Samsung C450 LCD : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Hailander

Established Member
31 March 2010
224
Halandri
Samsung LE 32 C 450

Απο την αναζητηση που εκανα και απο τις προτασεις των μελων, κατεληξα στην Samsung 32C450.
Mετα απο την παρακολουθηση λιγων ημερων, ειμαι απολυτα ευχαριστημενος, και θα ελεγα οτι τελικα, η συγκεκριμενη τηλεοραση, μου εδωσε περισσοτερα απ'οσα περιμενα.
Πολυ καλη και καθαρη εικονα, πολυ ωραια και ζωντανα χρωματα, και πολλες - πολλες ρυθμισεις, που ακομα τις ψαχνω.
Νομιζω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη, για τα χρηματα που διεθεσα.
 

mpetou

AVClub Enthusiast
22 May 2010
1,282
Re: Samsung LE 32 C 450

το βασικοτερο ειναι οτι εχει και media player για να βλεπεις ταινιες απο usb
 

Hailander

Established Member
31 March 2010
224
Halandri
LE32C450E1W_1_Medium.jpg

Τεχνικα χαρακτηριστικα - Προδιαγραφες - (LE 32 C 450)
Eπισημη Αντιπροσωπεια
http://www.samsung.com/gr/consumer/...WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=

ΛΙΣΤΑ ΚΑΤΟΧΩΝ

1. Hailander.....17/10/10
 
Last edited by a moderator:

Sakis70

New member
27 June 2010
66
Σε αναλογικό σήμα είναι καλή ? για ποδόσφαιρο και μπάσκετ ρωτάω κυρίως.
 

Hailander

Established Member
31 March 2010
224
Halandri
Απάντηση: Re: Samsung C450 LCD : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Σε αναλογικό σήμα είναι καλή ? για ποδόσφαιρο και μπάσκετ ρωτάω κυρίως.


Ειναι πολυ καλη και σε αναλογικο και σε ψηφιακο σημα.
Μεχρι τωρα εχω παρακολουθησει μονο τηλεοπτικα προγραμματα και νομιζω οτι ειναι πολυ καλη σε ολα της.
 

lionor

Established Member
12 November 2008
147
Ψηνομαι...για την συγκεκριμενη! Το public την εχει 356 ευρω! Οποιαδηποτε πληροφορια μπορεις να μας πεις ειναι ευπροσδεκτη μιας και εισαι ο μονος...επισημος καταχος της :)
 

lionor

Established Member
12 November 2008
147
Ψηνομαι.....για την συγκεκριμενη! Το public την εχει μονο 356 ευρω! Οποιαδηποτε πληροφορια μπορεις να μας πεις ειναι ευπροσδεκτη μιας και εισαι ο μονος...επισημος καταχος της, δοκιμασες απο τον player να παιξεις κανενα αρχειο; :)
 

Hailander

Established Member
31 March 2010
224
Halandri
Το μονο που εχω δοκιμασει, ειναι συσκευη ΜΡ3, που βεβαια ανταποκρινεται μια χαρα.
Επισης συνεδεσα και τον φορητο υπολογιστη και ηταν ολα ενταξει. Πολυ καλο αποτελεσμα.
 

alex75

New member
18 November 2009
54
Παρήγγειλα την 26C450 για το δωμάτιο της μικρής μου, το usb 2.0 θα μας επιτρέψει, επιτέλους, μετά από καιρό να δούμε και καμιά ταινία στη 46Β750 του σαλονιού. Εντυπώσεις με την παραλαβή και σύνδεση της.
Τιμή 244,30 από το public.gr -bye-
 

alex75

New member
18 November 2009
54
Εν αναμονή της παραλαβής, εντόπισα κάποιες προτεινόμενες ρυθμίσεις από το HDTVtest. Αν γίνουν δίχως να προηγηθεί calibration από σχετικό software που προτείνουν, προσφέρουν σύμφωνα με το συντάκτη μια "μικρή βελτίωση".

Mode: Movie
From top to bottom:
6
92
43
14
44
G39/R61

White Balance, top to bottom
30 25 20 22 25 17
Advanced: all Off
Gamma: +1
Colour Space: Native
Picture Options:
Colour Tone: Warm1 (yes, 1, not 2)
Noise filters off

link: http://www.hdtvtest.co.uk/news/samsung-le32c450-le26c450-20101001847.htm
 

alex75

New member
18 November 2009
54
Μόλις παρελήφθη και στήθηκε πάνω στη συρταριέρα η 26c450.
Θεωρώ ιδανικό το μέγεθος για παιδικό υπνοδωμάτιο, ακόμη και μικρή κρεβατοκάμαρα θα μπροούσε να την καλύψει, δεν με ξένισε καθόλου η διαφορά από την άλλη τηλεόραση (46'') του σπιτιού.
Βρήκε άμεσα τα ψηφιακά και αναλογικά κανάλια, αισθητικά είναι στην γνωστή φόρμα της samsung.
Δεν έχω πειραματιστεί ακόμη με τις ρυθμίσεις, θα γίνει συν το χρόνω, ούτε για τη θύρα usb (και πιθανές διαφορές με εκείνες της Β750 του σαλονιού σε φορμάτ εικόνας και ήχου) έχω ακόμη άποψη. Θα επανέλθω μετά από δοκιμές.
Για τη χρήση που προορίζεται, πάντως, τηλεοπτικό, καρτούν και κάποιες ταινίες (από flash disc), μου μοιάζει ικανή να καλύψει τις απαιτήσεις.
Ο συνδυασμός με τη συγκυρία της προσφοράς (244,3 ευρώ) και την αμεσότητα της παράδοσης (Σάββατο παρήγγειλα, σήμερα Τρίτη παρέλαβα) με ικανοποιούν απόλυτα, είναι μια τουλάχιστον τίμια αγορά για το κόστος της. -bye-
 

