LG PK760 / PLASMA : Reviews - Εντυπώσεις - Σχόλια

nikosjc

Senior Member
8 September 2008
313
Τα γράφω εδώ γιατί είμαι ο μόνος(?) που έχω το συγκεκριμένο μοντέλο αλλά που είναι παρόμοιο με το PK550. Έτσι γίνεται και μια έμεση σύγκριση. Αν είναι λάθος ας μετακινηθεί όπου χρειάζεται...

Επιτέλους!!!

Κάτοχος από εχθές της LG 50PK760 (ο πρώτος φαντάζομαι!), ξεκινάω με ένα review περιγραφικό και σύντομα (μέχρι αύριο πιστεύω) θα προσθέσω και βίντεο - φωτογραφίες.

Την παρέλαβα εχθές το απόγευμα, τεράστιο κουτί(!), ίσα που χώρεσε στο αυτοκίνητο(civic)! Τα πίσω καθίσματα σηκωμένα, πρέπει να είχε 1cm αέρα από πόρτα σε πόρτα!!! (ούτε υπολογισμένο να ήταν!).
Αφού κατάφερα με έναν φίλο να την βάλω, βγάλω από το αυτοκίνητο, επιτέλους την είχα στο σπίτι μου! Και τώρα? Πως την βγάζουμε από το κουτί? Την ανοίξαμε από πάνω, βγάλαμε όλα τα παρελκομενα (2 cds, manual, τηλεκοντρόλ, μπαταρίες, βίδες κλπ…) και την κοιτάζαμε. Να την ανοίξουμε από κάτω? Να την βγάλουμε από πάνω? Τελικά την βγάλαμε με τα χίλια ζόρια από πάνω και την βάλαμε στην πολύ όμορφη, γυάλινη βάση της. Βέβαια έπειτα διαπίστωσα ότι το επάνω μέρος του κουτιού δεν είναι κολλημένο με το κάτω μέρος που έχει τα φελιζόλ που πατάει η tv και έτσι βγαίνει πολύ εύκολα και μένει μόνο το κάτω μέρος του, οπότε θα ήταν πολύ πιο εύκολα τα πράγματα!!! :bang: Τέλος πάντων!
Η τηλεόραση σχεδιαστικά είναι πανέμορφη! Ένα μεγάλο τζάμι μπροστά που δεν γυαλίζει ιδιαίτερα (κλειστή), αρκετά λεπτή, με εύκολη πρόσβαση στις εισόδους / εξόδους της. Ώρα για τις συνδέσεις. Τροφοδοσία, κεραία και Lan για αρχή και πατάμε το power στο πολύ όμορφο και λειτουργικό, αν και αρκετά μεγάλο, τηλεκοντρόλ.

Τηλεοπτικό
Η 50άρα ανοίγει! Το μενού ρυθμίσεων για χώρα, χρήση, ρυθμίσεις εικόνας κλπ εμφανίζεται. Σάρωση για κανάλια και σε κάνα 10λεπτο είμαστε έτοιμοι. Από πού αρχίζουμε?
Ας δούμε κάνα τηλεοπτικό για αρχή. Θα χαρακτήριζα το τηλεοπτικό άψογο! Για σήμα 576i (νομίζω αυτή την πληροφορία μου έβγαζε), και σε 50 ίντσες δεν νομίζω να μπορούσα να δω κάτι καλύτερο! Εννοείται ότι τα ψηφιακά της ΕΡΤ και ο ΣΚΑΙ ήταν μια κλάση πάνω, και αν εξαιρέσεις ότι δείχνουν ελαφρώς θαμπά (blur), λόγω βεβαίως ξεχειλώματος της εικόνας από τις ίντσες και της ευκρινείας, αντίθεσης, κλπ που τα έχω χαμηλά, κατά τ’ άλλα παρακολουθείς τηλεόραση σαν να μην έχει αλλάξει τίποτα από παλιά (εκτός του μεγέθους βέβαια!). Η ονοματολογία και ταξινόμηση των καναλιών παιχνιδάκι, μέσα σε 20λ ήταν όλα έτοιμα. Πιάνω και κανάλια που δεν έπιανα, και πιάνω τέλεια κανάλια που δυσκολευόμουν να πιάσω! Η εναλλαγή των καναλιών αρκετά γρήγορη, αν και υπάρχει ένα διάστημα περί του 1” μιας μαύρης οθόνης από κανάλι σε κανάλι. (10/10)

