WePad : Ο αντίπαλος του iPad!!!

http://wepad.mobi/en

Product comparison

wepadg.jpg


WePad Apple iPad Display 11,6“, 1366 x 768 Pixels, Color, Multi-Touch 9,7“, 1024 x 768 Pixels, Color, Multi-Touch Processor 1,66 GHz Intel Atom N450 Pineview-M 1,0 GHz Apple A4 RAM 1 GB 256 MB Memory 16 / 32 GB, Extension with SDHC Card up to 32 GB possible 16 / 32 / 64 GB Webcam yes (1,3 Megapixel) no Expansion 2 x USB integrated, Card reader, Audio output, SIM Card Slot, Multi-Pin Connector Adapter for Camera and Card reader, micro SIM Card Slot Java /Flash / Adobe AIR yes / yes / yes no / no / no Applications WePad Meta-Store integrates multiple Stores, Support for native, Java, Linux, Adobe AIR® and Android Apps iTunes AppStore, Support for native Apps (Objective-C) Multitasking Yes incl. Live-Infos on the home screen limited Battery up to 6 hours Up to 10 hour Supported eBook formats ePub, PDF, TXT, Mobipocket, WeBook premium format at Q4/10 ePub, iBooks Store, Launch in Germany unknown Wireless Bluetooth 2.1 + EDR, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), optional 3G (UMTS/HSDPA) Bluetooth 2.1 + EDR, Wi-Fi (802.11 a/b/g/n), optional 3G (UMTS/HSDPA) GPS yes (Model WePad 3G) yes (Model Wi-Fi + 3G) Further details Ambient Light Sensor, Acceleration Sensor, Stereo, Internal Microphone Similar Accessories Dock, Case and Sleeve, Wireless Keyboard, broad support for standard PC peripherals Keyboard Dock, Dock, Case, Wireless Keyboard, Camera Connection Kit
 
Last edited by a moderator:

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,804
Clermont-Ferrand, France
Απάντηση: Ο αντίπαλος του iPad!!!

Εγώ έβαλα ήδη να με ενημερώσουνε για preorder. Και δεδομένου ότι έχει Atom, λυγουρεύομαι dual boot Android-Windows7. Έ ρε γλέντια.
 

spyrmak

Supreme Member
19 February 2007
4,748
Aθηνα
Re: Ο αντίπαλος του iPad!!!

τα βιντεο και η ιστοσελιδα της εταιρειας δεν ανοιγουν ...

μηπως ηταν fake ?
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,804
Clermont-Ferrand, France
Απάντηση: Re: Ο αντίπαλος του iPad!!!

τα βιντεο και η ιστοσελιδα της εταιρειας δεν ανοιγουν ...

μηπως ηταν fake ?

Εάν δεις το άλλο νήμα (πιθανοί αντίπαλοι του IPAD) έχω γράψει ότι μετονομάστηκε σε wetab. Απλά λοιπόν βάλε αντί wepad, wetab και όλα τα υπόλοιπα είναι ίδια.
Μάλιστα έχει και τιμή πια.
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,804
Clermont-Ferrand, France
Απάντηση: Re: Ο αντίπαλος του iPad!!!

τι αρχεια βιντεο παιζει ?

Στα specs λεέι Supported TV + Video Formats H.264, AVI, WMV, DivX, MOV, OGG, FLV και μέχρι 1080p.
Δεδομένου ότι είναι Android θα παίζει ότι και τα Android.
 

atma

New member
8 March 2008
48
Ελλάδα
Re: Ο αντίπαλος του iPad!!!

Το ζήτημα που απασχολεί τα περισσότερα ειδησιογραφικά είναι αν όντως υπάρχει ένα τέτοιο μηχάνημα γιατί εταιρίες κολοσσοί όπως οι HP-MS (iSlate), Sony, Samsung έχουν προσπαθήσει αλλά κατάφεραν να κάνουν "deliver" σε "λογικές" τιμές ένα ανταγωνιστικό προϊών με το iPad... Και τα κατάφερε μια μικρή Γερμανική;

Δεν ξέρω, θα περιμένω, μακάρι η συσκευή να κάνει αυτά που υπόσχεται. Πιθανότατα να είμαι από αυτούς που θα την αγοράσουν...
 

Sithassassin96

New member
27 May 2010
28
Re: Ο αντίπαλος του iPad!!!

Τωρα μονο η Microsoft εμεινε να βγαλει το δικο της iPad που προφανως θα λεγεται X-Pad :Banane0::Banane0:
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,804
Clermont-Ferrand, France
Απάντηση: Ο αντίπαλος του iPad!!!

Επιτέλους http://www.youtube.com/watch?v=7EdNBTwHxWk&feature=player_embedded#!

Από http://elektronikosanagnostis.blogspot.com/2010/09/tablet-pc-wetab-meego-linux-amazonde.html

Από τις 19 Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσει το Amazon.de τις αποστολές του WeTab, της φιλόδοξης προσπάθεια από τη Γερμανία στα tablet PC που έχει αποκτήσει ήδη πολλούς οπαδούς, αλλά και αγοραστές (το είχαμε παρουσιάσει τον Ιούλιο). Το WeTab είναι διαθέσιμο για προπαραγγελίες στο γερμανικό Amazon, όπου και έχει ξεπεράσει σε πωλήσεις το iPad. Προπαραγγελίες στο Amazon γίνονται δεκτές και από την Ελλάδα. Παράλληλα, από τις 21 Σεπτεμβρίου θα είναι διαθέσιμο από τα MediaMarkt στη Γερμανία.


Ποιος θέλει το Ipad μου?
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,643
Re: Απάντηση: Ο αντίπαλος του iPad!!!

Από τις 19 Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσει το Amazon.de τις αποστολές του WeTab
Κυριακάτικα; :p

Για πες κι εδω μια τιμή για το ipad :p

(δεν με αναγνωρίζω πλέον, έχω καναντήσει τρελό φανμπου :p)