta Carinae
μην εισαστε υπερβολικοι για το ειδος των ταινιων με τους κακους εξωγηινους που την πεφτουν στους αμερικανους μια χαρα ηταν και τα εφεδακια του ειχε και το ψιλοσασπενς,τι να περιμενεις παραπανω,νοημα και κορυφαιες ερμηνειες?
απο το battle la και το battleship ηταν καλυτερη και με καλο τελος αφου επιτελους κερδισαν οι εξωγηινοι :))
 

kostas_dr

AVClub Enthusiast
22 November 2010
1,112
City of Athens
Πάντως δεν είναι "τελειωτική" η νίκη τους όπως τελειώνει η ταινία.
Άντε με το καλό το 2ο μέρος.