Αντανακλάσεις
Ένα πράγμα που φοβόμουν πολύ, το είχα ήδη ξεχάσει! Είτε το βράδυ με μόνο ένα φως απέναντι από την tv, που φαινόταν μεν, αλλά δεν ενοχλούσε καθόλου και έπρεπε να το παρατηρήσεις ότι υπάρχει, είτε το πρωί με ένα τεράστιο ανατολικό παράθυρο στα αριστερά και μια μπαλκονόπορτα δεξιά, πίσω της τηλεόρασης με το φως στις 7:30 το πρωί να λούζει όλο το σπίτι, απλά δεν γυάλιζε!!! Σε αυτό το σημείο να πω ότι σε σύγκριση με την PK550 που έχω δει, θεωρώ ότι η 760 πρέπει να έχει επιπλέον φίλτρα. Αυτό το πράγμα πραγματικά δεν το περίμενα. Τόσο τζάμι μπροστά και δεν υπάρχει η παραμικρή αντανάκλαση μέρα και νύχτα! Ότι αντανακλάσεις κατάλαβα ότι έχει, τις κατάλαβα μόνο όταν τράβηξα κάποια βιντεάκια! Στην οθόνη της φωτογραφικής έβλεπα αντανακλάσεις και στην πραγματικότητα δεν έβλεπα τίποτα!!! (10/10)

NetCast, Extras
Βέβαια άμεσα σχεδόν μπήκα στο Netcast. Εδώ διαπίστωσα ότι έχει μόνο τρεις επιλογές. Για καιρό (έχει αρκετές πόλεις άλλά όχι Χαλκίδα L), youtube και picasa. Στα 2 τελευταία έχει δυνατότητα σύνδεσης με κάποιον λογαριασμό μας, αν και στο youtubeδεν μπόρεσα να βρω επιλογή για youtube channel και τα βίντεο που έχω ανεβάσει. Παρόλα αυτά όμως με το searchπου είναι πολύ γρήγορο και με 6mbpsγραμμή τα βιντεάκια φορτώνουν πολύ γρήγορα (όπως και στο pcδλδ), τα παρακολουθούσες άνετα, μπορείς να μετακινηθείς σε όποιο σημείο του βίντεο θέλεις και να το δεις και σε πλήρη οθόνη. Τρομερή η αίσθηση του να βλέπεις youtube βίντεο στην τηλεόραση σου και είμαι πολύ ευχαριστημένος που υπάρχει αυτή τη λειτουργία. Αρνητικό το ότι δεν έχει τα yahoo widget! Δεν ξέρω γιατί, αν και όπου και να έψαξα για το netcast στο internet δείχνει να τα έχει, στην tv δεν τα έχει! Δεν ξέρω αν έχουν κάτι χρήσιμο, αλλά θα τα ήθελα αφού υπάρχει η δυνατότητα. Ίσως με κάποιο updateνα κατεβαίνουν αλλά δεν το έχω ψάξει ακόμα.
Στο μενού έχει και κάποια απλά παιχνιδάκι που μπορείς να περάσεις ευχάριστα την ώρα σου, όχι τίποτα τρομερό, αλλά αρκετά διασκεδαστικά.
Δίκτυο δεν δοκίμασα και ίσως αργήσω να δοκιμάσω, οπότε δεν έχω λεπτομέρειες. (9/10)

