Video-Sender

  • Αγαπητοί φίλοι και φίλες.

    Με ιδιαίτερη χαρά σας προσκαλούμε στην κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας του AVClub στη Θεσσαλονίκη για το 2024 την Κυριακή 07 Απριλίου και ώρα 14.00

    Δηλώστε τη συμμετοχή σας εδώ, θα χαρούμε πολύ να σας γνωρίσουμε από κοντά.

Dion999

AVClub Addicted Member
13 November 2006
1,759
Athens-προς τα βορεια
Σημερα αγορασα ενα video-sender με την επιπλεον δυνατοτητα αλλαγης καναλιων.Υποστιριζει stereo ηχο και η εικονα που εφτασε στην κρεβατοκαμαρα απο το σαλονι ηταν οντως αψογη!
Ο μονος λογος που το αγορασα ηταν για το nova και ειδικοτερα για το καναλι TCM το οποιο ειναι οτι καλυτερο για να σε περνει ο υπνος με μια ασπρομαυρη νουαρ ταινια!
To video-sender λειτουργει στα 2.4gh και θα ηθελα να μου πει οποιος γνοριζει αν η ακτινοβολια που εκπεμπει ειναι σε λογικα πλαισια και αν εχει αναφερθει ποτε κατι για τις συγκεκριμενες συσκευες.
 
17 June 2006
386
Athens
Καλησπέρα, θα σου ήταν εύκολο να μου πεις την μάρκα και τιμή γιατί κατά σύμπτωση θέλω να πάρω και εγώ ? Και με πμ αν δεν θέλεις Public .

Ευχαριστώ .
 

Dion999

AVClub Addicted Member
13 November 2006
1,759
Athens-προς τα βορεια
Re: Απάντηση: Video-Sender

Καλησπέρα, θα σου ήταν εύκολο να μου πεις την μάρκα και τιμή γιατί κατά σύμπτωση θέλω να πάρω και εγώ ? Και με πμ αν δεν θέλεις Public .

Ευχαριστώ .

Ειναι κατι σαν και αυτο http://www.sat-center.gr/content.php?prod_id=275


Αν μενεις προς χαλανδρι-ψυχικο ευχαριστως να σου πω και το καταστημα.
(ειλικρινα ειναι απο τις καλυτερες αγορες μια και εχω πλεον κανονικοτατα nova στην κρεβατοκαμαρα με δυνατοτητα αλλαγης καναλιων-μπουκετων κτλπ).Το μονο που με απασχολει ειναι το θεμα της ακτινοβολιας.
(ενοειτε οτι συνδεεις οτι συσκευη θελεις)
 

Dion999

AVClub Addicted Member
13 November 2006
1,759
Athens-προς τα βορεια
Re: Απάντηση: Video-Sender

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες -bye- .

Κοντά μένω οπότε αν μπορείς πες μου το κατάστημα .
"Ξενακης" λεγεται,ασχολειται με δορυφορικα...ειναι στην παπανικολη καθως την ανεβαινεις λιγο πριν την πλατεια κενεντι στο αριστερο σου χερι.
 

Dion999

AVClub Addicted Member
13 November 2006
1,759
Athens-προς τα βορεια
Video-sender σε αποσταση 15-20 μετρων απο video-reciever(σαλονι-κραβατοκαμαρα)....,φουρνος μικροκυματων καπου στο ενδιαμεσο αλλα οχι στην ιδια ευθεια(κουζινα φυσικα).....,ανοιγμα του φουρνου μικροκυματων για 1-2min και "βολτα" απο κρεβατοκαμαρα οπου ηταν ανοιχτο το video-sender και "επαιζε" κανονικα.....εικονα μηδενικη και μηνυμα απο το video-sender οτι μεγαλη ποσοτητα ακτινοβολιας παρεμβαλετε!!!!!!!!!!(στα αγγλικα φυσικα).Εμεινα καγκελο!!!! Ενοειται με το που εκλεισε ο φουρνος ολα επανηλθαν οπως πριν.
Συμπερασμα:εχω την εντυπωση οτι εχουμε "φαει" μεγαλο δουλεμα σχετικα με την "ακινδυνοτητα" των φουρνων-μικροκυματων....
 

JohnBougiou

Supreme Member
17 January 2007
3,385
Athens
Ρώτησα ένα κατάστημα για τον video sender και μου ειπε ότι πιάνει μέχρι 120 τετραγωνικά μέτρα ,η τιμή του στα 100 ευρό . Επίσης ειπε ότι μπορεί ο δίπλα μου,να μου κλέψει το σήμα της Nova και να αλλάζει και κανάλια .
Αυτό ισχύει ή μου έλεγε μαλακ...ς ?

:chinscratch:
 

Νίκος Σχ.

Supreme Member
12 July 2006
4,221
Θεσσαλονίκη
Δεν στέλνει HD σήμα , sd είναι :( προς το παρόν δεν έχουμε ασύρματο HD AVlink με κόστος μικρότερο των 300 ευρώ ... Εγώ ετοιμάζω το xbox να κάνει αυτή την δουλειά , αφού σηκώνει 720p :guitarist: ενσύρματα πάντα ...