SONY KDL-46D3500 σκια στην οθόνη

p_zakas

New member
27 June 2006
95
τους τελευταίους δύο μηνες έχει εμφανιστεί σκια μ 'ενα ακανόνιστο σχήμα περίπου στο κέντρο της οθόνης, το οποίο έχω την εντύπωση ότι κάθε μέρα που περναει γίνεται εντονώτερο. επιπλέον, ανάλογα το χρώμα που έχει κάθε στιγμή η εικόνα που προβάλεται, φαίνεται λίγο ή πολύ.
Κάποια ιδέα;
την έχω 2,5 χρόνια άρα δεν υπάρχει εγγύηση.
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Ασχημα τα πραγματα αφου δεν εχεις εγγυηση...

Το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να την πας σε καποιο σερβις Sony και να σου πουν ποσο θελουν για την επισκευη...το πιθανοτερο ομως ειναι οτι θα σου πουν κανα 500-600αρι (αλλαγη πανελ) και δεν θα σε συμφερει...
 

Usual suspect

Established Member
31 December 2008
152
Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=56446

Μέρος του προβλήματος είναι και η σκοτεινή περιοχή στο κέντρο του πάνελ.

Έτσι για την ιστορία, αφού κράτησαν την τηλεόραση για 10 μέρες, την επέστρεψαν λέγοντας πως δεν παρουσίασε το πρόβλημα.

Μάντεψε όμως: Με το που την έστησα και την άνοιξα, άρχισε τα ίδια. Τράβηξα βίντεο με το πρόβλημα και θα τους το στείλω πακέτο.
 

petasis

AVClub Fanatic
18 June 2006
17,003
τους τελευταίους δύο μηνες έχει εμφανιστεί σκια μ 'ενα ακανόνιστο σχήμα περίπου στο κέντρο της οθόνης, το οποίο έχω την εντύπωση ότι κάθε μέρα που περναει γίνεται εντονώτερο. επιπλέον, ανάλογα το χρώμα που έχει κάθε στιγμή η εικόνα που προβάλεται, φαίνεται λίγο ή πολύ.
Κάποια ιδέα;
την έχω 2,5 χρόνια άρα δεν υπάρχει εγγύηση.

Πότε την αγόρασες; Κάποιο διάστημα η σόνυ έδινε 4 χρόνια εγγύηση, νομίζω μέχρι τον Αύγουστο του 2008;