FirmWare 3.30 για PS3

neof1z

AVClub Enthusiast
14 January 2009
848
ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
http://deu01.ps3.update.playstation...6bdf1b2409d705a0136c40746c62e85d/PS3UPDAT.PUP

* Trophy enhancements –- Now you can more easily sort trophies in the [Trophy Collection] and [Comparing Trophy] sections. Sorting can be done with [Trophy Collection] in the [Game Category] and also when comparing trophies with your friends in the [Friend Category]
o Trophy Folder (Title List) can be sorted by game name/ by title according to the date in which you earned your last trophy (ascending/descending)
o Add-on list (Group list) can be sorted by original/the date in which you earned your last trophy (ascending/descending)
o Trophy list can be sorted by original/trophy name/grade/date of obtaining the trophy (ascending/descending)

In addition, this update preps the PS3 system for some upcoming new features, including 3D stereoscopic gaming, which is coming soon to PS3, in time for the launch of Sony’s 3D BRAVIA TVs.
 

sokos

AVClub Addicted Member
19 January 2007
2,316
Re: Και νέο FirmWare 3.30 για PS3

εγώ ακόμη δεν εχω κάνει τίποτα, να περιμένουμε για τον geohot ?
 

aris464

Senior Member
20 May 2007
546
Ροδος
Re: Και νέο FirmWare 3.30 για PS3

Σημερα εκανα κι εγω το update και απο τοτε το dualshock 3 σταματησε να δουλευει ασυρματα μονο με καλωδιο πλεον.Το χειριστηριο ειναι γνησιο και ηταν μεσα στη συσκευασια του PS3 Slim που αγορασα πριν λιγο καιρο.Το update εγινε με usb stick και κατα τη διαρκεια του το χειρηστηριο ηταν συνδεμενο για να φορτισει γιατι μετα θα δοκιμαζα το God Of War 3.Το φοβερο ειναι οτι τουλαχιστον δουλευει ο αλλος μοχλος που εχω της Logitech (αυτος με το usb stick).
Ξερει κανεις κατι?
 

JohnBougiou

Supreme Member
17 January 2007
3,385
Athens
Re: Και νέο FirmWare 3.30 για PS3

system_software_ps3.png



Nέα ενημερωμένα χαρακτηριστικά της έκδοσης 3.30

Ρυθμίσεις
  • Μπορείτε να επιλέξετε [PC] (Η/Υ) από το μενού [Remote Play Settings] (Ρυθμίσεις απομακρυσμένου παιχνιδιού) > [Register Device] (Καταχώριση συσκευής). Με αυτή την επιλογή, θα έχετε τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία απομακρυσμένου παιχνιδιού για να ενεργοποιήσετε το σύστημα PS3 από τα μελλοντικά μοντέλα των υπολογιστών VAIO. Οι λεπτομέρειες για αυτή τη λειτουργία θα ανακοινωθούν το Μάιο του 2010 στην επίσημη τοποθεσία web της VAIO, στη διεύθυνση vaio.eu/playstation.
  • Κάτω από το μενού [Video Settings] (Ρυθμίσεις βίντεο) > [BD Audio Output Format (Optical Digital)] (Μορφή εξόδου ήχου BD (Οπτική ψηφιακή)), έχουν προστεθεί οι επιλογές [Bitstream (Direct)] και [Bitstream (Mix)].
  • Πλέον υποστηρίζονται και τρισδιάστατα στερεοσκοπικά παιχνίδια. Κατά την κυκλοφορία του λογισμικού συστήματος, δεν υπάρχουν τρισδιάστατα στερεοσκοπικά παιχνίδια διαθέσιμα για το σύστημα PlayStation 3. Η κυκλοφορία των τρισδιάστατων στερεοσκοπικών παιχνιδιών θα ανακοινωθεί προσεχώς. Αν η τηλεόρασή σας υποστηρίζει τρισδιάστατη στερεοσκοπική προβολή, κατά την προσαρμογή των ρυθμίσεων εξόδου εικόνας θα εμφανιστεί η οθόνη από την οποία μπορείτε να ρυθμίσετε το μέγεθος της τηλεόρασης. Για να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις, ακολουθήστε τις οδηγίες που εμφανίζονται στην οθόνη.
Παιχνίδι

