The Green Hornet

Βαθμολογήστε την Ταινία:


  • Total voters
    26

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,110
Λιβαδειά
avclub1green.png
green_dvd_cover_thumb1.png
green_BD_cover_thumb1.png
green_cover_thumb1.png









THE GREEN HORNET
The Green Hornet






» Παίζουν: Κάμερον Ντιαζ, Τζέϊ Τσου, Κρίστοφερ Βάλτζ, Σεθ Ρόγκεν, Τομ Γουίλκινσον
» Σκηνοθέτης: Μισελ Γκοντρι
» Διάρκεια: BR & 3D-BR: 119' λεπτά , DVD: 114' λεπτά

» Κατηγορία: Περιπέτεια
» Διανομή: Sony
» Ημ. Κυκλοφορίας: 2 Μαΐου
» Έτος: 2010

» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: BLU-RAY, BLU-RAY 3D και DVD








» Ο Μπριτ Ράιντ είναι ο γιος του μεγαλύτερου μεγιστάνα των media στο Λος Άντζελες που ζει ξέγνοιαστος μια πολυτελή ζωή γεμάτη
πάρτι και ξενύχτια, μέχρι που πιάνει δουλειά ως τιμωρός του εγκλήματος και η καριέρα του ως Πράσινη Σφήκα αρχίζει. Ενώνοντας
τις δυνάμεις του με τον πολύτιμο βοηθό του, τον γκατζετάκια και μάστερ των πολεμικών τεχνών Κάτο και τη γραμματέα του, Λενόρ
Κεις κυνηγούν τόν άνθρωπο που ελέγχει ολόκληρο τον υπόκοσμο του LA. τον Μπέντζαμιν Τσουντνόφσκι. Ο εφευρετικός Κάτο
κατασκευάζει τη Μαύρη Καλλονή, ένα άφθαρτο αμάξι φρούριο με το οποίο χτυπάνε τους Κακούς. Αλλά ο Τσουνινόφσκι έχει
κι αυτός τα δικά του σχέδια να εντοπίσει και να καταστρέψει την Πράσινη Σφήκα, για πάντα.








— AvCLUB.gr // Audio & Video Fanatics Area —
 
Last edited:

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
'Ολα τα λεφτά ο Κινέζος...

Aν εξαιρέσεις 2-3 καλές στιγμές ξύλου και τα δευτερόλεπτα της Τaylor Cole στη Limo (αυτή δεν ήταν?)... δεν τα κατάφερε η ταινία ούτε στο χιούμορ ούτε στη δράση.

Και η Cameron μαύρα χάλια...

Μέτρια...
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,590
Ειναι 3D ομως -> Πρεπει να τη δούμε :p (Takis says tm)
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,834
Παλλήνη
Παιδες, δεν ξερω τι λετε, αλλα εγω βρηκα την ταινια απολαυστικη για το ειδος της! Καταρχην ειχε πολυ γελιο, χαρη στο πρωταγωνιστικο δίδυμο, με εξυπνες ατακες, ενω μου αρεσε πολυ το homage στον επιθεωρητη κλουζω. O τυπος που επαιζε τον ανασφαλη κακο ηταν απιθανος.
Ειχε αψογο ρυθμο και καλογυρισμενες σκηνες δρασης, ενω παραλληλα ηταν παρωδια και κωμωδία. Επιασα τον εαυτο μου να χαχανιζει δυνατα ουκ ολιγες φορες. Τι αλλο να ζητησει κανεις απο μια ταινια pop-corn?!

ΥΓ. Το 3d παροτι "γιαλαντζι" (οχι γυρισμενο) ηταν αξιοπρεπεστατο..
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
O τυπος που επαιζε τον ανασφαλη κακο ηταν απιθανος.

Παρέλειψα να το πω και εγώ αυτό!

Νομίζω πως έχει παίξει και τον Γερμανό SS στους μπάσταρδους... μάλιστα και εκεί πολύ καλά!

:a0210:
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,834
Παλλήνη
Α, ναι μωρε, και ελεγα ποιον μου θυμιζει! Ειχε παρει και το οσκαρ αν δεν κανω λαθος...
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,590
Βλεπόταν χωρίς να ενοχλεί, είχε 2-3 σκηνές που έσκαγες χαμόγελο αλλά ως εκεί (εδω που εχουμε φτασει βεβαια ακόμα και αυτό δεν το βλεπουμε συχνα σε blockbusters).

Το 3D συμπαθες.

Ο ''κακός'' ειναι φυσικά ο Waltz http://www.imdb.com/name/nm0910607/
 
Η ταινία ήταν τρελό fun. Πολύ γέλιο.. Παρότι γενικά δεν συμπαθώ τον Seth Rogen.

Όσο για το 3D της, ήταν το πρώτο "ψεύτικο" 3D που είδα που δεν ένιωσα να προσβάλλει τη νοημοσύνη μου. Αξιοπρεπέστατο.
 
Last edited:

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,834
Παλλήνη
Απάντηση: Re: The Green Hornet

Βλεπόταν χωρίς να ενοχλεί, είχε 2-3 σκηνές που έσκαγες χαμόγελο αλλά ως εκεί (εδω που εχουμε φτασει βεβαια ακόμα και αυτό δεν το βλεπουμε συχνα σε blockbusters).

Το 3D συμπαθες.

Ο ''κακός'' ειναι φυσικά ο Waltz http://www.imdb.com/name/nm0910607/

Για να σκασεις εσυ χαμογελο, πρεπει να σου αρεσε πολυ! :p

Παιδια, δεν ειναι να βλεπετε κωμωδια μονο με τον Συριο... ειναι σαν να εχεις μουγγο διπλα σου (akward silence)

:p
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,731
πετρουπολη
Η ταινία ήταν τρελό fun. Πολύ γέλιο.. Παρότι γενικά δεν συμπαθώ τον Seth Rogen.

Όσο για το 3D της, ήταν το πρώτο "ψεύτικο" 3D που είδα που δεν ένιωσα να προσβάλλει τη νοημοσύνη μου. Αξιοπρεπέστατο.


Ναι ρε μια χαρα χαβαλες ηταν....
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,590
Re: Απάντηση: Re: The Green Hornet

Για να σκασεις εσυ χαμογελο, πρεπει να σου αρεσε πολυ! :p

Παιδια, δεν ειναι να βλεπετε κωμωδια μονο με τον Συριο... ειναι σαν να εχεις μουγγο διπλα σου (akward silence)

:p

Προτιμάς τον χοντρούλη (άνευ ωτασπίδων) ; :p