Ο Τελευταίος Εξορκισμός — The Last Exorcism

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub.jpg








Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΣ
The Last Exorcism






» Παιζουν: Πάτρικ Φάμπιαν, Άσλεϊ Μπελ, Λούις Χέρτχουμ, Τόνι Μπέντλεϊ.
» Σκηνοθέτης: Ντάνιελ Σταμ
» Διάρκεια: 90' λεπτά

» Κατηγορία: Θρίλερ
» Διανομή: Odeon
» Ημ. Κυκλοφορίας: 3 Ιανουαρίου
» Έτος: 2010

» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: DVD








» Υπόθεση:
Όταν ο αιδεσιμότατος Κότον Μάρκους φτάνει στη φάρμα του Λούις Σουίτζερ κάπου στην Λουιζιάνα, περιμένει ότι απλά θα κάνει έναν
ακόμη συνηθισμένο εξορκισμό σε μια διαταραγμένη θεοσεβούμενη. Ο Σουίτζερ όμως έχει καλέσει τον Μάρκους γιατί είναι πεπεισμένος
ότι η κόρη του Νελ έχει κυριευθεί από δαίμονα που πρέπει να εξορκιστεί προτού συμβεί κάποια τραγωδία. Ο Κότον και η ομάδα του
σχεδιάζουν να γυρίσουν ένα ντοκιμαντέρ με θέμα αυτόν τον εξορκισμό. Τίποτα όμως δεν τον έχει προετοιμάσει για το πραγματικό κακό
που θα συναντήσει εκεί.








— AvCLUB.gr // Audio & Video Fanatics Area —
 
Last edited:

panos_gr

Established Member
26 November 2007
118
Εφύρα
Re: Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΣ — The Last Exorcism

Πολλά υποσχόμενη αλλα μπλόφα. Στην μοδα του paranormal activity με "ερασιτεχνική" μέθοδο λήψεων πάει να ξεγελάσει τον θεατή με την δηθεν αληθοφάνεια της. Ειδικά στο τέλος απογοητεύει εντελώς.
 

karavan

Supreme Member
14 June 2010
4,435
Re: Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΕΞΟΡΚΙΣΜΟΣ — The Last Exorcism

Έχω αναφερθεί σε αυτή την ταινία εδώ μέσα. Χωρίς να είναι σούπερ, τα αξίζει τα λεφτά της και προσφέρει ορισμένες στιγμές αυθεντικού τρόμου. Το φινάλε παραπέμπει έμμεσα στο Μωρό της Ροζμαρί. Πολύ καλή.
 
Last edited:

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Παντελώς αποτυχημένη εκτέλεση στην ούτως ή άλλως αδιάφορη φόρμα του "Blair Witch Project", in Color and High Definition αυτή τη φορά...

Ακόμα κι αν διαθέτετε άφθονο χρόνο για πέταμα, ίσως να ήταν προτιμότερο να κάνετε μία μεγάλη παράκαμψη γύρω από αυτή τη ταινία...
 

NikosWolfman

Established Member
2 June 2009
224
Αθήνα
Χωρίς να θέλω να παρασύρω με τα σχόλια μου απλά θα γράψω πολύ καλη.

<<Προσοχή μόνο για ψαχμένους>>