Hailander

Established Member
31 March 2010
224
Halandri
Απάντηση: Re: Samsung C450 LCD : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Παρήγγειλα την 26C450 για το δωμάτιο της μικρής μου, το usb 2.0 θα μας επιτρέψει, επιτέλους, μετά από καιρό να δούμε και καμιά ταινία στη 46Β750 του σαλονιού. Εντυπώσεις με την παραλαβή και σύνδεση της.
Τιμή 244,30 από το public.gr -bye-

Την τιμη που αναφερεις δεν την βρισκω πουθενα.
Ειναι παντου στην ιδια τιμη με την 32αρα!
(Ψαχνω μια 26αρα, για χωρο που δεν χωραει η 32αρα)
 

alex75

New member
18 November 2009
54
Φίλε μου, συγχώρα με, πέρασαν μέρες και δεν είδα το ποστ για να σου απαντήσω. Ήταν από τις "προσφορές γενεθλίων" του public η συγκεκριμένη προσφορά, πιθανότατα για να ξεστοκάρουν τα κομμάτια που είχαν. Ίσως -αν δεν πήρες κάτι άλλο- να προκύψει ξανά κάτι ανάλογο στις εκπτώσεις. Για περισσότερα χρήματα, συμφωνώ μαζί σου, δεν αξίζει η αγορά 26άρας.
Τώρα αν ρωτά κανείς πως παίζει η tv, στα μάτια τα δικά μου είναι εξαιρετική για μια τηλεόραση 50hz και -σε πολύ κοντινή θέαση- μη full HD.
Το συγκριτικό πλεονέκτημα παραμένει το καλό media player, ίσως στις πολύ γρήγορες σκηνές και σε ποδόσφαιρο να έχει το θεματάκι της, αλλά η τελική αποτίμηση είναι ξεκάθαρα αυτή μιας τουλάχιστον τίμιας αγοράς.
 
Last edited:

Dragonlord

Senior Member
24 August 2007
315
Λοιπόν σήμερα αγόρασα τη συγκεκριμένη τηλεόραση (32άρα) για τους γονείς μου. Θέλω να κάνω τις εξής νουμπάδικες ερωτήσεις: Πώς αλλάζω ανάμεσα σε ψηφιακά και αναλογικά; Γιατί πχ έχω 8 ψηφιακά και 10 αναλογικά και αν είμαι στα αναλογικά πατώντας 1 πηγαίνει στο πρώτο αναλογικό, ενώ εγώ θέλω να πάω στο πρώτο ψηφιακό για να τα πιάσω από την αρχή...
Επίσης, μπορώ κάπως να βλέπω μόνο τα κανάλια που έχω ορίσει ως αγαπημένα; Γιατί πχ αυτά που πιάνω ψηφιακά τα έχω αποθηκεύσει και ως αναλογικά (μετά το 10) μήπως χρειαστεί, αλλά σε καθημερινή χρήση θέλω μια λίστα με τα 8 ψηφιακά και τα 10 πρώτα αναλογικά, ώστε όταν φτάνω στο τέλος να με πηγαίνει πάλι στην αρχή. Τα έχω βάλει στην πρώτη λίστα με τα αγαπημένα αλλά το μόνο που βλέπω είναι ότι βγαίνει καρδούλα όταν είμαι σε αυτά τα κανάλια, δε βρίσκω πώς να μην πηγαίνει στα μη αγαπημένα.
Ευχαριστώ!
 

Hailander

Established Member
31 March 2010
224
Halandri
Για να πας απο τα αναλογικα στα ψηφιακα, πατας το ιδιο νουμερο.
Δηλαδη εισαι στο 1 αναλογικο, πατας παλι το 1 και σε πηγαινει στο 1 ψηφιακο.
Πατωντας το ιδιο νουμερο, σε πηγαινει απο (4 πχ) αναλογικο σε (4) ψηφιακο και αντιστροφως.
 

Hailander

Established Member
31 March 2010
224
Halandri
Απάντηση: Re: Samsung C450 LCD : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

Επίσης, μπορώ κάπως να βλέπω μόνο τα κανάλια που έχω ορίσει ως αγαπημένα; Γιατί πχ αυτά που πιάνω ψηφιακά τα έχω αποθηκεύσει και ως αναλογικά (μετά το 10) μήπως χρειαστεί, αλλά σε καθημερινή χρήση θέλω μια λίστα με τα 8 ψηφιακά και τα 10 πρώτα αναλογικά, ώστε όταν φτάνω στο τέλος να με πηγαίνει πάλι στην αρχή. Τα έχω βάλει στην πρώτη λίστα με τα αγαπημένα αλλά το μόνο που βλέπω είναι ότι βγαίνει καρδούλα όταν είμαι σε αυτά τα κανάλια, δε βρίσκω πώς να μην πηγαίνει στα μη αγαπημένα.
Ευχαριστώ!

Για να βλεπεις μονο τα αγαπημενα
Πατας... μενου > καναλι > λιστα καναλιων > το καναλι μου 1 > οκ