Η περιπετεια μου με την samsung και οχι μονο

lmiltos

Senior Member
6 June 2007
644
αταρχας να απολογηθω αν δεν ειναι το καταλληλη κατηγορια για αυτο το Post. Θεωρησα οτι εδω ταιριαζε περισσοτερο.

Ψαχνω αυτο το καιρο για τηλεοραση και μετα απο απειρο διαβασμα κατεληξα στην samsung plasma ps50c7000 μιας και θεωρησα οτι η τιμη/αποδοση ηταν πολυ καλη. (εχει και το νεοφερτο 3d το οποιο δεν με χαλουσε καθολου).

Ειπα λοιπον να ψαξω να βρω τη δυνατον καλυτερη τιμη. Ανοιξα το skroutz και περασα το μοντελο μεσα με αποτελεσμα να μου βγαλει αυτη την σελιδα

http://www.skroutz.gr/s/264711/Samsung-PS50C7000-50.html?keyphrase=ps50c7000

Απο οτι βλεπετε η μεση τιμη κυμαινεται γυρω στα 1450 ΕΥΡΩ συν πλην 50.

Περνω λοιπον χτες τηλεφωνο στον Λημναιο και ρωταω αν εχουν την τηλεοραση. Ευγενικοτατα μου λενε οτι θα ξερουν απο την επομενη εβδομαδα και οτι δεν την εχουν ετοιμοπαραδοτη και με προετρεψαν να παρω τηλ τοτε.

Μιας και θελω να παρω την τηλεοραση μετροιτης εψαχνα στο νετ για την καλυτερη δυνατη τιμη ωσπου επεσα και πανω σε μια γνωστη αλυσιδα καταστηματων στην οποια ειχε την εξης πολιτικη,

ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΙΜΩΝ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ...!
Όλοι μας στην εταιρία πραγματοποιούμε καθημερινή έρευνα σε περισσότερους από 3000 κωδικούς προκειμένου να έχουμε πάντα τις καλύτερες τιμές της αγοράς. Έτσι μπορούμε και ικανοποιούμε σχεδόν κάθε μας πελάτη.
Παρά την συνεχή μας προσπάθεια όμως, υπάρχει πιθανότητα να μην έχουμε προλάβει να αλλάξουμε κάποιες τιμές. Εσείς λοιπόν, οι πελάτες μας, δεν έχετε παρά να μας τις πείτε και θα κάνουμε ότι μπορούμε για να τις έχετε.
Η διαδικασία είναι απλή. Σε κάθε προιόν στο Site μας, θα βρείτε ένα ειδικό σήμα με τίτλο Διαπραγμάτευση τιμών.
Πατήστε το, συμπληρώστε την σχετική φόρμα και θα λάβετε όσο πιο σύντομα γίνεται μια απάντηση από το αρμόδιο τμήμα.
Αν το είδος που θέλετε δεν υπάρχει στο Site μας, τότε πατήστε πάνω δεξιά στο επικοινωνίας, συμπληρώστε την αντίστοιχη σχετική φόρμα.
Προκειμένου να επωφεληθείτε την υπηρεσίας αυτής, θα πρέπει να πληρούνται οι παρακάτω 4 προυποθέσεις:
α. Τα συγκρίσημα μοντέλα να είναι τα ίδια, όχι δηλαδή β' διαλογής και ΠΑΝΤΑ με την επίσημη εγγύηση της Ελληνικής Αντιπροσωπείας.
β. Η συγκρίσιμη τιμή να περιλαμβάνει όλες τις πιθανές επιπλέον χρεώσεις
γ. Να υπάρχει άμεση διαθεσιμότητα σε στόκ
δ. Το Site της έρευνας σας, να είναι Ελληνικής προέλευεσης και πραγματικό.
Έχετε υπόψην πως απαντάμε σε όλες τις διαπραγματεύσεις μέσα σε ένα περιθώριο 3 ημερών, ανάλογα την κίνηση κάθε φορά και όσων ήδη προηγούνται.

