Μετά το lost, τι?

jim...

Moderator
Staff member
22 February 2008
24,618
Μπακοτσιάνος...
Τώρα που τελειώνει το Lost, έχω αρχίσει να σκέφτομαι για την επόμενη σειρά που θα μου κρατήσει παρέα...

Επικρετέστεροι υποψήφιοι είναι το Heroes και το Prison brake.

Καταλήγω περισσότερο στο Heroes μιας και το Prison breke είχα δει κάποια επεισόδια και δεν με ενθουσίασε (βέβαια έτσι έγινε και με το lost στην αρχή και κόλησα)...

Έχετε καμιά πρόταση? Κάποια σειρά που να έχετε κολήσει αυτό το διάστημα?

Μοναδικά κριτήρια να έχουν παιχτεί 1-2 σεζόν (μην είναι δηλαδή στα πρώτα επεισόδια) και αν γίνεται να είναι σε συνέχειες και όχι αυτοτελή....

Κάτι σε μυστήριο ή περιπέτεια (σαν το lost δηλαδή)...
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Ti Prison Brake και φούμαρα βρε...

Jim ξεκίνα StarTrek...
7 σεζον Νext Generations
7 σεζόν Deep Space 9
7 σεζον Voyager
4 σεζον Enterprise

Aν τελικά σου αρέσουν θα έχεις και bonus τα Οriginal των 60'ς καθώς επίσης και 11 ταινίες αριστουργήματα...

:ridinghorse:



Τυχεράκια... Να ήμουν στη θέση σου!!! να είχα μπροστά μου καμιά 600αριά επισόδεια και ταινίες StarTrek...
 

sotos65

AVClub Fanatic
25 August 2007
10,620
Χανιά
Ti Prison Brake και φούμαρα βρε...

Jim ξεκίνα StarTrek...
7 σεζον Νext Generations
7 σεζόν Deep Space 9
7 σεζον Voyager
4 σεζον Enterprise

Aν τελικά σου αρέσουν θα έχεις και bonus τα Οriginal των 60'ς καθώς επίσης και 11 ταινίες αριστουργήματα...

:ridinghorse:



Τυχεράκια... Να ήμουν στη θέση σου!!! να είχα μπροστά μου καμιά 600αριά επισόδεια και ταινίες StarTrek...

Τις τελευταίες βδομάδες βλέπω ακριβώς αυτά, τα επεισόδια του TOS, ταινίες, και μετά σιγά σιγά και τις άλλες συνέχειες! :2thumb22sup:
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Τις τελευταίες βδομάδες βλέπω ακριβώς αυτά, τα επεισόδια του TOS, ταινίες, και μετά σιγά σιγά και τις άλλες συνέχειες! :2thumb22sup:

Μπράβο Σώτο!!!

Σε 2-3 χρόνια θα τα έχεις τελειώσει... Νερό φεύγουν τα άτιμα!

Σιγά σιγά πέρνα κι από εδώ να σε εξετάσει ο Γιατρός...:Banane0:
 

sotos65

AVClub Fanatic
25 August 2007
10,620
Χανιά
Μπράβο Σώτο!!!

Σε 2-3 χρόνια θα τα έχεις τελειώσει... Νερό φεύγουν τα άτιμα!

Σιγά σιγά πέρνα κι από εδώ να σε εξετάσει ο Γιατρός...:Banane0:

2-3 χρόνια; Μπα, μερικούς μήνες το πολύ! :ADFADF1:
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,198
Εκεί ψηλά.....
Aσε τα ολα και δες το Fringe ...

Αν στα 5 πρωτα επεισοδια δεν σου αρεσει δεν θα σου ξαναπροτεινω τιποτα.
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Μία πολύ καλή σειρά που μου άρεσε και την προτείνω είναι το "The 4400" :a0210:


» Υπόθεση:
4400 άνθρωποι χάθηκαν μυστηριωδώς. Σημασία δεν έχει μόνο πού έχουν πάει αλλά κυρίως τι έχουν απογίνει... Μία από τις πρώτες
σε τηλεθέαση σειρές μυστηρίου της Αμερικής! Μέχρι το τέλος του περασμένου αιώνα, χιλιάδες άνθρωποι θεωρούνταν εξαφανισμένοι.
Εντελώς ξαφνικά 4400 αγνοούμενοι επιστρέφουν ταυτόχρονα, στη ίδια κατάσταση που βρίσκονταν την ημέρα που εξαφανίστηκαν.
Ανήμπορη να εξηγήσει τι επιπτώσεις μπορεί να έχει αυτό το μεταφυσικό συμβάν για τον κόσμο μας, η κυβέρνηση ερευνά την υπόθεση
των 4400 συνδέοντας όλα τα στοιχεία μεταξύ τους ώστε να μάθει πού είχαν πάει αυτοί οι άνθρωποι και για ποιο λόγο έχουν
επιστρέψει. Σύντομα θα γίνει αντιληπτό ότι η παρουσία τους θα αλλάξει το ανθρώπινο είδος με τρόπους που κανείς δεν θα μπορούσε
να είχε προβλέψει.


avclubb.jpg
 
Last edited:

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,198
Εκεί ψηλά.....
Flash Forward Κοπηκε
Visitors Μαπα.....
Spartacus Πολυ καλη σειρα αλλα αμφιβολο αν παει δευτερη σαιζον λογω ασθενειας του πρωταγωνιστη.
Prison Break μονο η πρωτη σαιζον αξιζε μετα εγινε βαρετο και προβλεψιμο.
Fringe :ernaehrung004:
:award:
 

Φίλιππος Φ.

Supreme Member
12 February 2007
3,910
Αθήνα
Re: Απάντηση: Μετά το lost, τι?

Μία πολύ καλή σειρά που μου άρεσε και την προτείνω είναι το "The 4400" :a0210:


» Υπόθεση:
4400 άνθρωποι χάθηκαν μυστηριωδώς. Σημασία δεν έχει μόνο πού έχουν πάει αλλά κυρίως τι έχουν απογίνει... Μία από τις πρώτες
σε τηλεθέαση σειρές μυστηρίου της Αμερικής! Μέχρι το τέλος του περασμένου αιώνα, χιλιάδες άνθρωποι θεωρούνταν εξαφανισμένοι.
Εντελώς ξαφνικά 4400 αγνοούμενοι επιστρέφουν ταυτόχρονα, στη ίδια κατάσταση που βρίσκονταν την ημέρα που εξαφανίστηκαν.
Ανήμπορη να εξηγήσει τι επιπτώσεις μπορεί να έχει αυτό το μεταφυσικό συμβάν για τον κόσμο μας, η κυβέρνηση ερευνά την υπόθεση
των 4400 συνδέοντας όλα τα στοιχεία μεταξύ τους ώστε να μάθει πού είχαν πάει αυτοί οι άνθρωποι και για ποιο λόγο έχουν
επιστρέψει. Σύντομα θα γίνει αντιληπτό ότι η παρουσία τους θα αλλάξει το ανθρώπινο είδος με τρόπους που κανείς δεν θα μπορούσε
να είχε προβλέψει.


avclubb.jpg

Με πολλή τρέλλα λέμε !!

+1000000
:SFGSFGSF::SFGSFGSF: