Οι Άντρες που Κοιτούν Επίμονα Κατσίκες — The Men Who Stare at Goats

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub.jpg







ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ
The Men Who Stare at Goats





» Παιζουν: Τζορτζ Κλουνει, Ρομπερτ Πατρικ, Κεβιν Σπεισι, Τζεφ Μπριτζες, Γιουαν ΜακΓκρεγκορ.
» Σκηνοθέτης: Γκραντ Χέσλοβ.
» Διάρκεια: 94' λεπτά
» κατηγορία: Περιπέτεια
» Studio: LionsGate
» Έτος: 2009
» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά






Ένας δημοσιογράφος ψάχνει να βρει τη μεγάλη είδηση, όταν συναντάει τυχαία τον Lyn Cassidy.


» Υπόθεση:
O Cassidy ισχυρίζεται ότι υπήρξε μέλος του στρατού των ΗΠΑ και πιο συγκεκριμένα μιας ειδικής μονάδας που χρησιμοποιεί
υπερφυσικές δυνάμεις στις αποστολές της. Ένα από τα ιδιαίτερα ταλέντα των μελών αυτής της ειδικής μονάδας είναι ότι έχει
την ικανότητα να σταματήσει την καρδιά μιας κατσίκας απλά και μόνο κοιτώντας την επίμονα. Τώρα ο ιδρυτής του προγράμματος
αγνοείται και αποστολή του Cassidy είναι να τον εντοπίσει.






http://www.youtube.com/watch?v=T4nzXt4QaYk&feature=player_embedded
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

Δεν θυμάμαι άλλη φορά τόσους πρωτοκλασάτους ηθοποιούς μαζεμένους σε τόσο μεγάλη μπούρδα... :7SFGSFG:
 

Larry

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
20,875
Re: Απάντηση: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

Δεν θυμάμαι άλλη φορά τόσους πρωτοκλασάτους ηθοποιούς μαζεμένους σε τόσο μεγάλη μπούρδα... :7SFGSFG:

πηγα να το πω και εγω.... αλλα ασε λεω μην ειναι παλι κανα αριστουργημα και με κυνηγανε οι κριτικοι του Φορουμ:smash::smash::smash:
 

paulmarinis

Supreme Member
7 September 2007
4,535
Re: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

και εμενα πολυ μετρια μου φανηκε, αν και το τραιλερ ηταν πολυ καλο
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,479
Μεταμορφωση
Re: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

Εμενα μου αρεσε αρκετα!
Ιδιαιτερο και εξυπνο χιουμορ που δεν βρισκεις ευκολα...
 
17 June 2006
14,350
Re: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

για κανα μισάωρο ήταν τελείως τρελλό και μου άρεσε. Μετά, έπεσε σε περιδίνηση. Stall. Από την οποία δεν μπορούσε να βγεί με τίποτα. Κρίμα.
Αυτός ο Clooney...πολύ μετρίως μέτριος και πάντα μετρημένος βρε παιδί μου...Και σαν ηθοποιός αλλά και στις σκηνοθετικές του απόπειρες. Χλεχλές να πάρει...πιρπιτσόλι :tdown: :icon15:
 

monad

AVClub Addicted Member
2 April 2008
1,541
Re: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

κρίμα το cast.
 

akisnm156

AVClub Enthusiast
1 July 2007
1,012
Re: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

Εγώ πάλι πολύ γουστάρω όταν βλέπω ''πρωτοκλασάτους'' ηθοποιούς να παίζουν σε ταινίες που δεν παίρνει κανείς σοβαρά τον εαυτό του......
 

yan73

Senior Member
25 September 2007
638
Re: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

Εγώ πάλι πολύ γουστάρω όταν βλέπω ''πρωτοκλασάτους'' ηθοποιούς να παίζουν σε ταινίες που δεν παίρνει κανείς σοβαρά τον εαυτό του......

+1
:music-smiley-005:
 
Re: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

Είχε την πλάκα του. Μου θύμισε αρκετά σε στυλ το Burn after Reading των Κοέν. Είχε σουρρεαλιστικές στιγμές που άξιζαν τον κόπο, όπως και κοιλιές που χαλούσαν τη σούπα....