Στελνω λοιπον μυνημα με το site του Λημναιου καθως και μερικα αλλα απο την σελιδα του skroutz και ρωταω τι τιμη μπορουν να μου κανουν εφοσον αυτοι εχουν στο site τους την ιδια tv στα 1699 ( η οποια ΣΗΜΕΡΑ που κοιταξα ΔΕΝ υπαρχει στο site!! κριμα που δεν κρατησα screenshot)

Η απαντηση που πειρα ηταν η εξης και την βαζω αυτουσια.

Γειά σας, ευχαριστούμε πρώτα από όλα για το ενδιαφέρον στο προιόν μας. Έχετε βρει σε κάποιο άλλο επώνυμο κατάστημα με εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπείας χαμηλότερη τιμή από αυτήν που έχουμε στο Site μας;

Δείτε αν θέλετε την διαδικασία και τους όρους διαπραγμάτευσης τιμής όπως την έχουμε στο Site μας

Η απαντηση μου ηταν η εξης (το καταστημα που λεω ειναι ο Λημναιος)

πο το συγκεκριμενο καταστημα (το οποιο ειναι και γνωστο) υπαρχει εγγυηση Ελληνικης αντιπροσωπειας.

Ενδεικτικα σας παραθετω και αλλα καταστηματα με εγγυηση ελληνικης αντιπροσωπειας με παραμφερη τιμη.

http://www.mobilehellas.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=6412
http://www.open365.gr/index.php?target=products&product_id=117672

Τι εννοειτε με επωνυμο καταστημα? Διοτι ολα που σας αναφερω ειναι γνωστα ιντερνετικα μαγαζια. Ειδικοτερα ο Λημναιος ειναι πολυ γνωστο μαγαζι στον χωρο τον A/V.

Σας ευχαριστω και περιμενω αν μπορειτε να μου κανετα καλυτερη τιμη για να σας προτιμησω.

Με αποτελεσμα να παρω ως απαντηση αυτο (ανοιχτε τα sites και δειτε τη γραφουν)

Καλημέρα ξανά,

Σε ποιό σημείο βλέπετε και στα 3 Sites που μου υποδείξατε πως έχουν εγγύηση Ελληνικής αντιπροσωπείας;

Εγώ μπαίνοντας και στα 3 δεν βλέπω κάτι τέτοιο και σε επικοινωνία που είχαμε με την Ελληνική αντιπροσωπεία, δεν έχουν κάμια συνεργασία με αυτά τα μαγαζιά. Το επώνυμο σημαίνει αυτό ακριβώς το πράγμα. Υπάρχουν δεκάδες eshops εκεί έξω, που ξεφυτρώνουν καθημερινά και διαθέτουν προιόντα ΧΩΡΙΣ την εγγύηση της επίσημης Ελληνικής αντιπροσωπείας, καταφεύγοντας σε τεχνάσμα με την διεθνής εγγύηση και χωρίς ο καταναλωτής να ξέρει με σιγουριά, αν είναι β' διαλογής το μοντέλο ή όχι.

Δεν μπορούμε να κάνουμε ίδιες τιμές με αυτά τα καταστήματα, αφού δεν ξέρουμε αν όντως είναι β' διαλογής ή όχι (προερχόμενο πχ το προιόν από χώρα της Ανατολικής Ευρώπης) και κατά πόσο (πολύ σημαντικό) θα τα φέρουν και ποτέ. Ή σε 25 μέρες από σήμερα, θα σας ενημερώσουν πως δεν υπάρχει, και θα σας πάνε σε άλλο μοντέλο.

Νομιζω και τα δυο γραφουν οτι εχουν εγγυση ελληνικης αντιπροσωπειας (εκτος αν δεν βλεπω εγω καλα ή αν λενε ψεματα).

Επειδη ομως ηθελα να το ψαξω πηρα τηλ στο Λημναιο και ο ανθρωπος μου ειπε οτι εχει εγγυση απο φουρλη κανονικα. Παραθετω την υπολοιπη ιστορια στο mail που ειστειλα

αιρετε και παλι και ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση

Επειδη με προβληματισατε με αυτα που γραψατε επικοινωνησα με την επισημη Ελληνικη αντιπροσωπεια (ΦΟΥΡΛΗΣ) στο τηλ 2106293001 καθως και με το καταστημα Λημναιος

http://www.limnaios.gr/view.asp?productID=10834
Και οι δυο μου επιβαιβεωσαν οτι υπαρχει εγγυση απο την Ελληνικη αντιπροσωπεια. Τοσο το καταστημα οσο και ο ιδιος ο αντιπροσωπος. Πηρα και την samsung hellas στο τηλ 2106293100 και μου επιβαιβεωσαν και αυτοι οτι μεχρι 12/2010 η επισημη ελληνικη αντιπροσωπεια ειναι ο ΦΟΥΡΛΗΣ, στις αρχες του 2011 θα παει στην samsung hellas.

