Οι Κυνηγοί – Predators

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub5l.jpg








ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ
Predators






» Παίζουν: Έιντριεν Μπρόντι, Λόρενς Φίσμπερν, Άλις Μπράγκα, Τόφερ Γκρέις, Γουόλτον Γκόγκινς, Ντάνι Τρέχο.
» Σκηνοθέτης: Νίμροντ Αντάλ
» Διάρκεια: 100' λεπτά

» Κατηγορία: Επ. Φαντασίας / Περιπέτεια.
» Διανομή: Odeon
» Ημ. Κυκλοφορίας: 13 Δεκεμβρίου

» Έτος: 2010
» imdb Rating: 6.4 /10

» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: DVD








» Υπόθεση:
Μία ομάδα επίλεκτων μαχητών τοποθετούνται σε έναν εξωγήινο πλανήτη ως... θηράματα. Όλα τα μέλη της ομάδας
είναι δολοφόνοι
μισθοφόροι, κατάδικοι, μέλη της Γιακούζα - εκτός από έναν ατιμασμένο γιατρό. Οι ανθρώπινοι αυτοί
"κυνηγοί" θα πρέπει να
επιβιώσουν στον γεμάτο κινδύνους πλανήτη, ενώ μια νέα γενιά εξωγήινων Κυνηγών βρίσκεται
στα ίχνη τους με στόχο να
τους εξολοθρεύσει.








 
Last edited:

Tek_Killa

AVClub Enthusiast
5 February 2008
1,028
Re: ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ — Predators

Μέσα στα πρώτα 5 λεπτά καταλαβαίνεις ακριβώς τι θα γίνει. Άρχισα να το βλέπω, αλλά δεν το τελείωσα...
 

George35

Established Member
27 August 2010
223
Re: ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ — Predators

Δεν είναι ταινία επιπέδου "οσκαρ" αλλά αρκετά καλογυρισμένη και τίμια σε αυτά που προσφέρει. Περίμενα κάτι αρκετά χειρότερο, αλλά εξεπλάγη ευχάριστα. Καμια σχεση με προηγούμενα κακογυρισμένα predators.
 

akisnm156

AVClub Enthusiast
1 July 2007
1,012
Re: ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ — Predators

Μεγάλη Μούφα!!!
Ειδικά το τέλος, άστα να πάνε.....
 

kiss1

Senior Member
11 August 2006
321
Απάντηση: ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ — Predators

Προσωπικά μου αρεσε σε γενικές γραμμές, ωραία γυρισματα μονο που το τέλος ηταν "χαζό"!!!! κατα τα άλλα, περναει ευχαριστα η ώρα.......
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ — Predators

Μέτρια προς καλή... ώρες ώρες είχε και λίγο από ατμόσφαιρα του αυθεντικού Κυνηγού... Φυσικά δεν συγκρίνεται με εκείνη (που ήταν ταινιάρα στο είδος της). Βλεπόταν όμως.
 

kosmous

Supreme Member
17 June 2006
4,463
Απάντηση: Re: ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ — Predators

Ειδικά το τέλος, άστα να πάνε.....


Εδώ συμφωνώ απόλυτα , σαν να μην ήξερε πως να το τελειώσει ένα πράμα .

Κατά τα άλλα πέρασαν δυο ωρίτσες χαλαρά .
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,185
Εκεί ψηλά.....
Re: ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ — Predators

Περιμενω πως και πως την ανασταση του PREDATOR αντιμετωπιζοντας τον Batman.




377016-21402-129233-1-batman-versus-predat_super.jpg
batman_vs_predator_i-799940.jpg



Moνο κανα τετοιο θα του εδινε νεα πνοη. Με τον τροπο που αντιμετωπιζεται ο χαρακτηρας παντα θαναι στα ορια του B Movie.
 
8 June 2007
996
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
Απάντηση: ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ — Predators

Μέτρια προς καλή... ώρες ώρες είχε και λίγο από ατμόσφαιρα του αυθεντικού Κυνηγού... Φυσικά δεν συγκρίνεται με εκείνη (που ήταν ταινιάρα στο είδος της). Βλεπόταν όμως.