  • Μπορείτε να ταξινομείτε τα τρόπαιά σας ανά τίτλο παιχνιδιού ή ανά ημερομηνία που τα κερδίσατε.
  • Τα τρόπαια που δεν έχετε κερδίσει ακόμη εμφανίζονται ως [Hidden Trophy] (Κρυφό τρόπαιο) αντί για [???].
Πηγή: playstation.gr

Υπόψιν, έχουν αναφερθεί διάφορα προβλήματα μετά την εγκατάσταση του νέου firmware 3.30 όπως αδυναμία να διαβάσει ορισμένα δισκάκια.
 
Last edited:

aris464

Senior Member
20 May 2007
546
Ροδος
Re: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

Παιδια το δικο μου νεκρωσε το bluetooth και το ασυρματο ιντερνετ.Ουτε το dinovo mini δουλευει ουτε το dual shock ουτε ip παιρνει!
Τι να κανω????:bigcry::nounder::bang:
 

satmania

New member
26 January 2008
86
LARISA kai AEL
Re: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

ρε παδεία σε μένα νεκρώθηκε εντελώς τι κάνουμε ούτε εικόνα ούτε φωνή?????
 

satmania

New member
26 January 2008
86
LARISA kai AEL
Re: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

Παιδεία λάθος μου, σε μένα έφταιγε το HDMI ευτυχώς που είχα άλλο καλώδιο και έκανα δοκιμη......:SFGSFGSF::SFGSFGSF::SFGSFGSF:για τι αλλιώς θα μας κλαίγαν η ρέγγες!!!!!!!!
 

JohnBougiou

Supreme Member
17 January 2007
3,385
Athens
Re: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

Δοκίμασε την επαναφορά του συστήματος στην αρχική κατάσταση.


Factory reset

Έχοντας την κονσόλα σε κατάσταση αναμονής,κρατάς παρατεταμένα το power button για περίπου 5 δευτερόλεπτα μέχρι να ακουστεί το δεύτερο beep και απελευθερώνεις το κουμπί ενεργοποίησης.

Θα περιμένουμε νέο major update για να διορθωθούν τα πολλά σφάλματα που παρουσίασε το firmware 3.30.
 

aris464

Senior Member
20 May 2007
546
Ροδος
Re: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

Δοκίμασε την επαναφορά του συστήματος στην αρχική κατάσταση.


Factory reset

Έχοντας την κονσόλα σε κατάσταση αναμονής,κρατάς παρατεταμένα το power button για περίπου 5 δευτερόλεπτα μέχρι να ακουστεί το δεύτερο beep και απελευθερώνεις το κουμπί ενεργοποίησης.

Θα περιμένουμε νέο major update για να διορθωθούν τα πολλά σφάλματα που παρουσίασε το firmware 3.30.

Τελικα μετα το Factory reset επανηλθε πληρως και πλεον ολα δουλευουν οπως και πριν.
Να εισαι καλα φιλε!:Banane0:
Ευτυχως γιατι ειχα αρχισει να αγχωνομαι για τα χειροτερα και μολις ειχα πιασει στα χερια μου το God of War III.:grinning-smiley-043
 

andreas_a

Senior Member
24 November 2009
413
Αθήνα
Re: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

Παιδιά πρόβλημα...

Μετά την εγκατάσταση του firmware 3.30 σε όλα μου τα παιχνίδια δεν ακούγονται οι διάλογοι.

Τι εννοώ???

εικόνα έχω κανονικά, οι ήχοι των παιχνιδιών ακουγονται κανονικά αλλά όχι οι διάλογοί.

Για παράδειγμα, στο pes2010 ενώ ακούγονται κανονικά οι θεατές που φωνάζουν όπως επίσης και τα ηχητικά εφέ της μπάλας...όταν είναι να μιλήσει ο τυπος που κάνει τη μετάδοση του αγώνα είναι μουγκό...