Μπορειτε να χρησιμοποιησετε τα τηλφωνα και εσεις για του λογου το αληθες.

Σας ευχαριστω πολυ και περιμενω την απαντηση σας.

Οταν πηρα την samsung με παρεπεμψαν στο φουρλη και η εκπροσωπος που μιλησα ΜΟΥ ΕΙΠΕ οτι ο Λημναιος (ρωτησα ειδικα γι αυτον) εχει κανονικα εγγυηση απο αυτους.

ΕΔΩ ΝΑ ΣΗΜΕΙΩΣΩ ΟΤΙ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ TV ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΣΤΟΚ.

Στην συνεχεια δεχτηκα τηλεφωνημα απο ενα μεγαλο στελεχος της αλυσιδας για την οποια μιλαω το οποιο εμφανως ηταν εκνευρισμενο (για πιο λογο?) και ξεκινησε την συζητηση με το εξης:

Κοιταχτε κυριε ταδε για να μαθενετε και εσεις (ο χαζος) γιατι το εξυπνο πουλι απο την μυτη πιανεται (αυτο το ειπε αυτολεξη) , πηρε λεει τηλ στο διευθυντη της αντιπροσωπειας και τον ενημερωσε οτι

α) ο λημναιος ΔΕΝ εχει εγγυηση ελληνικης
β) η 7000 ΔΕΝ θα ερθει στην ελλαδα παρα μονο η 6900

κοινος οτι μου ειπαν στο τηλ οι εκπροσωποι ηταν άρες μαρες κουκουναρες.

Επισης μου ειπε οτι ΝΑΙ μεν ο φουρλης δεχετε τηλεορασεις για επισκευη απο το Λημναιο (ο οποιος δεν εχει συνεργασια με την ελληνικη αντιπροσωπια κατα τα λεγομενα του διευθυντη στο φουρλη) αλλα του βγαζει το λαδι για να τις επισκευασει - αντικατασταση κλπ...οτι ναναι.

Αν εξαιρεσεις το νευριασμενο υφος και για να λεμε το καλο προσφερθηκε να μου κανει καλυτερη τιμη απο αυτη που εχει στο site για την 6900.

Βεβαια ΟΛΟΣ τυχαιως η 7000 εξαφανιστηκε απο το site (η 50αρα γιατι η 63 υπαρχει ακομα) οποτε ερωτω και εγω εφοσον ειναι τοσο μεσα στα πραγματα γιατι υπηρχε στο site μεχρι εχτες?

Αυτα περι β διαλογης και οτι προερχεται απο χωρα ανατολικης ευρωπης ποσο ισχυουν? Υπαρχει δηλαδη και α διαλογη στις tv ...τι ειναι ψαρια?

Σε τηλεφωνο μετα που πηρα στο Media markt μου ειπαν οτι η 7000 μπορω να την παραγγειλω με χρονο παραδοσης 10 μερες. Ειτε και αυτοι δεν ξερουν τι τους γινετε ή κανουν παραεισαγωγη? τι να πω.

Τωρα βγαλτε ακρη του τι γινεται...πρεπει να γινει james bond για να παρεις μια σωστη πληροφορηση.

Δεν βαζω το ονομα τις επιχειρησης με την οποια εγινε η στιχομυθια για να μην θεωρηθει οτι συκοφαντω. Οι αποδειξης ειναι στην διαθεση οποιου τις θελει. Δυστηχως τα τηλεφωνηματα δεν τα εγραψα (εκει θα φτασουμε) για να δειτε του λογω το αληθες με τις συνομιλιες σε samsung και φουρλη.

