Devil

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub1devil.jpg








D E V I L
Devil






» Παιζουν: Κρις Μεσσινα, Τζένι Ο Χάρα, Λόγκαν Μαρσαλ Γκριν
» Σκηνοθέτης: John Erick Dowdle
» Διάρκεια: 77' λεπτά

» Κατηγορία: Θρίλερ
» Διανομή: Sony
» Ημ. Κυκλοφορίας: 14 Μαρτίου
» Έτος: 2010

» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: BLU-RAY και DVD








» Υπόθεση:
Πέντε φαινομενικά συνηθισμένοι άνθρωποι παγιδεύονται στο ασανσέρ ενός ουρανοξύστη. Ο καθένας έχει ένα κρυμμένο μυστικό.
Ένα βρώμικο παρελθόν. Όλα μοιάζουν ήρεμα μέχρι που τα φώτα σβήνουν και αρχίζουν οι κραυγές. Χωρίς να υπάρχει καμία
έξοδος διαφυγής αποκαλύπτεται αργά και βασανιστικά το ζοφερό μυστικό. Ένας από αυτούς είναι ο ίδιος ο Διάβολος.
Και τότε μόνο συνειδητοποιούν ότι ο εφιάλτης που ζουν συμβαίνει για κάποιο καλό λόγο.








— AvCLUB.gr // Audio & Video Fanatics Area —
 
Last edited by a moderator:

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: DEVIL

Έχω καταλάβει ότι η πλειοψηφία δεν τον πολυσυμπαθεί.... οπότε παρά τον κίνδυνο γιούχας :silly: να πω ότι είναι άλλο ένα εξαιρετικό δείγμα δουλειάς από τον Nύχτα!

Λιτός, ευρηματικός... πήρε συγχώρεση για το air bender... :D

Αν σας αρέσουν τα θρίλερ χωρίς να γεμίζει η οθόνη με τα εντόσθια των πρωταγωνιστών... μην το χάσετε
 
17 June 2006
23,742
Αθήνα
Απάντηση: DEVIL

Ειδικά όταν κλείνουν τελείως τα φώτα στην καμπίνα του ασανσέρ μπρείτε να τσεκάρετε και το μαύρο σας.... :grinning-smiley-043

Εντάξει, συμπαθητικό αλλά για να πω την αλήθεια δεν το πολυθυμάμαι.

Πάντως όσοι έχετε κλειστοφοβία με τα ασανσέρ καλύτερα να το αποφύγετε.
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: DEVIL

Έχω καταλάβει ότι η πλειοψηφία δεν τον πολυσυμπαθεί.... οπότε παρά τον κίνδυνο γιούχας :silly: να πω ότι είναι άλλο ένα εξαιρετικό δείγμα δουλειάς από τον Nύχτα!

Λιτός, ευρηματικός... πήρε συγχώρεση για το air bender... :D

Αν σας αρέσουν τα θρίλερ χωρίς να γεμίζει η οθόνη με τα εντόσθια των πρωταγωνιστών... μην το χάσετε

Δεν ειναι δουλειά του Νυχτα . Σκηνοθετης ειναι ο John Erick Dowdle . Ο M. Night Shyamalan έγραψε το σενάριο
 
Last edited:

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,599
Re: DEVIL

Πες το ρε Κώστα γιατι κι εμενα κατι δεν μου πηγαινε καλα....Για παραγωγο ή κατι αλλο τον θυμόμουν σε δαύτο...
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: DEVIL

Xμμμμ... δεν το πρόσεξα ούτε στους τίτλους της ταινίας! ...η συγχώρεση αναβάλλεται για το μέλλον! :p

Δεν αλλάζει φυσικά τη γνώμη μου για την ταινία... Μπράβο στον Μr. Dowdle λοιπόν...
 

akisnm156

AVClub Enthusiast
1 July 2007
1,012
Re: DEVIL

Το είδα χωρίς να έχω και ιδιαίτερες προσδοκίες και μπορώ να πω ότι μου άρεσε αρκετά, χωρίς να τρελαθώ κιόλας....

Καλύτερα κατά τη γνώμη μου που δεν το σκηνοθέτησε ο ''Νύχτας'' .....
 

dvotsis

AVClub Enthusiast
30 October 2006
763
Re: DEVIL

Μια χαρά ταινιούλα, μακάρι να ήταν και λίγο μεγαλύτερη σε διάρκεια.