MediaPlayer
Χρήσιμος θα ήταν σίγουρα και ο MediaPlayer, που είναι αρκετά γρήγορος και έπαιξε άψογα mkv (16gb) το transformers 2. Δυστυχώς όμως η αδυναμία στο να παίξει τον dts ήχο το καθιστά πρακτικά άχρηστο για HD ταινίες, αφού θα χρειαστεί κάποιο “κουτάκι” για αυτή τη δουλειά οπότε θα παίζεις και τα υπόλοιπα αρχεία σου με αυτό. Σίγουρα για πιο «απλά» αρχεία θα είναι μια άμεση λύση το να τα φορτώνεις στην τηλεόραση και να τα παίζεις από εκεί. Μακάρι να αναβαθμιστεί κάποια στιγμή και αυτή η λειτουργία και θα είναι το τέλειο…
Για τις φωτογραφίες και την μουσική, πολύ γρήγορο και εύχρηστο το μενού. (7/10)

Ήχος
Μάλιστα ο ήχος της τηλεόρασης είναι εξαιρετικός! Δυνατός και με αρκετό μπάσο!!! Γεμάτος ήχος που παρακολουθείς ευχάριστα ακόμα και ταινίες! Εγώ βέβαια έκανα τις δοκιμές μου και μετά σύνδεσα τα z-5500… :proud: (10/10)

HD
Αφού δεν έπαιζε ο ήχος από την tv, σύνδεσα πάνω και το κουτάκι της raidsonicμέσω hdmi. Εντάξει, η ποιότητα της εικόνας είναι απίστευτη!!! Δοκίμασα διάφορες ρυθμίσεις που έχει (THX, κλπ). Η ευκρίνεια της, τα ζωντανά χρώματα, το πολύ καλό μαύρο είναι νομίζω χάρμα οφθαλμών! Η τηλεόραση αρρύθμιστη, μιας ώρας και δεν ξέρω αν θα πρέπει να περιμένω κάτι καλύτερο. Σημειωτέον ότι αν και είδα κάνα μισάωρο ταινία (transformers και avatar σε 1080p) και ήμουν για αρκετή ώρα σε μενού με στατικές εικόνες, κλπ δεν διαπίστωσα ούτε κατ’ ελάχιστο IR. (10/10)

Από το βράδυ έχω βάλει και το DVD στρωσίματος να παίζει. Στις μονόχρωμες εικόνες του, τα πρώτα 10 δευτερόλεπτα (ναι τόσο πολύ!) διαπίστωσα μια ανομοιομορφία με πιο σκούρες κηλίδες σε κάποια σημεία, και ίσως ένα λίγο πιο ανοιχτό pixel (μπορεί να έκαναν ‘πουλάκια’ τα μάτια μου!), που αμέσως όμως έστρωσαν!!! Μετά προσπαθούσα από κοντά να βρω κάποιο πρόβλημα αλλά… όλα χαρτί!!!!!!!! :D

Πραγματικά με ενασχόληση μόλις 4ώρες το βράδυ και καμιά ώρα το πρωί, προσπαθώντας να εστιάσω στα σημεία που περίμενα πως και πως ή σημεία που φοβόμουν, θεωρώ ότι είναι από τις καλύτερες αγορές που έχω κάνει!!! Να μην τη ματιάσω, είμαι πραγματικά εντυπωσιασμένος! Αν είχε και ήχο dts πραγματικά δεν θα χρειαζόμουν τίποτα άλλο από αυτή τη συσκευή!!!

Είναι μια τρομερή αναβάθμιση από την 29'' Philips CRT που είχα!

Α, οι 50ίντσες είναι απλά… απαραίτητες για απόσταση 2,5 - 3,0 μέτρων και λιγότερο…!!! :2thumb22sup:

Συνοπτικά:
+ Εμφάνιση
+ Ποιότητα κατασκευής
+ Χρώματα - Μαύρο
+ Τηλεοπτικό σήμα
+ Ελάχιστες Αντανακλάσεις
+ Youtube

- Λίγα internetικά (προς το παρόν τουλάχιστον)
- No dts :bigcry:


Περισσότερα (κι άλλα?) σύντομα… ;-) (Ελπίζω να μην κούρασα)