Περιτω να πω οτι στο φουρλη η υπαλληλος ειχε την γνωστη βαρεμαρα-αντε να τελιωνουμε-τι θες πρωι πρωι και εσυ που ισως να εχετε συναντησει σε πολλους εκπροσωπους εξυπηρετησης πελατων.

Ουφφφ αυτα.

Αν εχει κανενας πληροφοριες για το τι γινετε με την εγγυση της ελληνικης αντιπροσωπειας και αν δικαιολογει ΦΕΣΙ 300+ ευρω ευχαριστως να την ακουσω. Απο οτι ξερω ο ΦΟΥΡΛΗΣ δεν ειναι και ο τοπ αντιπροσωπος (εχω ακουσει διαφορες ιστοριες κατα καιρους) οποτε τα 300 ευρω που θα πληρωνα παραπανω που ακριβως θα εξυπηρετουσαν?

Σημερα παω να κλεισω την tv στο media markt...απο περιεργεια και μονο να δω αν θα την φερουν στις 10 μερες που λενε.

Ευχαριστω για το χρονο σας.
 

click

AVClub Addicted Member
27 July 2007
2,367
Επειδή και εγώ ενδιαφερόμουν για την ίδια τηλεόραση και την είχα μάλιστα παραγγείλει από ιντερνετομάγαζο εδώ και σχεδόν 2 μήνες, έχω να σου πω ότι ύστερα από επικοινωνία που είχα με την Samsung προχθές, με πληροφόρησαν ότι θα αργήσει πολύ ακόμα, τουλάχιστο 1 μήνα. Για το λόγο αυτό και άλλαξα την παραγγελία μου και τώρα περιμένω την c6500.

To media markt είναι γνωστό ότι κάνει δικές του εισαγωγές ανεξάρτητες από τους εδώ αντιπροσώπους χρησιμοποιώντας το δικό του δίκτυο. Αν λοιπόν η c7000 υπάρχει στο media markt Γερμανίας, δεν αποκλείεται να την φέρει το media markt Ελλάδας μέσα σε 10 ημέρες όπως σου είπαν. Η εγγύηση σε καλύπτει συνήθως γιατί το media markt έχει ξεχωριστά συμβόλαια με τους εδώ αντιπροσώπους για υποστήριξη αντίθετα με άλλα μαγαζιά που κάνουν παρεισαγωγές.

Όμως αυτό που με προβληματίζει είναι αν πράγματι έχει έρθει γενικά στην Ευρώπη η c7000 ανεξάρτητα από το τι κάνει ο Φουρλής και η Samsung Ελλάδας. Εδώ ακούγεται ότι το μοντέλο c7000 δεν θα έρθει πότέ. Σε Γερμανία και Γαλλία ήδη διαφημίζουν τις c7700 και c7900. Γι’ αυτό έχω τις αμφιβολίες μου αν πράγματι θα την έχεις σε 10 ημέρες όπως σου είπαν. Μήπως εννοούσαν την c6900 που είναι και αυτή 3D?

Επίσης αν μπορείς να μας πεις σε τι τιμή στην δίνει το Media Markt, γιατί λογικά θα πρέπει να είναι αρκετά παραπάνω από τα 1450 ευρώ των ελληνικών ιντερνετομάγαζων.
 

lmiltos

Senior Member
6 June 2007
644
1404 Ευρω με την τρεχουσα προσφορα (πηρα και τηλ να το επιβαιβεωσω)
 

tigergreg

Banned
24 June 2008
3,304
ΑΘΗΝΑ
1.ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΖΕΣ ΑΠΟ ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ-ΕΛΕΚΤΡΟΓΟΥΟΡΛΝΤ 1280 ΕΥΡΩ ΜΕΣΩ ΣΑΙΤ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΡΑΔΟΘΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΣΟΥ?

