Lord of the Rings EXTENDED [Blu-Ray]

NiKa

AVClub Addicted Member
11 June 2008
2,487
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ.....

Ο Άρχοντας σε 1080p DTS HD..... και τα μυαλά στα κάγκελα...

ημερομηνία δεν ανακοινώθηκε... αλλά εφόσον βγήκε στο AMAZON το βλέπω να έρχεταιιιιιιιιιιιι..... :award:

http://www.amazon.com/gp/product/ref=pe_36010_19079400_pe_00_head/?ASIN=B0026L7H20



avclub1lotrextended.jpg
 
Last edited by a moderator:

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

Mα και η τριλογία που κυκλοφορεί τόσο καιρό... σε ΒluRay 1080p DTS HD Master Audio είναι... :chinscratch:
 
Re: Απάντηση: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

Mα και η τριλογία που κυκλοφορεί τόσο καιρό... σε ΒluRay 1080p DTS HD Master Audio είναι... :chinscratch:
Το Αμαζον διαφημιζει την extended εκδοση,προφανως αυτην που ειχε κυκλοφορησει σε dvd(απαιχτη!).Παντως δειτε τι γραφουν

This title has not yet been released.
You may pre-order it now and we will deliver it to you when it arrives.
Ships from and sold by Amazon.com. Gift-wrap available.






PRODUCT ALERT:
"The Lord of the Rings (Extended Editions)" is scheduled to be released on Blu-ray in 2011 or 2012.
 

NiKa

AVClub Addicted Member
11 June 2008
2,487
Απάντηση: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

Mα και η τριλογία που κυκλοφορεί τόσο καιρό... σε ΒluRay 1080p DTS HD Master Audio είναι... :chinscratch:

Φίλε η EXTENDED έκδοση...... εκεί είναι όλα τα λεφτά....

(χώρια που κάποιοι γράψανε ότι ο ήχος της DVD Extended ήταν καλύτερος από τον DTS HD της "απλής" Blu Ray έκδοσης).. Λίγο υπερβολικό να σου πω θα το χαρακτήριζα το σχόλιο...

αλλά μιλάμε για EXTENDED ..... όποιος έχει δει και τις δυο εκδόσεις (theatrical - EXTENDED) καταλαβαίνει τη μεγάλη διαφορά... γι ' αυτό και τα ΚΕΦΑΛΑΙΑ...και η πώρωση .... :award:
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

@ichaltou
Σωστά Γιάννη αλλά είδα χαρούλες στο post: "Ο Άρχοντας σε 1080p DTS HD..... και τα μυαλά στα κάγκελα..." και έτρεξα στη κόπια που έχω μήπως και είναι 476p DTS... :flipout::flipout:

:ernaehrung004:
 

NiKa

AVClub Addicted Member
11 June 2008
2,487
Απάντηση: Re: Απάντηση: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

....
PRODUCT ALERT:
"The Lord of the Rings (Extended Editions)" is scheduled to be released on Blu-ray in 2011 or 2012.

Τουλάχιστον αποκάλυψαν το εξώφυλλο της BR Extended ...κάτι είναι και αυτό...
 

ichaltou

AVClub Enthusiast
Re: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

οπως και να εχει θα τις πάρουμε και αυτές :a0210:
πάντως αυτά μαζι με τα star wars αναμένεται να είναι οι πιο hot κυκλοφορίες του 2011-12
 

NiKa

AVClub Addicted Member
11 June 2008
2,487
Απάντηση: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

@ichaltou
Σωστά Γιάννη αλλά είδα χαρούλες στο post: "Ο Άρχοντας σε 1080p DTS HD..... και τα μυαλά στα κάγκελα..." και έτρεξα στη κόπια που έχω μήπως και είναι 476p DTS... :flipout::flipout:

:ernaehrung004:

Δε λες καλά που βρίσκουμε και αυτά τα μικρά πράγματα να χαιρόμαστε... :2thumb22sup:
 

NiKa

AVClub Addicted Member
11 June 2008
2,487
Απάντηση: Re: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

οπως και να εχει θα τις πάρουμε και αυτές :a0210:
πάντως αυτά μαζι με τα star wars αναμένεται να είναι οι πιο hot κυκλοφορίες του 2011-12

Απλά θα περιμένω, δυστυχώς, τις εκδόσεις με τους ελληνικούς υπότιτλους και στο LOTR extended και Star Wars BR... (για να μην τα βλέπω μόνος με αγγλικούς :) )...

Μέχρι στιγμής έχω αγοράσει: LOTR Theatrical Εκδόσεις, Extended Collectors (με τα αγαλματάκια), Blu Ray Theatrical (ευτυχώς αυτή την πήρα με 20)

Για SW άστα... Star Wars Original Trilogy VHS, Star Wars New Version Trilogy VHS, Star Wars New Version DVD ....

:rifle:
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,735
πετρουπολη
Απάντηση: Re: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

Στα χναρια του Τζωρτζ και ο Πητερ.....

Οντως.Αλλα η extended αξιζει...Ειναι αλλη ταινια.Και για τους φανατικους του βιβλιου ειναι μονοδρομος καθως ειναι πολυ πιο κοντα στο πνευμα του.
Δεν μιλαμε για 5-10 λεπτα προσθετες σκηνες.Μιλαμε για 45 λεπτα στην καθε ταινια.
 

Emilot

AVClub Fanatic
18 June 2006
32,852
Εξάρχεια
Re: Απάντηση: Re: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

Οντως.Αλλα η extended αξιζει...Ειναι αλλη ταινια.Και για τους φανατικους του βιβλιου ειναι μονοδρομος καθως ειναι πολυ πιο κοντα στο πνευμα του.
Δεν μιλαμε για 5-10 λεπτα προσθετες σκηνες.Μιλαμε για 45 λεπτα στην καθε ταινια.

Yes yes....my precious.....!!!!
 

stelios26

Senior Member
5 June 2009
514
Re: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

Πράγματι η extended είναι που αξίζει!Aυτό περιμένω για να πάρω τον Άρχοντα σε blu-ray.
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

τα χω βαρεθει πλεον.... 10 ωρες και για να ολοκληρωσω τη τριλογια νομιζω θα κοψω φλεβα!! :bigcry:
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,185
Εκεί ψηλά.....
Re: Απάντηση: Re: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

Οντως.Αλλα η extended αξιζει...Ειναι αλλη ταινια.Και για τους φανατικους του βιβλιου ειναι μονοδρομος καθως ειναι πολυ πιο κοντα στο πνευμα του.
Δεν μιλαμε για 5-10 λεπτα προσθετες σκηνες.Μιλαμε για 45 λεπτα στην καθε ταινια.


Εγω σε dvd αυτα εχω . Αλλα δεν τα ξαναγοραζω πλεον. ΜΙΑ φορα πληρωνω δικαιωματα για καθε τιτλο :D
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,599
Re: Απάντηση: Re: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

ΜΙΑ φορα πληρωνω δικαιωματα για καθε τιτλο :D
Δεν εχεις και πολυ αδικο ρε γμτ...:p
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,735
πετρουπολη
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Lord of the Rings EXTENDED Blu RAY

Εγω σε dvd αυτα εχω . Αλλα δεν τα ξαναγοραζω πλεον. ΜΙΑ φορα πληρωνω δικαιωματα για καθε τιτλο :D

Και εγω αυτα εχω και συμφωνωγια τα δικαιωματα....Αλλα μου φαινεται θα κανω εξαιρεση κι ας μην εχω ουτε blue ray....:music-smiley-005: