Αναζήτηση "Τηλεοπτικής Σειράς"

jasna

New member
24 January 2011
1
Καλησπερα
ψαχνω αυτο το σηριαλ που ειναι ιταλικο και επαιζε στο Σινε+ το 2010, (L'onore e il rispetto, Σινε+) στα ελληνικα μεταφραζεται Τιμη και Σεβασμος. Εψαξα στο ψηφιακο αρχειο της ΕΡΤ αλλα δεν το βρηκα, μηπως υπαρχει καποιος που να το εχει παρακολουθησει και να μπορει να μου πει που μπορω να το βρω?
Ευχαριστω
 
Last edited by a moderator:

spyrmak

Supreme Member
19 February 2007
4,748
Aθηνα
All in the family season 8 - 9
δεν τις βρισκω πουθενα

ξερει κανεις να μου υποδειξει πως μπορω να τις βρω ?



δεν εχω καρτα και δεν ψωνιζω μεσω ιντερνετ ομως ...
 

Kostas_Y

AVClub Fanatic
24 December 2009
13,466
North by Northeast
Εδώ και μήνες σπάω το κεφάλι μου και δεν μπορώ να θυμηθώ...

Ήταν μια αγγλική σειρά\mini σειρά σε κρατικό κανάλι. Διαδραματιζόταν κατά τη διάρκεια του Β' ΠΠ και είχε για ηρωίδες συζύγους και φίλες αεροπόρων της RAF.
Για αγγλική παραγωγή ήταν αρκετά τολμηρή με αρκετό γυμνό. Νομίζω προβλήθηκε στις αρχές των 00s ή στα τέλη των 90s.


Rings any bells?
 

Totsipaki

Supreme Member
27 February 2007
5,054
Ψάχνω παλιά σειρά.

Όταν ήμουν παιδί στην δεκαετία του 80 θυμάμαι έβλεπα με την αδελφή μου μια σειρά ολίγων επεισοδίων μάλλον του BBC με με δύο παιδάκια (αγοράκι-κοριτσάκι) που ανακαλύπτουν σε έναν βάλτο έναν ιπτάμενο δίσκο (-ούς; δέν θυμάμαι καλά) και τέλος πάντων επικοινωνούν με τους εξωγήινους με κάποιον τρόπο.

Αυτά τα ολίγα θυμάμαι όπως και τα φτηνά εφέ - μυστηριακή ατμόσφαιρα αλα BBC της εποχής.

Αν μπορεί κανείς να βοηθήσει κερνάω καφεδάκι..
 

Totsipaki

Supreme Member
27 February 2007
5,054
Re: Ψάχνω παλιά σειρά.

Θα ήταν το πιό προφανές αλλα δυστυχώς όχι ήταν άλλο και πολύ πίο φτηνό σαν παραγωγή. Πάντως τα UFO φαινόντουσαν εκεί έμοιαζαν πολύ με τις περιστρεφόμενες επιφάνειες (άν δεν είχαν χρησιμοποιήσει τα ίδια)

Είναι το μόνο πράγμα που έβλεπα και μου έκανε εντύπωση στα παιδικά μου χρόνια (απο ασπρόμαυρη τηλεόραση θυμάμαι) και δεν το έχω ακόμα εντοπίσει.
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,351
Re: Ψάχνω παλιά σειρά.

H παραπάνω προβάλλονταν το 78 +/-1 χρόνο (θυμάμαι το έβλεπα μαζί με την Αργεντινή στο μουντιαλ).
Ηταν προφανώς ασπρόμαυρο (δεν είχαμε έγχρωμη εδώ).
Δεκαετία 80 προφανώς έβλεπες έγχρωμη. Ποιά χρονιά ακριβώς ήταν?
 

supersonic

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
49,351
Re: Ψάχνω παλιά σειρά.

H παραπάνω προβάλλονταν το 78 +/-1 χρόνο (θυμάμαι το έβλεπα μαζί με την Αργεντινή στο μουντιαλ).
Ηταν προφανώς ασπρόμαυρο (δεν είχαμε έγχρωμη εδώ).
Δεκαετία 80 προφανώς έβλεπες έγχρωμη. Ποιά χρονιά ακριβώς ήταν?

λάθος μου....
ήταν πολύ πιό πριν.
70 ή 74
 

Totsipaki

Supreme Member
27 February 2007
5,054
Re: Ψάχνω παλιά σειρά.

Kostas Y χρωστάω έναν καφέ! Παιδιά ευχαριστώ πολύ, δεν παιζόσαστε σε γνώσεις. Άστο καλό.. Με συγκηνήσατε..
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,815
Μεσευρώπη
Re: Απάντηση: Αναζήτηση "Τηλεοπτικής Σειράς"

ναι για αυτην ελεγα τη διαφημιζει ο οτε και ηθελα να δω τι παιζει....

--- Αυτόματη συγχώνευση μηνύματος ---

http://www.imdb.com/title/tt3561180/ οπως και αυτη εδω... trapped

Είναι πολύ καλή, να τη δεις οπωσδήποτε.
 

ΚΩΣΤΑΣ ΖΑΓΓΟΓΙΑΝΝΗΣ

Super Moderator
Staff member
20 October 2007
17,815
Μεσευρώπη
To trapped. To τέλειωσα πριν λίγες μέρες και το συνιστώ ανεπιφύλακτα. Μόνο μην περιμένεις γρήγορες εξελίξεις, κυνηγητά με αυτοκίνητα και τέτοια. Διαδραματίζεται στην Ισλανδία και τα πράγματα εξελίσσονται λίγο πιο αργά εκεί. Εντάξει, δεν είναι Αγγελόπουλος, αλλά δεν είναι και Μάτριξ.