Transgear το εχει κανεις?

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Εγω απο αυτα που διαβαζω καταλαβαινω οτι παιζει HD υλικο

δεν ξερω απο ποιοτητα εικονας,ηχου πως ειναι

επισης δεν ξερω αν κανει upscale σε dvd
 

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Ρε παιδια φαινεται πολυ ενδιαφερον δεν το ξερει κανεις?
 

voulgeor

New member
20 October 2006
74
Μακεδονία
Re: Απάντηση: Transgear το εχει κανεις?

Ρε παιδια φαινεται πολυ ενδιαφερον δεν το ξερει κανεις?

λοιπόν
http://www.pixmania.com/gr/gr/189535/art/transgear/dvd-divx-player-dvx-700-m.html?srcid=1354
αν και θα σου πρωτεινα να πάρεις το m20

http://www.pixmania.com/gr/gr/176361/art/transgear/dvd-divx-dvx-player-700-m.html?itag=6507


είναι καταπληκτικό παίζει τα πάντα κάνει καταπληκτικό dvd upscale 1080i

με το wirelles κάνει update firmware απο το internet συνδέετε με το pc και παίζει απο εκεί ότι έχεις
παίρνει φορητό δίσκο Ide για το φορτώνεις απο το pc me usb και να το συνδέεις απευθείας στο slot του dvd player..

δεν πρόκειτε να το μετανιώσεις είναι φοβερό

οτι αλλο θες να μάθεις ρωτα
τα λεμεεεεεεεε
-bye-
 

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Να σαι καλα φιλε

δεν θελω το wireless να φανταστεις στο σπιτι μου εχω πεταξει ολα τα ασυρματα τηλεφωνα λογω ακτινοβολιας

με το lan αν το συνδεσω σε router,switch με προσβαση στο internet δεν θα κανει update?

ειδα ενα review χρηστη στο αγγλικο pixmania που ελεγε οτι παρουσιαζει προβληματα οταν κανει upscale σε dvd

divx,xvid παιζει ολες τις εκδοσεις?

με hidef υλικο το εχεις δοκιμασει?

η σελιδα της εταιρειας ποια ειναι?
 
Last edited:

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Εγω το θελω πρωταρχικα για να κανω upscale σε dvd με συνδεση component

και μετα για να μπορω να παιζω κλιπακια ταινιων σε διαφορα φορμα που κατεβαζω απο internet στο pc μου

σκοπευω να το συνδεσω πανω σε ενα LINKSYS WRT54GL http://www.linksys.com/servlet/Sate...177241&pagename=Linksys/Common/VisitorWrapper
το οποιο συνδεεται μεσω lan στο pc μου και ετσι να διαβαζει τα διαφορα κλιπακια απευθειας απο το pc
 
Last edited:

voulgeor

New member
20 October 2006
74
Μακεδονία
Re: Απάντηση: Transgear το εχει κανεις?

Εγω το θελω πρωταρχικα για να κανω upscale σε dvd με συνδεση component

και μετα για να μπορω να παιζω κλιπακια ταινιων σε διαφορα φορμα που κατεβαζω απο internet στο pc μου

σκοπευω να το συνδεσω πανω σε ενα LINKSYS WRT54GL http://www.linksys.com/servlet/Sate...177241&pagename=Linksys/Common/VisitorWrapper
το οποιο συνδεεται μεσω lan στο pc μου και ετσι να διαβαζει τα διαφορα κλιπακια απευθειας απο το pc

το έχω δοκιμάσει και είναι πολύ καλό..
οτι του εχω βάλει το επεξε..
συνδεετε οπως γουσταρεις παντου
καλή αγορά
:grinning-smiley-043
 

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131

speedlife

New member
1 August 2006
18
Καλη Χρονια σε ολους και υγεια πανω απο ολα!!
ξερει κανεις αν το Transgear υποστηριζει απο το dvd drive και απο εναν εξωτερικο σκληρο του αρχεια hd mpeg,ts και μεχρι τι bitrate?(χωρις την βοηθεια pc-software)
 

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
hd wmv 9 υποστηριζει οπως και xvid hd και ts προσοχη ομως χωρις drm (το ιδιο βεβαια και ολα τα αλλα παρομοια)
με drm μονο μεσω pc
bitrate τα παντα αν μπορει η συσκευη αναγνωσης (dvd drive,σκληρος δισκος εσωτερικος και εξωτερικος η μεσω lan)

ψαξε στα link που παραθετω υπαρχουν αναλυτικα manual,διαφημιστικα ,το site της εταιρειας και ενα forum

το εχω παραγγειλει αν υπαρχει σε στοκ και το παρω τελικα θα γραψω αναλυτικα και για αλλους που ενδιαφερονται-bye-
 
Last edited:

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
ΠΡΟΣΟΧΗ διαβαζοντας το ξενο forum ειδα οτι εχει ενα προβλημα μερικες φορες σε καποια απλα dvd κανει μονο του ffw για 2 δευτερολεπτα και μετα παιζει κανονικα

απο οτι καταλαβα αυτο ειναι bug ολων των sybas (os) based players πχ snazio
 
Last edited:

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Ασχετο αλλα μπορω να ακυρωσω παραγγελια απο pixmania που δεν εχει εκτελεστει ακομα (πληρωμη μεσω paypal)?
 

techie

AVClub Enthusiast
18 June 2006
1,131
Παραθετω τα ερωτηματα που εκανα στο ξενο forum και την απαντηση απο κατοχο
Dear friends hello and happy new year from Greece

i just ordered Transgear DVX-700 M10
and i have some questions

1)does it upscales only dvds or media files also? (720p,1080i)
2)what is the latest firmware number?
3)what is the latest BETA firmware number?
4)where can i find patched,BETA firmwares?
5)does it supports greek subtitles with avis,dvds?
6)is the playback over wired lan smooth with all file types even 1080 content?
7will Transtechnology continue supporting it? (FW RELEASES)
8)is the css and region free hacks enabled by default in the latest firmware?
9)does the latest fw support 1080p?
10)dolby digital and dts are supported?(dvd playback)
11)do i have to format my pc internal hard drive to fat32 so that transgear can access it via wired lan? (media server,ultimate media server)

Sorry for the huge amount of questions thanks in advance

1. I guess it upscales everything to fit your settings. If you set your TG to 720p@60Hz it will play your movies @ 720p, correct me if Im wrong..
2. Latest firmware is '20-70' (20-70-061121-01-DLT-252-000.bin)
3. Same as above..
4. You'll find it here on the forum
5. Dont know, but I can play avi/mpg with swedish subtitles, just press 'Subtitle' on your remote and change..
6. I've only tested 1080i over wired lan, and works great.
7. Read in the forum..
8. Yes it is
9. Yes it does
10. DD and DTS works both on dvd-playback and over lan
11. Dont think so. Only if you use internal hdd (inside the TG) you need to format it to FAT32.



Παντως απο pixmania μου ειπαν οτι θα πρεπει να περιμενω για το transgear και μαλλον μου εστειλαν μονο τα καλωδια που ειχα παραγγειλει χωρις να με ρωτησουν αν θελω και χωρις να μου πουν ποτε θα εχω το transgear
 

Exterminator

New member
10 December 2006
71
Τους έχεις πάρει τηλέφωνο; Παρ' ότι στο Παρισι, θα σου απαντήσει ελληνική φωνή και μπορείς να τη ρωτήσεις ότι θέλεις..