Μαλλιά Κουβάρια - Tanlged

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Tangled.jpg








ΜΑΛΛΙΑ ΚΟΥΒΑΡΙΑ
Tanlged






» Με τις Φωνές των: Mandy Moore, Zachary Levi, Donna Murphy, Jeffrey Tambor, Brad Garrett
» Σκηνοθέτης: Νέϊθαν Γκρένο
» Διάρκεια: 100' λεπτά

» Κατηγορία: Κινούμενα Σχέδια
» Διανομή: Sony
» Ημ. Κυκλοφορίας: 14 Μαρτίου
» Έτος: 2010

» Γλώσσα: Ελληνικά, Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά, Αγγλικά
» Κυκλοφορεί σε: BLU-RAY και DVD








» Υπόθεση:
Οταν ο πιο γοητευτικός, ακαταμάχητος αλλά και υπ αριθμόν 1 ληστής του βασιλείου, Φλιν Ράιντερ βρίσκει καταφύγιο σε ένα μυστηριώση
πύργο μέσα στο δάσος, το τελευταίο πράγμα που περιμένει να συναντήσει είναι η Ραπουνζέλ. Μια ατίθαση νεαρή πριγκίπισσα αλλιώτικη
από τις άλλες με 21 μέτρα κατάξανθα μαλλιά που έχουν μαγικές ιδιότητες αλλά και αστείρευτη δίψα για περιπέτεια. εκείνος πρέπει να
ξεφύγει από όλους όσους τον κυνηγούν κι εκείνη λαχταρά να ανακαλύψει τον έξω κόσμο. έτσι το απίθανο δίδυμο το σκάει για ταξίδι προς
άγνωστη κατεύθυνση γεμάτο απανωτές εκπλήξεις, αλλόκοτους ήρωες και φυσικά πολύ γέλιο..








 
Last edited:

akisnm156

AVClub Enthusiast
1 July 2007
1,012
Re: Μαλλιά Κουβάρια — Tanlged

Παρα πολύ καλό!
Η κόρη μου (4 ετών) ξετρελάθηκε και εγώ το είδα με μεγάλη ευχαρίστηση.

Όποιος το προλάβει από εδώ: http://www.e-shop.gr/show_dvd.phtml?id=DVD.06873
θα πάρει και μια κούπα δώρο.
Η εικόνα του blu ray εξαιρετική. Για τους διάλογους επιφυλάσσομαι καθώς το είδα μεταγλωττισμένο μαζί με τη μικρή. Θα το δω κάποια στιγμή με αγγλικούς διάλογους και τραγούδια και φαντάζομαι ότι θα είναι πολύ καλύτερο.


Υ.Γ. Το άλογο είναι όλα τα λεφτά !!!!
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: Μαλλιά Κουβάρια — Tanlged

Πάρα πολύ καλό! Το είδα μόνος και πέρασα πολύ ευχάριστα, και περιμένω πως και πως να το πάρω με Ελληνικό ήχο για να το βάλω να το δει η μικρή!

Η εικόνα έλαμπε ακόμα και στο μέτριο 720p σετάπ μου!! Αναφοράς? Για πείτε οι κάτοχοι συστημάτων άνω του μετρίου...
 
Last edited:

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Re: Μαλλιά Κουβάρια — Tanlged

Πάρα πολύ καλό! Το είδα μόνος και πέρασα πολύ ευχάριστα, και περιμένω πως και πως να το πάρω με Ελληνικό ήχο για να το βάλω να το δει η μικρή!

Η εικόνα έλαμπε ακόμα και στο μέτριο 720p σετάπ μου!! Αναφοράς? Για πείτε οι κάτοχοι συστημάτων άνω του μετρίου...

Ακριβώς το ίδιο !!!!

Σφυρίζω αδιάφορα, ήδη μου το ζητάνε, λέτε να ενδώσω?
Must Have τίτλος , πάρτο θα το ευχαριστηθείτε οικογενειακός,
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Μαλλιά Κουβάρια — Tanlged

Το BR ειναι σε 1.78/1 οπως το DVD?

Τα παιδια μου (7 και 4) δεν ξερουν να χειριστουν το BR player και γι'αυτο το πηρα σε DVD. To οτι δεν εχει και μπαρες ειναι ακομη ενα εξτρα.
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: Μαλλιά Κουβάρια — Tanlged

καιρο ειχα να απολαυσω τιτλο της disney τοσο πολυ!! το σχολιο της γυναικας οταν τελειωσε η ταινια ηταν.... "οταν βγει σε μπλου το πηρες τελος" χαχαχαχαααααα!!!
 

SILVER

New member
17 April 2011
18
Re: Μαλλιά Κουβάρια — Tanlged

Γρήγορη,περιπετειώδης,διασκεδαστική,<<χαριτωμένη>>...
Ψηφίζω εξαιρετική.
 

str1979

AVClub Enthusiast
26 June 2006
804
Γιαννιτσα
Απάντηση: Re: Μαλλιά Κουβάρια — Tanlged

σε blueray η εικόνα είναι τέλεια....η κόρη μου δεν μπορεσε να κουνησει ουτε βλέφαρο..
:laugh:

Βλέπω την έχεις από μικρή στο μικρόβιο του ΗΙ DEFINITION

Όσο για την ταινία την βρήκα αρκετά ευχάριστη
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: Μαλλιά Κουβάρια — Tanlged

εμενα παντως η ανιψια μου αν και δευτερα λυκειου ακουει σινεμα κ αλλαζει πορεια!! Δε παμε στου θειου καλυτερα με τις "μπλε" ταινιες.... Τα μαλλια κουβαρια τα χει βαλει στο προγραμμα για το καλοκαιρι να τα δουμε σπιτι μαζι φυσικα με τα Alien xixixiiii (λιγο ασχετο αλλα εχει παρει απο μενα βλεπετε...)
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: Μαλλιά Κουβάρια — Tanlged

Πάρα πολύ καλό! Το είδα μόνος και πέρασα πολύ ευχάριστα, και περιμένω πως και πως να το πάρω με Ελληνικό ήχο για να το βάλω να το δει η μικρή!

Η εικόνα έλαμπε ακόμα και στο μέτριο 720p σετάπ μου!! Αναφοράς? Για πείτε οι κάτοχοι συστημάτων άνω του μετρίου...

Μόλις το ξανάδα, αυτή τη φορά στα Ελληνικά, παρέα με την μικρή (5μιση χρονών)... Σαλόνι - προβόλι κλπ. Εγώ είχα βαθμολογήσει "πολύ καλή", η μικρή αν ψήφιζε πιστεύω θα έβαζε "εξαιρετική"! :grinning-smiley-043 Την καταευχαριστήθηκε και ήταν φανερό...

Οσο για τον Ελληνικό ήχο, νομίζω ότι η Πρωτοψάλτη που δάνειζε την φωνή της στην Γκόθελ ήταν τέλεια επιλογή! Ειδικά στα κομμάτια που είχαν τραγούδι... ήταν απόλαυση!
 

Jimmy

AVClub Enthusiast
25 August 2006
779
Re: Μαλλιά Κουβάρια — Tanlged

καταπληκτικο animation, ξεκουραστο με πλουσια χρωματα, σκηνες αναφορας μαυρου για να τεσταρετε την tv σας. Την ξαναβλεπα ανετα!!!!