Σκελετοί στη Ντουλάπα

17 June 2006
14,350
Το μεν κρείττον ορώ και επιδοκιμάζω, πράττω δε το κακό :D
10 'σκουπίδια' στα οποία είμαι addiccted του κερατά εδώ και χρόνια

Cat People (1942) - Jacques Tourneur
Damaged Goods (1961) - Haile Chase
The Devils (1971) - Ken Russell
Heat (1972) - Paul Morrissey
Basket Case (1982) - Frank Henenlotter
The Texas Chainsaw Massacre 2 (1986) - Tobe Hooper
Ilsa, She Wolf Of The SS (1975) - Don Edmonds
Hotel Hell (1984) - Kenneth Holloway
Ssssnake (1973) - Bernard L. Kowalski -με τον μεγάλο Strother Martin
They Live (1988) - John Carpenter -με χάλασε μόνο ο πρωταγωνιστής που μοιάζει με κιθαρίστα των Foreigner.
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,804
Αθήνα
Re: Σκελετοί στη ντουλάπα

Από αυτά τα "σκουπιδάκια" έχω δει μόνο τα 3 από τα 10 (Cat people, Texas chainsaw massacre, They live) και έχω μεγάλη περιέργεια να μπορούσα να δω το "Heat".
Όσο για τον πρωταγωνιστή του They Live, παλιό επαγγελματία του wrestling, εδώ έχουμε μια μεγάλη καλλιτεχνική διαφωνία: Θα μπορούσε να είναι μέλος των Journey!!! :flipout::flipout::flipout:
 
17 June 2006
14,350
Re: Σκελετοί στη ντουλάπα

υπάρχουν κάποια από αυτά στα torrents. Πρόσφατα ένας καλός φίλος μου βρήκε το Ssssnake. Αν βρίσκεται αυτό, σίγουρα βρίσκεται και το Heat.
 
17 June 2006
14,350
Re: Σκελετοί στη ντουλάπα

cat people 1982

καλός ο Schrader αν και το The Comfort Of Strangers μου άρεσε περισσότερο.
το Cat People όμως το έκανε λίγο πιο λαμέ απ´όσο έπρεπε κατά τη γνώμη μου. Βέβαια η Ναστάζια και το soundtrack σάρωναν :grinning-smiley-043
 
17 June 2006
14,350
Re: Σκελετοί στη ντουλάπα

και από John Waters φυσικά το 'Cry Baby'. Το ορίτζιναλ με τον Τζόνυ Ντεπ, την πορνό-σταρ και το κα-τα-πλη-κτι-κό soundtrack. Eλπίζω να το έχετε δεί, οι πιο ...educated among us
 

petros_m

Supreme Member
18 June 2006
8,210
Αλιμος
Απάντηση: Σκελετοί στη ντουλάπα

Πανωλεθρία!!!!!!! Δεν εχω δει ΚΑΜΙΑ απο τις ταινιες που αναφερθηκαν εως τωρα...:bang:
 
17 June 2006
14,350
Re: Απάντηση: Σκελετοί στη ντουλάπα

Πανωλεθρία!!!!!!! Δεν εχω δει ΚΑΜΙΑ

τζόβενο είσαι ακόμα. έχεις καιρό. η λατρεία για το Σινεμά, η Αληθινή εννοώ, αυτή που λατρεύει την ποικιλία και δεν γνωρίζει από όρια, είναι ...a lifelong quest. :grandpa:
 

petros_m

Supreme Member
18 June 2006
8,210
Αλιμος
Απάντηση: Re: Απάντηση: Σκελετοί στη ντουλάπα

τζόβενο είσαι ακόμα. έχεις καιρό. η αγάπη για το Σινεμά, η Αληθινή εννοώ, αυτή που λατρεύει την ποικιλία και δεν γνωρίζει όρια, είναι ...a lifelong quest. :grandpa:

Το ξερω αλλα εχω πεσει στις 2-3 ταινιες το μηνα πλεον. Δε μου φτανουν 5 ζωες αν συνεχισω ετσι!
 
