Στη Χώρα των Μαγικών Πλασμάτων — Where the Wild Things Are

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub.jpg










ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΜΑΓΙΚΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ
Where the Wild Things Are








» Παιζουν: Κρις Κουπερ, Καθριν Κενερ, Μαρκ Ραφαλο, Τζειμς Γκαντολφινι.
» Σκηνοθέτης: Σπαικ Τζονσι.
» Διάρκεια: 97' λεπτά
» κατηγορία: Φαντασίας
» Studio: Village
» Διανομή: Audio Visual
» Έτος: 2009
» Γλώσσα: Αγγλικά.
» Υπότιτλοι: Ελληνικά







Το ταξίδι στη μαγεία αρχίζει...


» Υπόθεση:
O εννιάχρονος Μαξ, φεύγει από το σπίτι του και ξεκινάει ένα ταξίδι στη θάλασσα για να πάει στην χώρα των Μαγικών Πλασμάτων και να
τους κυβερνήσει αλλά το να γίνεις βασιλιάς μπορεί τελικά να μην είναι τόσο εύκολο όσο δείχνει... Ο πρωτοπόρος δημιουργός Σπάικ Τζoνζ
σκηνοθετεί την κινηματογραφική μεταφορά του δημοφιλούς κλασικού βιβλίου του Μόρις Σέντακ και δημιουργεί μια μαγική και γεμάτη
εκπληκτικά οπτικά εφέ ταινία για την παιδική ηλικία και τις διεργασίες από τις οποίες περνάμε για να καταλάβουμε τον κόσμο..






http://www.youtube.com/watch?v=SsZXKLtDb-k&feature=player_embedded
 

felixxx

Senior Member
20 June 2006
584
Re: ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΜΑΓΙΚΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ — Where the Wild Things Are

Παιδια ντρεπομαι που το λεω αλλα δεν καταλαβα χριστο! Ας μου εξηγησει καποιος τι θελει να πει ο ποιητης, και το θεμα ειναι οτι δεν ειμαι ασχετος με το συγκεκριμενο ειδος ταινιων!
 
Re: ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΜΑΓΙΚΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ — Where the Wild Things Are

Παιδια ντρεπομαι που το λεω αλλα δεν καταλαβα χριστο! Ας μου εξηγησει καποιος τι θελει να πει ο ποιητης, και το θεμα ειναι οτι δεν ειμαι ασχετος με το συγκεκριμενο ειδος ταινιων!

+1
 

nick2001

Senior Member
22 October 2008
590
Θεσσαλονικη
Re: ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΤΩΝ ΜΑΓΙΚΩΝ ΠΛΑΣΜΑΤΩΝ — Where the Wild Things Are

Η ταινια για μενα ειναι μια απο τις καλυτερες της χρονιας.Αρχικα στην πρωτη μιση ωρα δεν καταλαβαινα τη εβλεπα,μετα απο λιγοομως αρχισαν ολα να γινονται κατανοητα.Νομιζω κατ'εμε οτι η ταινια μιλαει για τον ψυχισμο των παιδιων και πως λαμβανουνε τα ερεθισματα απο την οικογενεια τους.ολα τα παιδια φτιαχνουνε εναν φανταστικο κοσμο στον οποιο ο ηρωας της ταινιας καταφερνει και δραπετευει.Νομιζω οτι ο καρολ αντιπροσωπευει την πατρικη φιγουρα προστατευτικη αλλα παραληλα και οξυθυμη αιτια για την οποια δεν μπορει να τα βρει με την μητρικη φιγουρα την τζουντιθ.Η ταινια σιγουρα δεν ειναι παιδικη και αυτο που μου αρεσε ειναι οτι ειχε τοσα πολλα νοηματα που οσο την σκεφτομουνα τοσο πιο πολλα καταλαβαινα.