ΥΓ.1 Να (ξανά) τονίσω ότι όσα περιγράφω είναι με μόλις 5 ώρες ενασχόλησης μου με την τηλεόραση και οι πρώτες μου εντυπώσεις. Πιθανόν ψάχνοντας την περισσότερο να έχω να προσθέσω κι άλλα θετικά ή αρνητικά στοιχεία…

ΥΓ.2 Να πω και εγώ (όπως και πολλοί άλλοι) ένα μεγάλο Ευχαριστώ, στα παιδιά που με βοήθησαν για την αγορά, αφού ξεκίνησα με την προοπτική 37-40” με κάνα 1200-1300Ε LCD-LED και κατέληξα σε κάτι άκρως εντυπωσιακό 50 ιντσών με ~1000E!!! :worshippy:
(για όποιον ενδιαφέρεται: e-technoshop.gr)
 

czoun

Supreme Member
29 November 2007
7,734
Αθήνα
Καλορίζικη και χρόνο να έχεις να την απολαμβάνεις..:2thumb22sup:

LG PK760

05014871.png


SITE ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ - ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ


ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΠΡΟΪΟΝΤΟΣ - Γενικά - FAQ - Εγχειρίδια Χρήστη - Συνδεσιμότητα


REVIEWS


ΣΤΡΩΣΙΜΟ:
http://www.avclub.gr/forum/showpost.php?p=862357&postcount=628
http://www.avclub.gr/forum/showpost.php?p=947577&postcount=1052
http://www.avclub.gr/forum/showpost.php?p=1005814&postcount=790
http://www.avclub.gr/forum/showpost.php?p=1057934&postcount=1072

DLNA-BLUETOOTH
http://www.avclub.gr/forum/showpost.php?p=1215847&postcount=25


ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΤΟΧΩΝ


ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ ΚΑΤΟΧΩΝ
nikosjc........... http://www.avclub.gr/forum/showpost.php?p=1211816&postcount=18
barkoulis5....... http://www.avclub.gr/forum/showpost.php?p=1265334&postcount=33

ΛΙΣΤΑ ΚΑΤΟΧΩΝ
01. nikosjc................13/5/10
02. barkoulis5............28/6/10
 
Last edited:

socper

New member
11 September 2007
60
καλά το site της lg ούτε που την αναφέρει ακόμα... ποια η διαφορά της από την 950?
 
13 May 2010
2
Καλοριζικη φιλε !
Εντυπωσιακο το οτι "out of the box" σε εντυπωσιασε τοσο πολυ...
Φανταζομαι πως μετα απο καποιες ωρες θα γινει ακομα καλυτερη , οπως ειναι φυσιολογικο για ολες τις πλασμα !
:2thumb22sup:
 

nikosjc

Senior Member
8 September 2008
313
καλά το site της lg ούτε που την αναφέρει ακόμα... ποια η διαφορά της από την 950?

Ρώτησα το κατάστημα για την επίσημη LG και δεν πήρα καθαρή απάντηση είναι αλήθεια. Μου είπε ότι τις φέρνει μέσω κάποιων dealers που έφεραν καμιά 10αριά κομμάτια και έχει κανονικά εγγύηση από LG. Από κει και πέρα δεν γνωρίζω κάτι άλλο.

Με την 950 δεν ξέρω ακριβώς τις διαφορές. Σίγουρα έχει κάποια εξτρας ως στάνταρ (πχ wifi stick, το wii like τηλεκοντρόλ, κλπ που τα υποστηρίζει και η 760 αλλά δεν παρέχονται μαζί).

Μαζί με τις φώτος και βίντεο θα ανεβάσω και το manual που έχει, που είναι γενικό για ξεχωρίζει πράγματα για τις σειρές... (5xx, 7xx, 9xx).


Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλορίζικα!!!
 

socper

New member
11 September 2007
60
Αν μπορείς δες λίγο και το θέμα της επεξεργασίας της εικόνας (image enhancing bug) που το έχουν επισημάνει στα ξένα forum ως το σημαντικότερο μειονέκτημα...
 

nikosnt74

New member
15 February 2009
54
διαφορες 550/750/950

απο εδω
http://www.lg.com/ca_en/common/comp...=8221&BURL=/ca_en/tv-audio-video/tv/index.jsp

φαινεται οτι ουσιαστικά (εκτος απο τα ιντερνετικα καλουδια..) η 950 εχει το trublack filter και contrast 5000000:1.....

τωρα αν αυτο αξιζει τα παραπανω λεφτα, μονο οταν δουμε τις αντανακλασεις της 950 σε σχεση με τις αλλες 2 ,θα μπορουμε να πουμε με ασφαλεια...
 

nikosjc

Senior Member
8 September 2008
313
Επέστρεψα με... φωτορεπορτάζ!

Οι εντυπώσεις μου συνεχίζουν να είναι άκρως θετικές μέχρι στιγμής. Γυαλάδα και αντανακλάσεις δεν έχω καταλάβει, τα χρώματα άκρως εντυπωσιακά και το μέγεθος... ουάου!

Με σχεδόν ολοήμερη θέαση τηλεοπτικού σήματος εχθές, χωρίς ζουμ, έβαλα το βράδυ το breakin και έψαξα για IR. Υπήρχαν κάποιες σκιές από logos καναλιών (πάνω αριστερά). Είναι το πρώτο δείγμα IR που είχα. Ήταν όμως τόσο ελάχιστο που το έβλεπα μόνο από πολύ κοντά και μόνο σε κάποια χρώματα. Και μιλάμε για πάνω από 10ώρες τηλεοπτικό! Τώρα βέβαια είπαν να κόψω τα πάνω κάτω για να μην έχω καθόλου IR αφού είναι πολύ νωρίς ακόμα. Εντυπωσιακή και η λειτουργία zoom. Έχει ένα μενού που μπορείς να μεγαλώσεις, αλλά και να μετακινήσεις την εικόνα όπως θέλεις ελεύθερα! Έτσι και μεγαλύτερες μπάρες και logos να έχει μπορείς να τα αποφύγεις!

Ένα δείγμα από την tv και σε βίντεο (αν και όχι σε πολύ καλή ανάλυση και ποιότητα...).
http://www.youtube.com/watch?v=dGYsN51_Pus

Επίσης το manual...
http://rapidshare.com/files/387627084/LG_PK_manual.pdf

Και βεβαίως οι φωτογραφίες...
 

Attachments

  • 13052010187 [1600x1200].jpg
    13052010187 [1600x1200].jpg
    41.2 KB · Views: 48
  • DSC02865 [1600x1200].jpg
    DSC02865 [1600x1200].jpg
    46.8 KB · Views: 47
  • DSC02866 [1600x1200].jpg
    DSC02866 [1600x1200].jpg
    48.8 KB · Views: 40
  • DSC02872 [1600x1200].jpg
    DSC02872 [1600x1200].jpg
    41.4 KB · Views: 52
  • DSC02873 [1600x1200].jpg
    DSC02873 [1600x1200].jpg
    66.3 KB · Views: 73
  • DSC02874 [1600x1200].jpg
    DSC02874 [1600x1200].jpg
    36.8 KB · Views: 64
  • DSC02877 [1600x1200].jpg
    DSC02877 [1600x1200].jpg
    47.2 KB · Views: 82
  • DSC02878 [1600x1200].jpg
    DSC02878 [1600x1200].jpg
    17.9 KB · Views: 44
  • DSC02879 [1600x1200].jpg
    DSC02879 [1600x1200].jpg
    40.6 KB · Views: 58
  • DSC02898 [1600x1200].jpg
    DSC02898 [1600x1200].jpg
    25 KB · Views: 74

barkoulis5

New member
17 May 2010
21
Νικο καλορίζικη

Επειδή και εγώ περιμένω για να κυκλοφορήσει η 760 αλλά δεν την βλέπω πουθενά παρα μόνο εκει που την πήρες, μήπως έχει ρωτήσει κανείς την LG αν θα φέρει αυτό το μοντέλο??