Συμφωνώ στα παραπάνω και εγώ αν και για εμένα ήταν σκέτο μέτρια!!!
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ — Predators

το πηρα σημερα μιας το πετυχα σε καλη τιμη και ηταν κ η steelbook εκδοση.... Δε ξερω αλλα κ μονο που βλεπω το "πιανιστα" να κουβαλαει τα καλαζνικοφ γελαγα!! μπορει στη ταινια να ειναι καλος δε ξερω αλλα που κανε καπως....:violent-smiley-030:
 

Ulysses

AVClub Enthusiast
28 June 2008
724
Θεσσαλονίκη
Re: ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ — Predators

Δε ξερω αλλα κ μονο που βλεπω το "πιανιστα" να κουβαλαει τα καλαζνικοφ γελαγα!!

Είσαι Θεός!!! :lol:

Ακριβός το ίδιο σκέφτηκα πριν ξεκινήσει η ταινία..

Είναι σαν να βλέπεις εκείνον που έπαιζε τον Χριστό (το γνωστό Πασχαλινό σείριαλ) να παίζει πχ το πολύ σκληρός για να πεθάνει Νο5.
Και ο τύπος απο το matrix μου την έσπαγε,νόμιζα θα βγει κάπου και ο Κιάνου Ριβς και όλο το casting..

Επίσης αν δεν παίζει ο Σβάντζε δεν αξίζει..

Η αλήθεια είναι οτι είμαστε προϊδεασμένοι πως θα είναι φόλα λόγω του οτι στατιστικά 99% το 1ο μέρος είναι το καλύτερο,είναι πρωτότυπο σαν ιδέα οπότε και καλό να ήταν δεν θα μας εντυπωσίαζε ιδιαίτερα.Μόνο το Terminator2 αναιρεί τον παραπάνω κανόνα και το Pirates of the Carribean & LOTR.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,185
Εκεί ψηλά.....
Re: ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ — Predators

Μόνο το Terminator2 αναιρεί τον παραπάνω κανόνα και το Pirates of the Carribean & LOTR.

Τα επομενα LOTR δεν ειναι συνεχειες μιας πετυχημενης ταινιας. Ειναι αναποσπαστο κομματι μιας και μονης ταινιας. Χωριστηκαν σε 3 ταινιες γιατι 3 ειναι και τα βιβλια....
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ — Predators

μολις το τελειωσα......

αν κ δε καταλαβα γιατι το εβγαλαν θα συνεχισω οτι σε γενικες γραμμες καλο ηταν. Προβλεψιμο σιγουρα. Αλλα δε μπορουσα να βγαλω απτο μυαλο μου το πρωτο predator. Εβλεπες το άρνι ρε παιδι μου κ σου ερχοταν να πλακωθεις στις καμψεις!! :flipout::flipout:
εβλεπες τον πως το λενε τον απολλο και ησουν ετοιμος να τρεξεις 100αρι στη παραλια με το σορτσακι του γκαλη :flipout::flipout:
εβλεπες τον αραπακλα να ξυριζεται κ του σπαει το ζιλετ κ λεγες ετσι ξυριζονται οι αντρες ρε δε καταλαβαινουμε τιποτα :flipout::flipout:
και τωρα εβλεπα τους κοιλιακους του σπαρτιατη "πιανιστα" κ μου ερχοταν να κανω ερανο μπας κ του δωσουν φαει να παρει τα πανω του!!! επιανε τη πλαστικη μπιστολα που του εδωσαν κ ετρεμε η μασελα του!!
Ασε μας ρε φιλε πηγαινε παιξε λιγο μπετοβεν κ ασε τα ουζι για τους αγριανθρωπους... :slapface:

ακου κει ατακα...space fag!!! :flipout::flipout: αντι να του πει.. "ισα μωρη χ@μουρ@ απο δω ελα να σου αλλαξω βαλβολινες....

ουφ ησυχασα. κατα τα αλλα το ειδα ευχαριστα......


υγ ρε παιδια στους τιτλους τελους o little richard που κολλαγε?