Αγάπη σαν Ναρκωτικό — Love and Other Drugs

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub1loveandotherdrug.jpg









ΑΓΑΠΗ ΣΑΝ ΝΑΡΚΩΤΙΚΟ
Love and Other Drugs






» Παίζουν: Τζέικ Τζίλενχαλ, Αν Χάθαγουεϊ, Χανκ Αζάρια, Όλιβερ Πλατ, Τζούντι Γκριρ, Τζορτζ Σίγκαλ.
» Σκηνοθέτης: Έντουαρντ Ζούικ
» Διάρκεια: 110' λεπτά

» Κατηγορία: Κωμωδία, Αισθηματικό
» Διανομή: Odeon
» Ημ. Κυκλοφορίας: 16 Μαΐου
» Έτος: 2010

» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: DVD








» Υπόθεση:
Η Μάγκι είναι μια ελκυστική κοπέλα με ελεύθερο πνεύμα, που δεν αφήνει κανέναν - ή τίποτα - να την δεσμεύσει. Βρίσκει το ταίρι της
στο πρόσωπο του Τζέιμι, του οποίου η έντονη γοητεία και σιγουριά τον έχουν βοηθήσει πολύ στις σχέσεις του με το άλλο φύλο, αλλά και
στον ανελέητο κόσμο της πώλησης φαρμακευτικών προϊόντων. Το νεαρό ζευγάρι θα βρεθεί ξαφνικά υπό την επιρροή του απόλυτου
"ναρκωτικού", που δεν είναι άλλο από τον έρωτα
.











— AvCLUB.gr // Audio & Video Fanatics Area —
 
Last edited:

nikosmelt

AVClub Addicted Member
19 March 2007
2,043
Κατερίνη, Ελλάδα
Είναι ίσως η μοναδική ρομαντική κομεντί που επέμενα εγώ (!) και όχι η σύζυγος να δούμε (αν και λόγω Τζίλενχαλ δεν είχε καμιά αντίρρηση...). Ο λόγος απλός: η Αννούλα είναι η μεγάλη μου καψούρα. Και ιδιαίτερα όταν έμαθα ότι έχει και γυμνές σκηνές μέσα..Σαν ταινία ψήφισα καλή. Και ήταν όντως καλή για το είδος της, με καλές ερμηνείες και από τους δύο αλλά και τους δεύτερους ρόλους και καλή σκηνοθεσία. Σενάριο; Έλα που θέλετε και σενάριο! Αγόρι ερωτεύεται κορίτσι, κορίτσι ερωτεύεται αγόρι, η σχέση έχει τα πάνω και τα κάτω της και...έ, φαντάζομαι καταλάβατε που το πάει..:flipout:
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Aντε, να μαζευωμαστε οι fan της Αννουλας :grinning-smiley-043.Παντως δεν εχω παραπονο, φετος σχεδον ολες οι "αγαπημενες" μου "ζεσταθηκαν" και πεταξαν τα ρουχα τους (π.χ το Ευακι (Ευα Γκρην) στη σειρα Camelot).
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Την βρηκα πολυ φρεσκια για το ειδος της και αποδιδει πολυ ρεαλιστικα το παρασκηνιο των φαρμακευτικων εταιριων και ιδιαιτερα τον τροπο πωλησεων και τις σχεσεις με τους γιατρους...
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,733
πετρουπολη
Οκ, για όσους δεν αντέχουν την Χάθαγουεϊ ούτε τον Τζιλενχαλ,προσπερνιέται η ταινία αβλεπεί ή αξίζει μιας θέασης??:BDBDG54:

Η ταινια ειναι καλη.Και δεν μιλαει απλα για ενα ερωτα.Ο ρολος της Χαθαγουει πασχει απο Παρκινσον και ειναι καταδικασμενη να κουβαλαει αυτη την φοβερη ασθενεια σε ολη της τη ζωη χωρις να υπαρχει γιατρεια.Μιλαμε λοιπον για ενα καταδικασμενο ερωτα (αφου το τελος της ασθενειας ειναι προδιαγεγγραμμενο),ασχετα αν δεν το δειχνει...
Και ο Τζιλενχαλ και η Χαθαγουει ειναι πολυ καλοι και εχουν εξαιρετικη χημεια μεταξυ τους ,η ιστορια ειναι πειστικη αν και θα μπορουσε να εμβαθυνει κι αλλο και αν στο τελος δεν απεφευγε την αμερικανια θα ηταν σουπερ.Κι ετσι ομως στεκεται πολυ πανω απο το συρφετο.

Η Αννουλα παντως το εχει σε τετοιους ρολους...Αν εχεις δει και το Η Ρειτσελ Παντρευεται καταλαβαινεις οτι δεν φοβαται να τσαλακωθει.Η αντιθεση του λαμπερου προσωπου της με το σκοταδι του χαρακτηρα της λειτουργει και η Αννα το εκμεταλευεται πολυ καλα.Πολυ καλος ειναι και ο Χανκ Αζαρια..

Δες τη Δημητρη...
 
Last edited:

Chrpep

AVClub Enthusiast
18 June 2010
1,200
Μετριο σεναριο που το κανουν καλη ταινια οι δυο πρωταγωνιστες της. Βλεπεται ευχαριστα παντως.
 
Last edited:

karetsos

Established Member
30 April 2011
142
Καρδίτσα
Αν προσπεράσει κανείς τις όποιες ευκολίες/κλισέ στην πλοκή που οδηγούν σε μια βεβιασμένη συγκίνηση, η ταινία βλέπεται άνετα και σε κρατάει καθόλη τη διάρκειά της. Ο κύριος λόγος είναι φυσικά η χημείας των πρωταγωνιστών αλλά και ης\ οπτικής της ματιάς (ουσιαστικά τοποθετώντας την ιστορία στο παρελθόν εμείς γνωρίζουμε πως θα καταλήξει όλο αυτό το πράγμα με τις φαμακευτικές εταιρίες, ενώ οι πρωταγωνιστές όχι)
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
αυτό που με χάλασε εκτός απ την παρουσία της ξερακιανής είναι οτι ενώ είχε θέμα ν αναπτύξει παρέμεινε στα επιφανειακά εστιάζοντας στο sex και το love story . Ο δε Τζίλενχαλ χαλαρά κάνει αγγαρεία και δε μ έπεισε ούτε λεπτό. Είτε την είδα είτε όχι το ίδιο και το αυτό
 
Απόψε το βράδυ, είδα και εγω την ταινία, και μπορώ να πω, ότι αν και δεν είμαι λάτρης του είδους, δεν με απογοήτευσε καθόλου...αντίθετα θα έλεγα.
Πολύ καλές οι ερμηνείες των κυρίων ρόλων, και πολύ ανθρώπινη η ταινία, με μπόλικα συναισθήματα,και με ανάδειξη κάποιων πραγμάτων απο τον "σκοτεινό"κόσμο της φαρμακοβιομηχανίας.
Αξίζει να της δώσετε μιά θέαση.