Σίγουρα όχι μια από τις καλύτερες ταινίες που είδα πέρσι, αλλά σίγουρα όχι και η χειρότερη.
 

exp4nder

Banned
18 January 2009
1,390
Αθήνα
Re: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

Ναι να γυρίσουν μία να τη δούνε μόνο μεταξύ τους να γελάνε με τον εαυτό τους, όχι να τη πλασάρουν με το αρκετά καλό και αστείο trailer της ως σούπερ κωμωδία και τελικά να είναι μακράν από τις χειρότερες ταινίες ever...από όλες τις απόψεις!
 

Stergito

Μέλος Σωματείου
11 November 2006
14,527
Θεσσαλονίκη
Re: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

Είχε τις στιγμές της και πολύ γέλιο σε κάποιες περιπτώσεις, αλλά κάπου δεν "έδενε".

Ο Jeff Bridges φοβερός, μου θύμισε λίγο Big Lebowski...

Εγώ θα τη συνιστούσα για ένα χαλαρωτικό δίωρο (το πολύ πολύ μετά το πρώτο μισάωρο-ώρα να σας πάρει ο ύπνος :p).
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

ειχαι τρομερούς χαρακτήρες και το πήγε αρκετά καλά στην αρχή αλλά δυστυχώς το έχασε στη διάρκεια και μαζί μ αυτό και το ενδιαφέρον του κοινού. Παρ όλα αυτά θα της δώσω μια ευκαιρία ακόμα κάποια στιγμή για να μην νοιώθω πως την αδίκησα
 

mixapapai

Senior Member
5 May 2008
368
Αθήνα
Re: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

Με κούρασε πολύ, ιδιαίτερα το τελευταίο μισάωρο
 

AlexT_

AVClub Fanatic
17 June 2006
10,452
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

Αλλη μια ..κλασική ταινία για τον Τζορτζ Κλουνει.
Πάει αρκετός καιρός που την είδα (κανένα εικοσαήμερο) και έτσι σήμερα αισθάνομαι καλά που δεν θυμάμαι τίποτα. Ομως μου έχει μείνει η αίσθηση "Κλουνει"

Μέτρια, ίσως και κακή..
 

lakiss51

Supreme Member
8 December 2006
4,631
Απάντηση: Re: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

Είχε τις στιγμές της και πολύ γέλιο σε κάποιες περιπτώσεις, αλλά κάπου δεν "έδενε".

Ο Jeff Bridges φοβερός, μου θύμισε λίγο Big Lebowski...

Εγώ θα τη συνιστούσα για ένα χαλαρωτικό δίωρο (το πολύ πολύ μετά το πρώτο μισάωρο-ώρα να σας πάρει ο ύπνος :p).

Αυτο ακριβως συνεβη!
 

Λάκης

AVClub Fanatic
26 September 2007
13,844
Είμαι παντού
Απάντηση: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

τελικα πρεπει να εισαι ηρωας για να παρακολουθησεις τετοιου ειδους ταινιες!
μηπως πρεπει να μας πληρωνουν οι εταιρειες παραγωγης για τις χαμενες ωρες που τους διαθετουμε?
 
17 June 2006
23,742
Αθήνα
Απάντηση: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

Μόνο και μόνο από τον τίτλο της ταινίας αντιστέκομαι μήνες τώρα για να την δω.
 

#@george@#

AVClub Addicted Member
1 April 2010
1,753
Re: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

Αρκετά καλή. Σίγουρα μπορούσε και κάτι παραπάνω. Σου αφήνει μια γεύση ανολοκλήρωτου. Παρ' όλα αυτά, ικανοποιητική. Σίγουρα δεν θα λείψει από την ταινιοθήκη μου, αφού δύσκολο να τις κάνω επανάληψη.
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: Re: ΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΙΤΟΥΝ ΕΠΙΜΟΝΑ ΚΑΤΣΙΚΕΣ — The Men Who Stare at Goats

Είχε τις στιγμές της και πολύ γέλιο σε κάποιες περιπτώσεις, αλλά κάπου δεν "έδενε".

Ο Jeff Bridges φοβερός, μου θύμισε λίγο Big Lebowski...

Εγώ θα τη συνιστούσα για ένα χαλαρωτικό δίωρο (το πολύ πολύ μετά το πρώτο μισάωρο-ώρα να σας πάρει ο ύπνος :p).
Συμφωνώ ,το μόνο που μου άρεσε ήταν, ο Jeff Bridges στον ρόλο του.