I Love Karditsa

ψηφίστε την ταινία


  • Total voters
    0
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
i_love_karditsa-pos.jpg


I LOVE KARDITSA

Έτος : 2010

Σκηνοθεσία: Στράτος Μαρκίδης

Πρωταγωνιστούν: Κώστας Αποστολάκης, Κατερίνα Παπουτσάκη, Μπέσσυ Μάλφα, Ελένη Γερασιμίδου

Διάρκεια : 92’





Άκουγα φίλους πριν λίγο καιρό να μου λένε τα καλύτερα για μια ελληνική κωμωδία που τους έκανε να κλαίνε απ τα γέλια. Ο τίτλος αυτής I LOVE Καρδίτσα . Επειδή όμως εγώ όταν ακούω ελληνική κωμωδία κρατάω πάντα τις επιφυλάξεις μου απέφυγα να τη δω στη μεγάλη οθόνη . Αυτές τις μέρες έσκασε επιτέλους και σε DVD.. Ήταν κάπου 1 με 1,30 μετά τα μεσάνυχτα και αν και νύσταζα είπα να την βάλω στο dvd player να τη δω μιας και όλοι έχουν πάθει πλάκα . Ε ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΜΟΥ . Μα καλά για τόσο μα…ες μας περνάνε? Είναι δυνατών το 2010 να γελάσω με το Θυμιος ο απ το χωριό και την κακόγουστη δήθεν προφορά του? Με ατάκες και χιούμορ περασμένων δεκαετιών ? Με ένα στόρι που θα έβρισκε αδιάφορο ακόμα κι ένα 1χρονο? Αν είναι δυνατόν . Και μετά θέλουν και επιχορηγήσεις απ το κράτος και απαλλαγή απ το ΦΠΑ για να μας γυρνάνε τέτοιες ταινίες . Σορυ αν είμαι λίγο απότομός αλλά ειλικρινά συγχύζομαι όταν τέτοιες δημιουργίες σπάνε ταμεία .


http://www.youtube.com/watch?v=62JdlgRGvgI
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: I LOVE KARDITSA

Ααα ξέχασα και τη υπόθεση ...


Χρωστώντας 30 εκατομμύρια δολάρια στη μαφία, ο Μάικ Κανιάς αποφασίζει να το σκάσει από τη Νέα Υόρκη και να καταφύγει στην Καρδίτσα. Εκεί σχεδιάζει να μπερδέψει τους διώκτες του, αλλάζοντας θέση με τον... κλώνο του Γρηγόρη Κανιά.
,

Συμπέρασμα :
Η Παπουτσάκη ειναι τελικά μεγάλη " ΦΩΝΑΡΑ " :flipout:
 
Last edited:

manosfp

AVClub Addicted Member
30 July 2008
1,538
Re: I LOVE KARDITSA

Τα ίδια και χειρότερα άκουσα από κολλητό που πήγε και πλήρωσε 20 ευρώ για να το δει και μετά έβριζε μια βδομάδα...Οπότε δεν ρισκάρω ούτε καν να χαλάσω bandwidth για να τη δω...

Προτελευταία φορά που ΔΕΝ σκυλομετάνιωσα που είδα Ελληνική ταινία:
Safe sex.
Τελευταία φορά που ΔΕΝ σκυλομετάνιωσα που είδα Ελληνική ταινία:
Το νησί.
 

Tartufo

Established Member
28 February 2010
107
Αθήνα
Απάντηση: I LOVE KARDITSA

Δέν την έχω δεί, αλλά απ' το trailer και απ' αυτά που έχω ακούσει δεν θά το τολμήσω.
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: I LOVE KARDITSA

Εγώ που την είδα θα έλεγα μέτρια, πάντα με ελληνικά standards.
Τώρα μας μπέρδεψες :flipout: Ποια ειναι τα ελληνικά standards? Εγώ θα έλεγα οτι είναι ακριβώς πάνω στα ελληνικά στάνταρ . Η Ελληνική κωμωδία , η σύγχρονη καλύτερα είναι κάπως έτσι και ίσως και χειρότερα . Που και πού κάποια ξεφεύγει απο αυτά τα standard αλλά δυστυχώς αυτό το φαινόμενο είναι πολύ σπάνιο . Η τελευταία πραγματική ελληνική κωμωδία που είδα ήταν το Soul kitchen. ... Τι δεν ήταν ελληνική ταινία? ... μα γιατί άραγε ? :ADFAD2:
 

xaniamike

Senior Member
20 February 2009
403
Re: I LOVE KARDITSA

την ειδα και ειναι αρκετα ευχαριστη...
καλυτερη απο την κληρονομο... χειροτερη απο τη νησο...
 

vasada

Supreme Member
19 August 2007
4,616
Κόρινθος
Re: I LOVE KARDITSA

Ψηφισα "κακη" γιατι δεν ειχα δει οτι υπαρχει και "πολυ κακη"...

Παραλιγο να εφευγα στο διαλειμμα αλλα εμεινα ελπιζοντας οτι κατι θα γινει...

Αλλα ματαια.
 

kostis22

AVClub Enthusiast
23 August 2007
751
Re: I LOVE KARDITSA

Tην είδα. Μετριότατη, προβλέψιμη και σε μερικά σημεία βαρετή. Μέχρι και η καρδιτσιώτικη προφόρα των ηθοποιών ήταν υπερβολική και κουραστική.
 

Stellios papa

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,844
Ελλαδα
Απάντηση: I LOVE KARDITSA

ναι αλλα η ψηφοφορια δεν ειναι σωστη
εγω θελω να ψηφισω πολυ καλη και δεν υπαρχει
αυτο παει για μυνηση
θα το αναφερω στην εταιρεια παραγωγης
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Απάντηση: I LOVE KARDITSA

ναι αλλα η ψηφοφορια δεν ειναι σωστη
εγω θελω να ψηφισω πολυ καλη και δεν υπαρχει
αυτο παει για μυνηση
θα το αναφερω στην εταιρεια παραγωγης
τώρα υπάρχει :ADFAD2:
 

paИ-baL

AVClub Addicted Member
2 August 2008
1,516
Re: I LOVE KARDITSA

ακομα κι ο τιτλος σε προδιαθετει αρνητικα...

ουτε σε επαναληψη στο Alter λεμε...