17 June 2006
14,350
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Σκελετοί στη ντουλάπα

Το ξερω αλλα εχω πεσει στις 2-3 ταινιες το μηνα πλεον. Δε μου φτανουν 5 ζωες αν συνεχισω ετσι!

2 kids right? Στα 50 σου ή κάπου εκεί γύρω, μόλις πιάσουν εφηβεία, θα έχεις πάλι πολύ χρόνο, μην ανησυχείς -bye-
 

petros_m

Supreme Member
18 June 2006
8,210
Αλιμος
Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Σκελετοί στη ντουλάπα

2 kids right? Στα 50 σου ή κάπου εκεί γύρω, μόλις πιάσουν εφηβεία, θα έχεις πάλι πολύ χρόνο, μην ανησυχείς -bye-

Right. Nα περιμενω 10-15 χρονακια δηλαδη, ε?:behead:
 
17 June 2006
14,350
Re: Σκελετοί στη ντουλάπα

ελπίζω, επίσης, να έχετε αυτόν τον εκπληκτικό δίσκο

41ETE8CJ48L._SS500_.jpg


τελείως κινηματογραφικός. τον ακούω και νιώθω σαν μεροδούλι-μεροφάϊ πλασιέ, σε φτηνό επαρχιακό μοτέλ. Κάθεται νυχτιάτικα στο δωμάτιό του, μόνος του και χαϊδεύει μιά μπουκάλα αψέντι. Παραδίπλα παίζει η TV, ίσα που ακούει για να νιώθει λιγότερο μόνος. Κοιτάζει απέναντι, απ το παράθυρο φαίνεται μιά μπαλαρίνα, απ αυτές που παίζουν τις γλάστρες σε επιθεώρηση - εκείνες που γυρίζουν την επαρχία τα καλοκαίρια. Η κοπέλα 'επιθεωρεί' τον αστράγαλό της. Δίπλα της μαραίνονται κάποια λουκλουδάκια σ ενα φτηνό ανθοδοχείο από αυτά που αγοράζεις στη λαϊκή. Στον τοίχο φτηνή ταπετσαρία.
Φαίνεται τόσο μόνη που θέλει να την βάλει κάτω απ τη φτερούγα του, να τη ζεστάνει.
 
Last edited:
17 June 2006
14,350
Re: Σκελετοί στη ντουλάπα

Μόνο το κομμάτι από το Twin Peaks ξέρω...

θα ...σε φροντίσω ;)
αν και...δεν είναι δίσκος να τον ακούς μόνος σου, ιδιαίτερα όταν νιώθεις πολύ μόνος: κινδυνεύεις.
εγώ, αυτόν ειδικά το δίσκο και το 'Εκείνο το Καλοκαίρι' του Σπανού, τους φοβάμαι.
 
17 June 2009
3,594
Re: Απάντηση: Σκελετοί στη ντουλάπα

Πανωλεθρία!!!!!!! Δεν εχω δει ΚΑΜΙΑ απο τις ταινιες που αναφερθηκαν εως τωρα...:bang:

Τι να πω κι εγώ; το μόνο που με στενοχωρεί είναι ότι θέλω καμμιά 30αριά χρόνια για να φτάσω τα 50:flipout::flipout::flipout:
 

petros_m

Supreme Member
18 June 2006
8,210
Αλιμος
Απάντηση: Re: Απάντηση: Σκελετοί στη ντουλάπα

Τι να πω κι εγώ; το μόνο που με στενοχωρεί είναι ότι θέλω καμμιά 30αριά χρόνια για να φτάσω τα 50:flipout::flipout::flipout:

Μεινε μαζι μας λοιπον ωστε να πεσει λιγο ο μεσος ορος ηλικιας της κατηγοριας!:grandpa: