Συγκριτικο τεχνολογιων DLP-SXRD!

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,751
Παλλήνη
Επειδη πολυ μελανι εχει χυθει τελευταια για τις διαφορες μεταξυ των τεχνολογιών προβολής DLP και SXRD, αποφασίσαμε να διοργανωσουμε ενα Μινι-Συγκριτικό μεταξύ δύο αξιων αντιπροσώπων απο καθε τεχνολογία στην ίδια κατηγορία τιμής, προκειμένου να βγάλουμε συμπεράσματα "απο πρώτο χέρι" σχετικά με τα ΥΠΕΡ και τα ΚΑΤΑ τους!

Την τεχνολογία SXRD θα εκπροσωπήσει ο γνωστός σε ολους σας Sony VPL-VW50 (Pearl) αναλυσης 1920Χ1080:

perl140806.jpg


Οι DLP θα εκπροσωπηθούν απο τον επίσης πασίγνωστο OPTOMA HD 81 αναλυσης 1920Χ1080 τον οποίο μας διαθέτει ευγενικά η ADAMCO την οποια και ευχαριστουμε πολύ!

506hdoptoma81.jpg


Ποιος εχει καλυτερη ευκρίνεια?
Ποιος εχει καλύτερο χρώμα?
Ποιος εχει καλύτερό μαυρο?

Ολα αυτα και αλλα πολλα θα προσπαθήσουμε να ξεκαθαρίσουμε την επόμενη Κυριακή 28-1-2007 στις 12:00 στο σπίτι φίλου-μέλους του AVCLUB στην Νέα Μάκρη ο οποίος ευγενικά διαθέτει τον προβολέα του για το συγκριτικό και τον άνετο χώρο του για τους διοργανωτές και 10 ακόμα μέλη που θα εκδηλώσουν ενδιαφέρον εδω!

 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Μιας και δεν ειμαι απο τους διοργανωτες, δηλωνω συμμετοχη σαν μελος!
Θα με παρετε και μενα καλε?
 

Kwnstantinos

New member
14 December 2006
13
...ψήνομαι! (συμμετοχή μέλους)
για να δούμε και αυτόν τον περιβόητο pearl...
 
Last edited:

Lepton

Supreme Member
19 June 2006
5,346
Γλυφάδα
Και εγώ μέσα, αλλά διευκρινίζω ότι, επειδή δεν έχω σχέδια για αγορά, μπορώ να παραχωρήσω τη θέση μου σε κάποιο άλλο μέλος που έχει πιο άμεσο ενδιαφέρον.
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
ΩΧ!:bang:
Τωρα προσεξα την ημερομηνια.
Κατα πασα πιθανοτητα θα βρισκομαι μακρια (πολυ μακρια).
Φτου!:slapface:
 
Εσύ τώρα την πάτησες και αγόρασες , τι την θέλεις την συμμετοχή . Να δεις διαφορές υπέρ των DLP και να μας πάθεις και τίποτα.

....μη φοβάσαι δεν παθάίνω τίποτα.Αλλωστε αλοίμονο αν βρισκόμουνα μόνο σε παρουσιάσεις που κρύβουν αγοραστικό ενδιαφέρον απο εμένα.....απλά θέλω να τους δω δίπλα-δίπλα για να αποκτήσω επιτέλους και το δικαίωμα να μιλώ με περισσότερα δικαιώματα.
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,751
Παλλήνη
Μεχρι στιγμης συμμετοχες:

1)Kvnstantinos
2)Lepton
3)Γιαννης Νανοπουλος
....

ΥΓ Ντινο να υποθεσω οτι δεν θα μπορεις?
 
17 June 2006
23,579
Αθήνα
Παιδιά επειδή οι θέσεις είναι περιορισμένες (μη ξεχνάμε ότι πρόκειται για κατοικία) θα παρακαλούσα κι εγώ όποιοι γνωρίζουν ότι τελικά δεν θα μπορέσουν να παρευρεθούν να το δηλώσουν έγκαιρα ούτως ώστε να πάρουν την θέση τους άλλα μέλη.
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Τακη δυστυχως δεν μπορω απο σημερα να ξερω 100%.

Παιζει μια Τουρκια στις 24, ενα Ντουμπαι στις 24-26, και μια Κινα στις 29!
Πολυ θα ηθελα να ειμαι στην Ν. Μακρη αλλα για Κινα με βλεπω... δεν μπορω να πω σιγουρα απο τωρα.
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Re: Απάντηση: Συγκριτικο τεχνολογιων DLP-SXRD!

Παιδιά επειδή οι θέσεις είναι περιορισμένες (μη ξεχνάμε ότι πρόκειται για κατοικία) θα παρακαλούσα κι εγώ όποιοι γνωρίζουν ότι τελικά δεν θα μπορέσουν να παρευρεθούν να το δηλώσουν έγκαιρα ούτως ώστε να πάρουν την θέση τους άλλα μέλη.


Εγκαιρα ναι, σιγουρα οχι.
Καταλαβαινω απολυτα Τασο & αστιευομαι.
 
19 June 2006
35,671
Μια θέση (''μια θεσούλα'' που λέει και ο Τσιβιλίκας) γίνεται να υπάρχει και για την Μικρασιατική μειονότητα προβολόπληκτων?? :flipout: :flipout: :ernaehrung004:
 

Mihalis S.

Supreme Member
19 June 2006
3,497
Τι ? Ακοοομα ?? :flipout::flipout::flipout:

Εσύ όλο μου κολλάς αλλά θα την βρούμε την άκρη!:slapface: :flipout:

Δεν έχω πεισθεί οτι πρέπει να αλλάξω πάντως! Με HD μια χαρα ζωγραφίζει. Αν με ψήσετε....
 

Browser

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,575
Εσύ όλο μου κολλάς αλλά θα την βρούμε την άκρη!:slapface: :flipout:

Δεν έχω πεισθεί οτι πρέπει να αλλάξω πάντως! Με HD μια χαρα ζωγραφίζει. Αν με ψήσετε....


:flipout::flipout::flipout:

τα ιδια λεει κι ο Μελιδης, αλλα η ψυχουλα σας το ξερει που λενε ....:flipout::flipout:


( μολις παρεις πισι θα σου "ξεκολλαω".........:flipout:)