Crazy Hearts

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclubgh.jpg








CRAZY HEART






» Παιζουν: Τζεφ Μπριτζες, Μάγκι Γκίλενχαλ, Ρόμπερτ Ντύβαλ.
» Σκηνοθέτης: Σκοτ Κούπερ.
» Διάρκεια: 107' λεπτά
» κατηγορία: Κοινωνικό
» Studio: 20th Century Fox
» Διανομή: Odeon
» Έτος: 2009
» Γλώσσα: Αγγλικά.
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Κυκλοφορεί σε: DVD









Ο βραβευμένος με Όσκαρ Τζεφ Μπρίτζες δίνει την καλύτερη ερμηνεία της καριέρας του, μια συναρπαστική
ιστορία που ακολουθεί την πορεία ενός τραγουδιστή της κάντρι προς την λύτρωση.



» Υπόθεση:
Ο Μπρίτζες υποδύεται τον Μπαντ Μπλέικ, έναν κατεστραμμένο αλκοολικό τραγουδιστή, που βρίσκει την σωτηρία με την βοήθεια
της Τζιν Μάγκι Γκίλενχαλ, μιας δημοσιογράφου που καταφέρνει να διεισδύσει στην ψυχή του. 0α μπορέσει ο Μπαντ να δαμάσει την
άγρια ψυχή του και να επανέλθει στο προσκήνιο.








— AvCLUB.gr // Audio & Video Fanatics Area —
 

nikosmelt

AVClub Addicted Member
19 March 2007
2,043
Κατερίνη, Ελλάδα
Re: CRAZY HEART

Η ταινία, λόγω μουσικής, ίσως να μην αγγίξει κάποιους, αλλά εμένα με συγκίνησε. Πολύ ωραία δοσμένη, με καταπληκτική (εννοείται) μουσική και μια πολύ καλή Maggie Gyllenhaal. Η αποθέωση, όμως, έρχεται με τον Jeff. Μια ερμηνεία συγκλονιστική. Είχα πάντα την πεποίθηση της μεγάλης αξίας του (ως Dude είναι ένας από τους αγαπημένους μου χαρακτήρες), αλλά στην συγκεκριμένη ταινία απλά δίνει ρέστα. Συστήνεται ανεπιφύλακτα.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: CRAZY HEART

Kαι εγώ δεν είμαι φαν τέτοιου είδους μουσικής,αλλά η ταινία μου άρεσε.
Τζεφ Μπριτζες και Μάγκι Γκίλενχαλ ήταν πολλοί καλοί.
 

sdrolito

Established Member
28 August 2009
243
Re: CRAZY HEART

O Μπρίτζες παίζει τόσο καλά τον παρακμιακό τύπο που αν δεν τον ξέρεις νομίζεις ότι κάπως έτσι είναι στη ζωή του (όχι πως τον ξέρω δηλαδή αλλά απ'ότι θυμάμαι είναι πολύ cool τύπος και σωστός οικογενειάρχης).

Με την πιστικότητα που παίζει ,έχεις την εντύπωση ότι από στιγμή σε στιγμή θα ...πεταχτεί από την οθόνη και θα σου ζητήσει δανεικά !!!

Πιστεύω πως το oscar αυτή τη φορά δόθηκε σε κάποιον που το άξιζε.
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: CRAZY HEART

Πολύ καλή συνολικά, με επίσης πολύ καλές ερμηνείες... Πολύ άτομο ο Jeff... :grinning-smiley-043
 
Απάντηση: CRAZY HEART

Πάρα πολύ καλή ερμηνεία του Μπρίτζες και η μουσική, όμως απο εκεί και πέρα γιά εμένα τουλάχιστον ήταν απλά μιά καλή ταινία και τίποτε παραπάνω.Δεν είχε να μου δώσει κάτι ξεχωριστό, και εαν δεν ήταν τόσο καλές οι ερμηνείες γενικά ,μάλον η ταινία θα με άφηνε αδιάφορο, και πιθανόν να με κούραζε κι'όλλας.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: CRAZY HEART

Πάρα πολύ καλή ερμηνεία του Μπρίτζες και η μουσική, όμως απο εκεί και πέρα γιά εμένα τουλάχιστον ήταν απλά μιά καλή ταινία και τίποτε παραπάνω.Δεν είχε να μου δώσει κάτι ξεχωριστό, και εαν δεν ήταν τόσο καλές οι ερμηνείες γενικά ,μάλον η ταινία θα με άφηνε αδιάφορο, και πιθανόν να με κούραζε κι'όλλας.
Συμφωνώ και εγώ σε αυτά που γράφεις.