LG PT353 / PLASMA : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

nikosn14

Senior Member
30 September 2009
364
Καλησπέρα σας! Αγόρασα την συγκεκριμένη τηλεόραση για την γιαγιά μου.. Αύριο άν προλάβω θα ανεβάσω φωτογραφίες και θα πώ τις εντυπώσεις μου για όποιον ενδιαφέρεται. Η τηλεόραση πιστεύω θα αποδειχθεί πολύ τίμια για τα χρήματα της.:2thumb22sup:
 

nikosn14

Senior Member
30 September 2009
364
Το λοιπόν, η τηλεόραση είναι πολύ όμορφη και δέν μοιάζει καθόλου φθηνή νομίζω είναι ίδια με την pv350 στο design (άν και σε θέμα εμφάνισης προτιμώ
samsung γενικότερα. :chinese: ) Λίγο που την δούλεψα μου φάνηκε αρκετά απλή άν και περιμένω να δώ το τελικό αποτέλεσμα σε περίπου 1 μήνα που θα έχει στρωθεί με το ζοομ και την ρύθμηση cinema.Το media player το έβαλα να παίξει μόνο avi απο εξωτερικό σκληρό seagate δέν γνωρίζω άν είχαν ξεχωριστούς υπότιτλους οι ταινίες και άν κάποιος γνωρίζει άν παίζει .srt άς το πεί για να ξέρω...
Η εικόνα της είναι αρκετά καλή με όμορφα χρώματα και έντονα(το μαύρο δέν μπόρεσα να το δώ σε σκοτεινό χώρο)
Η τηλεόραση δέν ζεσταίνεται καθόλου ούτε παράγει κάποιον θόρυβο buzzin δέν μπόρεσα να παρατηρήσω αλλα flickering παρατήρησα...Δέν ξέρω παιδιά αλλά ότι πλασμα και να δώ το παρατηρώ αμέσως...Δέν είναι ενοχλητικό και πιστεύω οτι έχω συνηθίσει σε lcd γιαυτό και τι παρατηρώ αμέσως...
Το τηλεκοντρόλ είναι αρκετά μεγάλο με μεγάλα πλήκτρα..(ότι πρέπει για την γιαγιά μου για την οποία αγόρασα την τηλεόραση:laugh:) Θα προτιμούσα επίσης να φωτίζονται τα πλήκτρα..Για εμένα είναι ενα πολύ ωραίο και χρήσιμο feature..
Παραθέτω και κάποιες φωτογραφίες(συγγνώμη για την ανάλυση και γενικότερα την ποιότητα είναι τραβηγμένες απο κινητό και τις τράβηξα στα γρήγορα.)
Άν κάποιος θέλει να δώ κάτι η να του απαντήσω σε κάποια ερώτηση, ευχαρίστως να το κάνω!:coool:




 
Last edited:

gkriniaris

New member
5 June 2011
5
καλησπέρα κι από εμενα...
υπάρχει κάποιος με περισσότερες λεπτομέρειες για την συγκεκριμένη τηλεόραση;
κυρίως λόγω τιμής, μου έχει τραβήξει το ενδιαφέρον...
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Για τηλεοπτικο σημα και DVD πιστευω οτι πρεπει να ειναι πολυ καλη προταση αν κρινω απο το περυσινο αντιστοιχο μοντελο την PJ550 που "εβαζε κατω" πολυ ακριβοτερες τηλεορασεις.
 

gkriniaris

New member
5 June 2011
5
Δεν έχω και τις "τρελές" απαιτήσεις...άντε και στο τσακιρ-κέφι κανένα XBOX! Απλά δεν θέλω να ξοδέψω πολλά λεφτά μιας και απ' ότι έχω καταλάβει, ακόμα και οι LED έχουν τα μειονεκτήματά τους από άποψη θέασης (πχ ποιότητα εικόνας) και σσυν τοις άλλοις, τα ψιλο-ακουμπάς για να πάρεις μια...
Με βλέπω να την παίρνω :))
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Προσφατα πηρα την 42C3E (δες διπλανο νημα) που εχει παρομοιες προδιαγραφες και η εικονα ηταν μια ευχαριστη εκπληξη.

Οποτε προχωρα αφοβα.
 

gkriniaris

New member
5 June 2011
5
Διάβασα και για την 42C3E... Μια χαρά μου φαίνεται και αυτή...
Θα ρίξω κέρμα για να διαλέξω!
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Design , σχεδιασμος , ρυθμισεις υπερτερει η LG.

H Panasonic ειναι πιο ανθεκτικη στα αποτυπωματα (image retention).

Σε εικονα δεν θα δεις μεγαλες διαφορες.
 

nikosn14

Senior Member
30 September 2009
364
Η lg έχει ενσωματωμένο media player πάντως κάτι που η panasonic δέν έχει.
 

gkriniaris

New member
5 June 2011
5
Καλησπέρα!! Την παρήγγειλα σήμερα...θα την τεστάρω μερικές μέρες και θα στείλω εντυπώσεις! :))
 

Tzimakos

AVClub Enthusiast
13 November 2007
733
Καλησπερα, και με συγχωρειτε που ανασταινω το νημα, αλλα ηθελα να κανω μια ερωτηση..

Η συγκεκριμενη ειναι καλυτερη γενικα σαν τηλεοραση απο την pj550 που λογικα ειναι προγονος της?

Εγω εχω παρει περσι την 50pj550 και παρ ολο που παρακολουθω απ τα τρια περιπου μετρα, ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο την ποιοτητα του τηλεοπτικου σηματος, και αρκετα ευχαριστημενος σε ταινιες και hd περιεχομενο, λογω του μαυρου που δεν μου φαινεται καλο..

Την pt353 σκεφτομαι να την προτεινω σε ενα φιλο μου..
 

gkriniaris

New member
5 June 2011
5
Καλησπέρα, δυστυχώς λόγω εργασίας έλειπα τόσο καιρό εκτός Ελλάδας και επέστρεψα πριν από μια βδομάδα...Δεν είχα τον χρόνο όμως να δοκιμάσω την τηλεόραση για να δω τις δυνατότητές της...
Θέλω να κάνω όμως μια ερώτηση. Προσπάθησα να της συνδέσω ένα woofer (Logitech Z 623) για να μπορώ να έχω ήχο από τα speaker μιας και ο δικός της δεν είναι και πολύ ικανοποιητικός για τα αυτιά μου...Με λύπη μου όμως διαπίστωσα ότι δεν "έδινε" ήχο στο woofer. Φταεί κάποια ρύθμιση που δεν έχω κάνει ή δεν έχει την δυνατότητα αυτή η τηλεόραση?
Σας ευχαριστώ.
Νίκος