αλλό τώρα...assasin's creed 2, κανονικά εικόνα, κανονικά όλοι οι ήχοι μέσα στο παιχνίδι αλλά όταν ο πρωταγωνιστήσ κάνει διαλογο με κάποιον πάλι στα μουγκα.

God of war 3, μια από τα ίδια....

φταίει το κ...ο firmware εεε???

μπας κι έχει βγει τίποτα που να διορθώνει αυτές τις μ....???
 

andreas_a

Senior Member
24 November 2009
413
Αθήνα
Re: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

pls reply...δεν μπορώ να παιζω με υπότιτλους...ουτε να διαβάζω τα χείλη!!!!
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Απάντηση: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

Αν έχεις οπτική ίνα δες ξανά τις ρυθμίσεις ήχου απο το κύριο μενού.
 

andreas_a

Senior Member
24 November 2009
413
Αθήνα
Re: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

Η σύνδεση είναι με hdmi...παίζει να είναι θέμα ρυθμίσεων και να μην φταίει το firmware???
 

darkie

AVClub Enthusiast
24 November 2008
1,076
Re: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

Δες τις ρυθμισεις του ηχου..
 

vageladosgr

Senior Member
16 August 2007
370
ΑΘΗΝΑ
Re: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

φιλε μου μπορει να ακουστει χαζο αλλα αν οι ρυθμισεις σου ειναι σωστες και εξακολουθεις να εχεις θεμα,κανε ενα τεστ στα ηχεια σου οτι πέρνουν ολα σημα... διοτι αυτο που περιγραφεις μου μοιαζει σαν να μην ακους ολα τα καναλια του ηχου. (φανταζομαι ακους surround 5.1 - 6.1 - 7.1)
 

andreas_a

Senior Member
24 November 2009
413
Αθήνα
Re: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

Λόγω εργασιών στο σπίτι αυτή την περίοδο τα έχω αποσυνδέσει όλα και παίζει μόνο η τηλεόραση. Άρα ´δεν υπάρχει περίπτωση να υπάρχει τέτοιο πρόβλημα κατά τη γνώμη μου.

μάλλον φταίει το firmware γιατί από τότε που το εγκατέστησα τότε άρχισαν όλα.

Τι να πω...δεν ξέρω πως να το κάνω να δουλέψει. θα περιμένω κανα update μπας και λυθεί το πρόβλημα
 

steliost

AVClub Enthusiast
13 January 2010
701
Athens
Re: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

Πήγαινε στα audio settings και δήλωσέ του ότι ο ήχος θα περνάει από HDMI και κάνε την πιο απλή ρύθμιση ηχείων για την TV σου... (θα σου βγάλει guide μόνο του)...
 

aris464

Senior Member
20 May 2007
546
Ροδος
Re: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

Τελικα στο δικο μου δεν ξερω αν ειναι το fw η καποια βλαβη γιατι ενω με το factory reset επανηλθε μετα το αφησα για 1 μερα χωρις να το αναψω και παλι τα ιδια.Το μηχανημα ειναι καινουριο και εντος εγγυησης αλλα δισταζω να το στειλω στην αντιπροσωπεια (αν και εκεινοι μου λενε οτι προκειται για βλαβη) γιατι θα μου το αντικαταστησουν με επισκευασμενο.Υπαρχει περιπτωση κατι τετοιο να λυθει με το καινουριο fw?Γιατι αν ναι αμαρτια θα ειναι να παρω επισκευασμενο χωρις λογο!
 

Sotiris

Supreme Member
18 June 2006
4,044
Απάντηση: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

Τελικά να περάσουμε το νεο firmware ή έχει πρόβλημα;
 

nos1

New member
21 January 2010
23
Re: Νέο FirmWare 3.30 για PS3

Στο δικό μου που το έχω περάσει εδω και 2 εβδομάδες δεν εχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.
Πάντως ακουγονται φήμες και για 3.40 μέσα στον Ιούνιο.