Τα manual και γενικά τα χαρτιά της είναι στα ελληνικά??

Δεν είναι περίεργο να την φέρνει μόνο ένα μαγαζί και κανένας άλλος??
 

nikosjc

Senior Member
8 September 2008
313
Νικο καλορίζικη

Επειδή και εγώ περιμένω για να κυκλοφορήσει η 760 αλλά δεν την βλέπω πουθενά παρα μόνο εκει που την πήρες, μήπως έχει ρωτήσει κανείς την LG αν θα φέρει αυτό το μοντέλο??

Τα manual και γενικά τα χαρτιά της είναι στα ελληνικά??

Δεν είναι περίεργο να την φέρνει μόνο ένα μαγαζί και κανένας άλλος??

Σ'ευχαριστώ!

Την έφερνε και το 123market για κάποιο διάστημα και την είχε πανάκριβα! Δεν ξέρω τι παίζει με την LG. Όταν είχα πει σε καταστήματα να ρωτήσουν, δεν ήξεραν τίποτα μέσα στην LG!!! Εδώ δεν ξέρουν αυτές που έχει στο site (πχ την 550) κάθε πότε έχουν παραλαβές!!!

Υπάρχουν τα πάντα και στα Ελληνικά. Το μοντέλο αυτό θα κυκλοφορεί στις περισσότερες χώρες της Ευρώπης νομίζω. Την είχε και το pixmania από Γαλλία πολύ καιρό τώρα, αλλά μάλλον τους τελείωσε και εκεί. Απ'ότι φαίνεται κυκλοφόρισαν πολύ λιγα κομμάτια για αρχή.

Για μένα είναι ευκαιρία. Μάλιστα για μετρητά πες να σου κάνουν και καλύτερη τιμή. Απ'ότι μου είπαν, αν παραγγείλεις μέχρι Τετάρτη, την άλλη Τετάρτη θα την έχεις!

Λέω να πάρω και ένα τηλέφωνο αύριο στην LG να ρωτήσω για εγγυήσεις κλπ και θα ενημερώσω...
 

nikosjc

Senior Member
8 September 2008
313
Λοιπόν, ρώτησα την LG και μου είπαν ότι έχει κανονικά εγγύηση, ότι την φέρνουν κανονικά αλλά δεν έχει ενημερωθεί ακόμα το site τους γιατί δεν έχουν φέρει ακόμα μαζικά κομμάτια όπως την 550. Με την απόδειξη αγοράς, ισχύει ή εγγύηση.

@Καπετανάκης Στάθης
Με την 550 οι διαφορές είναι κυρίως τα δυκτιακά. Wifi ready (θέλει έξτρα αντάπτορα), Lan και NetCast (youtube, καιρός, picassa). Έπίσης κάπου διάβασα ότι υποστηρίζει το τηλεκοντρολ που έχει και η 950 που είναι όπως του Wii (με κίνηση) και τέλος αν δεν κάνω λάθος έχει κάποια φίλτρα επιπλέον για την γυαλάδα.
 

barkoulis5

New member
17 May 2010
21
Ψήνομαι πολυ άσχημα να την χτυπήσω :HTEHETH63:

Νίκο είσαι ευχαριστημένος απο το μαγαζί που την πήρες;
Έχει Scart η τηλεόραση ;γιατί έχω και ένα αποκωδικοποιητη που έχει μόνο scart.
 

nikosjc

Senior Member
8 September 2008
313
Νομίζω αν δεις το πρώτο ποστ θα καταλάβεις! Και μετά από 100ώρες περίπου πάνω κάτω τα ίδια πιστεύω.