2.ΤΟ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΙΛΙΚΙ ΜΕ ΤΙΣ ΣΑΜΣΟΥΝΓΚ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΕΙ ΑΡΙΣΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 2-3 ΣΥΝΑΠΤΑ. ΩΣ ΓΝΩΣΤΟΝ -ΤΟ ΕΧΩ ΓΡΑΨΗ ΚΑΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ- Ο ΦΟΥΡΛΗΣ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΡΩΤΟΦΕΡΕ ΤΙΣ Β ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΠΟΥ ΚΑΙΓΑΝ ΤΑ ΤΡΟΦΟΔΟΤΙΚΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΝΑΛΟΓΟ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΟ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΣΕΡΒΙΣ ΓΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΝΗΣ ΚΛΥΣΜΑ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ Θ ΑΛΛΑΞΗ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ. ΜΕΤΑ ΕΦΕΡΑΝ ΚΙ ΑΛΛΟΙ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΛΕΕΙ Ο ΓΑΙΔΑΡΟΣ ΤΟΝ ΠΕΤΕΙΝΟ ΚΕΦΑΛΑ ΚΟΚ.
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,680
--------------------
το μονο που ξερω ειναι οτι ολες η samsung ειναι κατασκευασμενες στην ανατολικη ευρωπη εχω δυο εγω και ειναι απο την πολωνια και καποιοι φιλη μου που εχουν και αυτων ειναι απο την ιδια χωρα

οποτε αυτο που σου ειπε για την χωρα κατασκευης ειναι μουφα

ολες ειναι αγοραμενες απο διαφορετικα καταστηματα

οσο για τον κοτσοβολο εχω κακια εμπειρια καθως με πηγε απο εβδομαδα σε εβδομαδα μεχρι που τελικα εμαθα οτι δεν θα την φερει και ετσι την αγορασα απο αλλου μην ξεχασω την ειχε κανονικα στο site και που ειχε παρει και προκαταβολη μιας και θα την αγοραζα μετρητης
 
Last edited:

lmiltos

Senior Member
6 June 2007
644
@tiger

Σε ευχαριστω δεν το ειχα δει ..πριν απο λιγες μερες την ειχε 1700 ο κωτσοβολος.
 

lmiltos

Senior Member
6 June 2007
644
το μονο που ξερω ειναι οτι ολες η samsung ειναι κατασκευασμενες στην ανατολικη ευρωπη εχω δυο εγω και ειναι απο την πολωνια και καποιοι φιλη μου που εχουν και αυτων ειναι απο την ιδια χωρα

οποτε αυτο που σου ειπε για την χωρα κατασκευης ειναι μουφα

ολες ειναι αγοραμενες απο διαφορετικα καταστηματα

οσο για τον κοτσοβολο εχω κακια εμπειρια καθως με πηγε απο εβδομαδα σε εβδομαδα μεχρι που τελικα εμαθα οτι δεν θα την φερει και ετσι την αγορασα απο αλλου μην ξεχασω την ειχε κανονικα στο site και που ειχε παρει και προκαταβολη μιας και θα την αγοραζα μετρητης

Για την ps50c7000 μιλας? Αν ναι απο που την αγορασες και ποσο? ευχαριστω.
 

takis

Supreme Member
11 August 2006
3,680
--------------------
οχι για αυτην εδω Samsung UE46C6000 LED TV 46'' και την πηρα απο το saturn
αν δεν κανω λαθος ειναι ιδια εταιρια με το mediamarkt και φυσικα εχει και εγγυηση αντιπροσωπιας
 

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Από την εξέλιξη του θέματος, έχω την εντύπωση ότι αφορά την 'Αγορά νέας τηλεόρασης' και όχι 'Γενική συζήτηση & τεχνολογία', ως εκ τούτου μεταφέρθηκε... -bye-
 

TheSaint

New member
11 May 2010
10
Καλημερα παιδες. Στο media markt αν τους πω οτι στο ιντερνετ η C7000 ή η G20 εχουν τιμη ταδε, παιζει να καταβασουν τις τιμες τους και να αφαιρεσουν ΦΠΑ ή λεω μαλακιες :smash:?
Παντως αν ειναι ολες οι τβ με φιξ (δηλαδη τις ακριβοτερες της αγορας...) τιμες τοτε σιγα την προσφορα που κανει πια και χει βουηξει ο τοπος...στα περισσσοτερα ιντερνετικα καταστηματα βρισκεις καλυτερες τιμες...
Αν παιζει κανα παζαρι εχει καλος.
υ.γ G20 ακομα τσιμπημενη η τιμη, αντε να δουμε ποιος θα κανει την αρχη.
 

