Kick-Ass

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub1kickass.png








KICK ASS
Kick Ass






» Παιζουν: Ααρον Τζονσον, Νικολας Κειτζ, Κλοε Μορετζ, Μαρκ Στρονγκ.
» Σκηνοθέτης: Μάθιου Βον
» Διάρκεια: 120' λεπτά
» κατηγορία: Περιπέτεια
» Studio: Village Films
» Διανομή: Odeon
» Έτος: 2010
» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: DVD







» Υπόθεση:
Η ιστορία ενός συνηθισμένου εφήβου, του Ντέιβ Λιζέφσκι, κολλημένου με τα κόμικς, που αποφασίζει να κάνει την εμμονή του.. έμπνευση
και να γίνει σούπερ ήρωας. Και όπως κάθε σούπερ ήρωας που σέβεται τον εαυτό του, διαλέγει όνομα KickAss, τη στολή και τη μάσκα που
του ταιριάζουν και ξεκινάει να πολεμάει το έγκλημα. Υπάρχει μόνο ένα μικρό πρόβλημα ο KickAss δεν έχει απολύτως καμία δύναμη. Η
ζωή του αλλάζει δια παντός όταν θα συναντηθεί με δυο τρελαμένους εκδικητές, την Hit Girl και τον Big Daddy και έναν εκκολαπτόμενο
υπερήρωα, τον Red Mist.








— AvCLUB.gr // Audio & Video Fanatics Area —
 
Last edited:

mplip^

Established Member
6 June 2010
131
Re: KICK ASS

την ειχα δει σε σινεμα, την εχω και στη συλλογη μου.

Καταπληκτικη για το ειδος της
 

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,735
πετρουπολη
Απάντηση: KICK ASS

Μπραβο ρε Ακη....
Το λοιπον η ταινια εχει την πλακα της.Σατιριζει τiς ταινιες κομικ χωρις να γινεται καραγκιοζιλικι,εχει μια σουπερ πιτσιρικα που δερνει αλυπητα,οι πρωταγωνιστες ειναι πολυ καλοι,και εκπληξη ο Cage...
Ριχνει και το δηλητηριο της στη σημερινη πιτσιρικαρια.Τουλαχιστον ετσι το εξελαβα εγω.
Γενικα εχει αρκετο φαν,εχει χιουμορ,βλεπεται πολυ ευχαριστα...
 
Last edited:
Re: KICK ASS

Για μενα ηταν μια μικρη εκπληξη.
Στην αρχη ηθελα να την σταματήσω μετα απο λιγο ομως με κρατησε καλα θα ελεγα οτι με παρέσυρε και λιγο στον κοσμο της!
Ο ηχος της παρα πολυ καλος.
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: KICK ASS

Εγώ πάλι δεν ανακάλυψα τις κρυφές χαρές της που αναφέρθηκαν στα προηγούμενα ποστ, και απλά μου φάνηκε σαν άλλη μία του σωρού. Ούτε καν πρωτότυπη κάπου. Παρόλα αυτά μου άρεσε (σπάνια το λέω αυτό) ο Νικολάκης ο Κλουβής... Το κλασσικό σπινθηροβόλο βλέμμα του :)flipout: ) ταίριαζε απόλυτα στον ρόλο του... :afro:

(μέτρια)
 
Re: KICK ASS

Ξεκινάει και λες "χμ.. πρωτότυπο σενάριο.. για να δούμε..".

Συνεχίζει και αρχίζεις να αποκτάς αμφιβολίες.. μέχρι που σκάει η 10χρονη Uma Thurman από το Kill Bill και μένεις κάγκελο. :D

Απρόσμενα καλή..


Υ.Γ. όντως τρελός ήχος.. γενικότερα πολύ καλή παραγωγή.
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,857
Αθήνα-Κέντρο
Απάντηση: KICK ASS

Οι Super Heroes είναι αμερικανοί,οπότε δικαιολογημένα η ταινία φαίνεται "αμερικάνικη".
Τι θα έπρεπε να φαίνεται? Ιταλική?