Δλδ
[FONT=&quot]+ Εμφάνιση

[FONT=&quot]+ Ποιότητα κατασκευής[/FONT]
[FONT=&quot]+ Χρώματα - Μαύρο [/FONT]
[FONT=&quot]+ Τηλεοπτικό σήμα[/FONT]
[FONT=&quot]+ Ελάχιστες Αντανακλάσεις[/FONT]
[FONT=&quot]+ Youtube[/FONT]

[FONT=&quot]- Λίγα internetικά (προς το παρόν τουλάχιστον)[/FONT]
[FONT=&quot]- No dts[/FONT]

Κατα τ'άλλα στο μόνο σημείο που δεν με ευχαρίστησε, και ήθελα να ρωτήσω γνώμες, ήταν σε ένα ποδόσφαιρο στην ΝΕΤ (Ολυμπιακός-Άρης) που ενώ στα κοντινά πλάνα ήταν τρομερή, στα μακρινά θόλωνε πολύ και μπερδεύονταν να χρώματα! Δηλαδή έβλεπες πχ τα κόκκινα σορτσάκια των παιχτών του ολυμπιακού και το κόκκινο χρώμα διαχέονταν και προς τα πόδια. Δεν ξέρω πως να το περιγράψω καλύτερα.
Δοκίμασα διάφορες ρυθμίσεις αλλά τίποτα. Η θα γινόταν πολύ "οξύ" και θα πιξέλιαζε ή πολύ θολό και δεν θα έβλεπες τίποτα.

Πιστεύω βεβαίως και ελπίζω ότι ήταν κακό το σήμα, γιατί και σε μια μικρή 22άρα LCD που έχω δεν ήταν πολύ καλό το σήμα, αλλά τουλάχιστον είχε ευκρίνεια. Στην 50άρα δεν είχε... (επαναλαμβάνω στα μακρινά πλάνα, γιατί στα κοντινά ήταν μια χαρά!)[/FONT]
Αν ξαναπετύχω αγώνα στην TV θα το παρατηρήσω να δω τι μπορεί να φταίει.
 

nikosjc

Senior Member
8 September 2008
313
Η τηλεόραση έχει και ένα scart, 4 hdmi, 2 usb.

Το μαγαζί είναι άψογο, έκανα μια εβδομάδα ακριβώς να την πάρω (όσο μου είχαν πει) και μου έκαναν και καλή τιμή για μετρητά.

Σίγουρα αξίζει, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, για μένα αξίζει και τα ~200Ε διαφορά που την πήρα από την 550 γιατί θεωρώ ότι γυαλίζει λιγότερο (νομίζω δλδ, σύμφωνα με όσα έχω δει από τις 550 σε μαγαζιά, που σίγουρα όμως δεν είναι ίδιες οι συνθήκες), και έχει και αρκετές δικτυακές δυνατότητες (και μόνο το youtube έχει την πλάκα του, αλλά πιστεύω θα είναι πολύ χρήσιμες για αργότερα - έχει και δυνατότητα αναβάθμισης μέσω internet απ´ευθείας.)
 

barkoulis5

New member
17 May 2010
21
Η τηλεόραση έχει και ένα scart, 4 hdmi, 2 usb.

Το μαγαζί είναι άψογο, έκανα μια εβδομάδα ακριβώς να την πάρω (όσο μου είχαν πει) και μου έκαναν και καλή τιμή για μετρητά.

Σίγουρα αξίζει, είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, για μένα αξίζει και τα ~200Ε διαφορά που την πήρα από την 550 γιατί θεωρώ ότι γυαλίζει λιγότερο (νομίζω δλδ, σύμφωνα με όσα έχω δει από τις 550 σε μαγαζιά, που σίγουρα όμως δεν είναι ίδιες οι συνθήκες), και έχει και αρκετές δικτυακές δυνατότητες (και μόνο το youtube έχει την πλάκα του, αλλά πιστεύω θα είναι πολύ χρήσιμες για αργότερα - έχει και δυνατότητα αναβάθμισης μέσω internet απ´ευθείας.)

Νίκο να σε ρωτήσω κάτι. Μπορείς να "δεις" κάποιο shared drive απο υπολογιστή μέσω του ethernet της τηλεόρασης και να δείς ταινία??