Warehouse 13

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Βλέπω ότι μαλλων σας έχει ξεφύγει μια σειρά της οποίας μόλις τελελειωσα να βλέπω το δεύτερο κύκλο .
Άρχισα να τη βλέπω σαν εναλακτικη στο fringe και κολλησα για τα καλα , την προτείνω και πιστεύω να σας αρέσει .
Περισοτερες πληροφοριες στο imdb
Τώρα έχουν ξεκινήσει τα γυρίσματα του τρίτου κύκλου , που θα προβληθούν το καλοκαίρι.




 
Last edited by a moderator:

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,844
Είμαι παντού
δεν μας εχει ξεφυγει,ειχα κανει αναφορα εγω παλιοτερα,γιατι δεν ηξερα καν πως λεγοταν η σειρα και μεσα απο δω καταφερα να βρω ποια ειναι τελικα.
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Πριν γράψω σχετικά έκανα search αλλα δεν έβγαλε τίποτα .
Συμφωνείς ότι είναι καλή σειρά ή άρεσε μόνο σ εμένα ;;;
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,844
Είμαι παντού
εχω δει 2-3 επεισοδια και μου αρεσε πολυ,μου κινησε το ενδιαφερον και γι αυτο ειχα αρχισει να το ψαχνω,αλλα εφαγα τη ξενερα με το λοστ και ειπα να ξεκοψω απ'τη διαδικασια των σειρων.
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Ξανά δοκίμασε απο την αρχή , είναι όπως οι περισσότερες σειρές αυτού του είδους , όσο ποιο πολυ βλέπεις τόσο φτιάχνουν και τα επεισόδια , και όλο και κολλας .
Και κάτι ακόμα είναι το γεγονός ότι σε 2 κύκλους δεν το διέλυσαν καθόλου.
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
ξεκινησα κ γω να τη βλεπω τις προαλλες. ενδιαφερον φαινεται δεν εχω δει πολλα επεισοδια αλλα επειδη μου ειπαν οτι οσο προχωραει τοσο περισσοτερο αρεσει ειπα να της δωσω μια ευκαιρια. Μεσα σε δυο μερες τελειωσαμε με τη γυναικα το Terra Nova και τωρα ειπα να αρχισουμε με αυτο. Για να δουμε που θα βγει!!
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Εγω που εχω δει και τις τρεις θα πω οτι αυτο που στρωνει στη συνεχεια (λιγο, οχι πολυ) ειναι λιγο η χημεια των χαρακτηρων και φαινονται λιγααακι καλυτεροι στην υποκριτικη. στο επιπεδο αυτο και σαν αισθηση ειναι οπως ακριβως στη σειρα eurika.

Εως τωρα, μονο καθε φορα που ειναι στο τελος η καθε σεζον εχουμε καποια κορυφωση και "κρεμασμα" για τον επομενο κυκλο.
Δεν ειναι δυσαρεστη σειρα. Ειδικα εχεις ξεμεινει απο υλικο να δεις.
Αν ειχε διαφορετικο καστ και δεν ειχε την ρηχη ερμηνεια (οπως του eurika που ανεφερα) θα ηταν ακομη καλυτερη.

Παραδειγμα για τα παραπανω θα φερω τη σειρα sanctuary, οπου η ερμηνια των ηθοποιων ανεβαζει τη σειρα. (Aν και δεν ειμαι φαν της προφορας των ηθοποιων της σειρας αυτης)

Παντως μπορω να πω οτι ο τριτος κυκλος του warehouse ηταν καλυτερος κατ'εμε απο τους προηγουμενους. (Ισως βοηθησε οτι ειχαν καλυτερους -στην υποκριτικη- quest ηθοποιους :smash: )

Παντως πιστευω οτι δεν θα υπαρχει καμια επιπλεον ανελιξη, η σειρα ειναι αυτο που ειναι, οποτε αν σας αρεσουν τα πρωτα επεισοδια συνεχιστε την, αλλιως προσπεραστε.

Βεβαια για να ειμαι δικαιος, παρατηρω ολο και πιο πολυ οτι στις σειρες scifi ή fantasy γενικα βαζουν μετριους ηθοποιους και διαλογους που αυτο με τη σειρα του ριχνει πολυ την αξια των show.
Σε αυτο τον τομεα ειδικα ειμαι παραπονιαρης. Οι ηθοποιοι οσο πανε, ολο και πιο πολυ, δεν με πειθουν.
Αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια, για ενα αλλο νημα.
 
Last edited:
Άντε να το δοκιμάσουμε κι αυτό, αφού συμφωνεί και ο ΑΓΔ που με "κόλλησε" two and a half men... :D


Έχει πλάκα πάντως, αυτή τη στιγμή έχω επαφή με πάνω από 15 σειρές, και ωστόσο δεν έχω καν συνδέσει ποτέ το καλώδιο της κεραίας στην τηλεόρασή μου. Αυτό κάτι δείχνει για το επίπεδο της ελληνικής τηλεόρασης μάλλον....
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
αυτη η μαυρουλα παντως με τα σγουρα μαλλια ειναι κολαση η κοπελα!!!! τη παω με χιλια μιλαμε!!!! οπως επεισης συμπαθης ειναι κ η κοπελιτσα η μικρη που την εχει σα βοηθο.
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
αρκετα καλη παντως η σειρα θα ελεγα με συμπαθητικους πρωταγωνιστες!! Παπαλα και οι 3 σεζον αναμενω πως κ πως τη 4!! Μιλαμε τη παρασκευη η γυναικα ειδε ισα με 8 επεισοδια της τελευταιας σεζον! Ηταν να μη τη περασω στο media player!!!
 

kostas_dr

AVClub Enthusiast
22 November 2010
1,112
City of Athens
Τα είδε το ένα πίσω απ' το άλλο; Πάντως η σειρά είναι πολύ καλή. Ωραίοι χαρακτήρες που εξελίσσονται.
Περιμένω πως και πως τον 4ο κύκλο μετα το απίθανο φιναλε του 3ου.
Να δω τι θα σκεφτούν να κάνουν και πως θα σώσουν την κατάσταση. Πάντως κάτι θα γίνει.
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
εχει ξεκινησει ο τεταρτος κυκλος??? στο imdb βλεπω κατι 4 επεισοδια αλλα δε μπορω να τα βρω τα ατιμα πουθενα....
 

Fok13

Established Member
9 October 2010
190
Από Ιούλιο τα νέα επισόδεια.Πάλι καλά να έχουμε κατι να βλεπουμε το καλοκαίρι!Η σειρα ειναι πολυ καλη τελικά αν και το ξεκινημα ηταν καπως μουδιασμενο.