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Απάντηση: Re: Η περιπετεια μου με την samsung και οχι μονο

Καλημερα παιδες. Στο media markt αν τους πω οτι στο ιντερνετ η C7000 ή η G20 εχουν τιμη ταδε, παιζει να καταβασουν τις τιμες τους και να αφαιρεσουν ΦΠΑ ?

Το έχω κάνει με επιτυχία πριν 2 χρόνια με μια 37ΡΧ8 που είχε πάρει ο θείος μου (Mediamarkt Ρέντη πρίν το Euro), βέβαια τότε δεν υπήρχε προσφορά αφαίρεσης ΦΠΑ, αλλά δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις... ;)
 

click

AVClub Addicted Member
27 July 2007
2,367
Με την προσφορά του Media Markt οι τηλεοράσεις έρχονται πάνω-κάτω στην ίδια τιμή με αυτές των ιντερνετομάγαζων. Το πλεονέκτημα με την Media Markt είναι ότι έχει ετοιμοπαράδοτο στοκ σε κάποια μοντέλα, ενώ στα ιντερνετικά πρέπει να περιμένεις πότε θα φέρει ο αντιπρόσωπος.
 

lmiltos

Senior Member
6 June 2007
644
Παντως την 50c7000 δεν την εχουν...επισης με την προσφορα του κωτσου η τιμη κατεβαινει οπως ειπαμε πιο πανω στα 1281 .
 

click

AVClub Addicted Member
27 July 2007
2,367
Εχθές που πέρασα απο Media Markt είχαν ορισμένα κομάτια στην 50c6500. Την 50c7000 δεν την έχει κανένας και ούτε πρόκειτε μέσα στον μήνα να την έχει κανείς.
 

lmiltos

Senior Member
6 June 2007
644
Με πηραν μολις τωρα απο media markt μετα απο ερωτηση μου για διαθεσιμοτητα της ps50c7000... ο πωλητης μου ειπε οτι θα αργησει πολυ να ερθει (ουτε αυτοι ξερουν μου ειπε) και ενναλακτικα μου προτεινε την 6900 η οποια αν την παραγγειλω θα την εχω την τεταρτη.

Η διαφορα ειναι ενα φιλτρο στην οθονη οπως ειχε γραψει και το full hd και κοστιζει γυρω στα 100 φθηνοτερα.

Και ιδου η απορια να την παραγγειλω η να περιμενω την 7000?

Μεταφερω και το παρον στο thread της τηλεορασεις για να το δουν οι ενδιαφερόμενοι.
 

click

AVClub Addicted Member
27 July 2007
2,367
Στην θέση σου αν αμφιταλαντεύεσαι ανάμεσα στο να περιμένεις την c7000 ή να πάρεις την c6900, θα έλεγα πάρε καλύτερα τώρα την c6900. Με την Samsung δεν βγάζεις άκρη, μπορεί να περιμένεις πολύ και να μην έρθει και ποτέ στο τέλος η c7000 και από ότι φαίνεται η διαφορά του φίλτρου δεν πρέπει να είναι και τεράστια.

Εγώ παράγγειλα την c6500 και τώρα με μπριζώνεις να αλλάξω πάλι την παραγγελία μου για την c6900. 1300 ευρώ είναι καλή τιμή για τις δυνατότητές της.
 

lmiltos

Senior Member
6 June 2007
644
Κοιτα προσωπικα δεν θα το σκεφτομουν...η διαφορα ειναι μικρη και οσο ναναι ακομα και σε παιδικα βηματα δεν νομιζω να σε χαλασει το 3d.

Κανε και ενα κοπο να παρεις τον κωτσοβολο να δεις τιμη με την τρεχουσα προσφορα. Λογικα θα την εχει και αυτος.
 

click

AVClub Addicted Member
27 July 2007
2,367
Στο Media Markt που πήρα πριν λίγο πάντως μου είπαν την c6900 δεν την έχουν ακόμα και δεν ξέρουν πότε ακριβώς θα έρθει.
 

anderm

Γενικός Διαχειριστής
Staff member
1 August 2009
10,385
Αθήνα...
6900,και αυτή 3d δεν είναι;Εάν δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές,τότε πάρε την.Αλλιώς περίμενε την άλλη.