Κατα τα λοιπά με εξέπληξε ευχάριστα, πρωτότυπο θέμα για τους "κολλημένους" έφηβους που αναζητούν διέξοδο ,καυστική όσο χρειάζεται,χιούμορ όσο χρειάζεται,συγκίνηση όσο χρειάζεται,δράση με το παραπάνω και ένα καστ-έκπληξη ,με την μικρή φυσικά να αλωνιζει ..:firstprize:

Πολύ καλή !

Υ.Γ. Το τέλος μας προϊδεάζει για sequel ή μου φάνηκε ?/
 

nikosjc

Senior Member
8 September 2008
313
Re: KICK ASS

Πολύ καλή ταινία βασισμένη σε σειρά κόμικ (για όσους δεν γνωρίζουν) και μάλιστα του Mark Millar (από τους μεγαλύτερους συγκραφείς κόμικ!), οπότε λογικές και οι Αμερικανιές και δεν τίθεται θέμα πρωτότυπου ή μη σεναρίου... :a0210:


kickasscomic.jpg


http://en.wikipedia.org/wiki/Kick-Ass_(comics)
 

sokos

AVClub Addicted Member
19 January 2007
2,316
Re: KICK ASS

την είδα χθες βράδυ, είχε τρελό γελίο, ειδικά η μικρούλα ειναι ΟΛΑ τα λεφτά...πεθάναμε στο γέλιο μιλάμε..

Επίσης η μουσική της ταινίας ήταν φανταστική, ψάχνω ήδη το Soundtrack..
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,857
Αθήνα-Κέντρο
Απάντηση: KICK ASS

ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!!!!!!!!!!!

Κυκλοφόρησε σε BD με κομμένο το κάδρο από το αρχικό panavision 2.40 : 1, σε ένα τσουρούτικο 1,78:1, αλλά κατά τα λοιπά, σε κανονική και τσιμπημένη τιμή.

...
 
Last edited by a moderator:
Re: KICK ASS

Κάτσε ρε Δημήτρη..

Ένα πράγμα είναι να προειδοποιήσουμε τους φίλους μας να μην πετάξουν τα χρήματά τους σε ένα απαράδεκτο δισκάκι, αλλά είναι κάτι εντελώς διαφορετικό το να τους προτρέψουμε να κάνουν παρανομία.

Δεν βάζει το χέρι του στην τσέπη μας ο αντιπρόσωπος.. Όποιος θέλει το αγοράζει το BD. Διαφορετικά υπάρχει και το εξωτερικό.
 

Beavis

AVClub Addicted Member
25 August 2006
2,256
AΘΗΝΑ
Re: KICK ASS

πολυ καλη
περιμενα απο το εξωφυλλο να δω παρωδια
και ειδα μια απιστευτη περιπετεια
τολμω να πω μια απο τις καλυτερες ταινιες με super heroes
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,857
Αθήνα-Κέντρο
Απάντηση: Re: KICK ASS

Κάτσε ρε Δημήτρη..

Ένα πράγμα είναι να προειδοποιήσουμε τους φίλους μας να μην πετάξουν τα χρήματά τους σε ένα απαράδεκτο δισκάκι, αλλά είναι κάτι εντελώς διαφορετικό το να τους προτρέψουμε να κάνουν παρανομία.

Δεν βάζει το χέρι του στην τσέπη μας ο αντιπρόσωπος.. Όποιος θέλει το αγοράζει το BD. Διαφορετικά υπάρχει και το εξωτερικό.

Η παρανομία Δημήτρη μου είναι κάτι σαν την τρεχάμενη ηθική, που έλεγε και ο Καβάφης.
Το ποιός παρανομεί, καμμιά φορά ανήκει στη σφαίρα του σουρεαλιστικού.

Τεσπα,επειδή σέβομαι τους κανονισμούς σε δικαιολογώ απόλυτα,ειδικά στο editing..:antlers:
 
Απάντηση: KICK ASS

και εγω να πω την αληθεια ενω την εχω αρκετω καιρο ολο και το ανεβαλα να την δω....
τελικα πριν απο μια βδομαδα περιπου την ειδα....ωραια ηταν ενω την περιμενα μια λαλακια οπως το superhero movie αλλα τελικα ηταν ανωτερη του...