Lie to Me

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

Portioli

Supreme Member
3 June 2007
3,900
Dystopia
πολυ καλη σειρα.
αρχιζει πολύ δυνατα. ο Πρωτος κυκλος μου αρεσε παρα πολύ.
ο δευτερος εχει μερικα αδιαφορα επεισοδια
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Είχα δει το πρώτο επεισόδιο και μου φάνηκε σαν House M.D. με ψυχίατρο :smile:
Θα το δω, αν και όταν τελειώσει το stock σειρών που έχω.
 

Portioli

Supreme Member
3 June 2007
3,900
Dystopia
το τελείωσα,
απο τις πιο ωραίες σειρές που έχω δει.

Βεβαια δεν είναι σειρά να κολλήσεις. Ειναι σειρά ψυχαγωγίας και όχι πόρωσης.
Δηλαδή μπορείς να την βλέπεις και να ζεις φυσιολογική ζωή, να μην βιάζεσαι να φύγεις απο την δουλειά, να πας και το μπανακι σου και το καφέ σου και για τη μπυρίτσα σου το βράδυ.
Καμια σχέση με τις δυνατές σειρές όπως dexter,lost,fringe
ΜΕγαλο ρόλο πιθανόν παίζουν και τα αυτοτελή επισόδια.

Ο πρώτος κύκλος αρχίζει πολύ δυνατά, προτωτυπη ιδεά και κόνσεπτ που σε κερδίζει.

Στο δευτερο κύκλο συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο το οποίο ομως αρχίζεις σιγά σιγά να το βαριέσαι. Στα μέσα του 2ου κύκλου τα επισόδια είναι πολύ βαρετά σε σημείο μερικά απο αυτά να τα βλέπεις με το ζόρι.
Προς το τελος της δευτερης σεζόν σαν να το έχουν πάρει πρέφα και κανουν καποιες υπερβολές πολλες φορές με αποτέλεσμα να το χάνουν σε αρκετά επισόδια, σταδιακά όμως η σειρά βελτιώνεται.

Κορυφαία σεζόν για μένα η τρίτη, πολλή φαντασία ,έξυπνες ιδέες που ξεφευγουν απο το κλασικό μοτίβο, καποιος λέει ψέματα, ο μάγος του προσωπου Τιμ Ροθ έρχεται και τους πέρνει πρέφα όλους.
 
Last edited:

Αυγερινός Παπαδάκης

AVClub Addicted Member
29 November 2006
1,621
Νέα Ιωνία, Αθήνα
το τελείωσα,
απο τις πιο ωραίες σειρές που έχω δει.

Βεβαια δεν είναι σειρά να κολλήσεις. Ειναι σειρά ψυχαγωγίας και όχι πόρωσης.
Δηλαδή μπορείς να την βλέπεις και να ζεις φυσιολογική ζωή, να μην βιάζεσαι να φύγεις απο την δουλειά, να πας και το μπανακι σου και το καφέ σου και για τη μπυρίτσα σου το βράδυ.
Καμια σχέση με τις δυνατές σειρές όπως dexter,lost,fringe
ΜΕγαλο ρόλο πιθανόν παίζουν και τα αυτοτελή επισόδια.

Ο πρώτος κύκλος αρχίζει πολύ δυνατά, προτωτυπη ιδεά και κόνσεπτ που σε κερδίζει.

Στο δευτερο κύκλο συνεχίζει στο ίδιο μοτίβο το οποίο ομως αρχίζεις σιγά σιγά να το βαριέσαι. Στα μέσα του 2ου κύκλου τα επισόδια είναι πολύ βαρετά σε σημείο μερικά απο αυτά να τα βλέπεις με το ζόρι.
Προς το τελος της δευτερης σεζόν σαν να το έχουν πάρει πρέφα και κανουν καποιες υπερβολές πολλες φορές με αποτέλεσμα να το χάνουν σε αρκετά επισόδια, σταδιακά όμως η σειρά βελτιώνεται.

Κορυφαία σεζόν για μένα η τρίτη, πολλή φαντασία ,έξυπνες ιδέες που ξεφευγουν απο το κλασικό μοτίβο, καποιος λέει ψέματα, ο μάγος του προσωπου Τιμ Ροθ έρχεται και τους πέρνει πρέφα όλους.

Τώρα που τελείωσες πιάσε Mentalist. Πραγματικά κορυφαία σειρά.
 

lxar

AVClub Enthusiast
5 September 2010
720
Re: Απάντηση: Lie to Me

Ο Tim Roth είναι διαμάντι, πολύ καλή σειρά