Largo Winch

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub.jpg






Largo Winch





» Παιζουν: Κριστιν Σκοτ Τομας, Καρελ Ροντεν, Μικι Μανολοβιτς.
» Σκηνοθέτης: Τζερόμ Σαλλ.
» Διάρκεια: 108' λεπτά
» κατηγορία: Περιπέτεια
» Studio: Audio Visual
» Έτος: 2009
» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά





» Υπόθεση:
O δισεκατομμυριούχος Νέριο Γουίντς βρίσκεται νεκρός, πνιγμένος. Ύποπτος θάνατος, καθώς ο Νέριο είναι ο ιδρυτής και ιδιοκτήτης
παντοδύναμου οικονομικού κολοσσού W Group. Ποιος θα κληρονομήσει την οικονομική του αυτοκρατορία.. Επισήμως ο Νέριο δεν έχει
οικογένεια. Όμως, είχε ένα καλά κρυμμένο μυστικό... έναν γιο τον Λάργκο, υιοθετημένο πριν 30 χρόνια από ένα ορφανοτροφείο της
Βοσνίας. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι ο νεαρός κληρονόμος είναι σε κάποια άθλια φυλακή στον Αμαζόνιο, κατηγορούμενος για εμπόριο
ναρκωτικών. Εκείνος δηλώνει αθώος. Ο Νέριο δολοφονημένος. Ο Λάργκο στη φυλακή. Κάποιος φαίνεται να θέλει να πάρει τον
έλεγχο της αυτοκρατορίας των Γουίντς.





http://www.youtube.com/watch?v=jiK2TTCzFVE
 

sdrolito

Established Member
28 August 2009
243
Re: LARGO WINCH

Πολύ καλή ταινία .
την είδα χθες βράδυ και την ευχαριστήθηκα.
Τελικά οι Γάλλοι κάνουν πολύ καλύτερες ταινίες από μερικές Αμερικανιές που βλέπω τελευταία με μεγάλα ονόματα για κράχτες!!!
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,807
Αθήνα
Re: LARGO WINCH

Έχω την εντύπωση ότι πόρρω απέχει από αυτό που ονομάζεται Γαλλικός κινηματογράφος.
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: LARGO WINCH

καλούλα ήταν... είχε και τα Ευρωπαϊκά - Μεσογειακά πλάνα...
 
Απάντηση: LARGO WINCH

Καλή ταινία τελικά γιά το είδος της και μάλιστα αρκετά καλύτερη απο κάποιες τύπου 007.
Ο συσχετισμός αυτός, απλά γιατί έφερνε πολύ στο κλίμα του πράκτωρα.
Εαν έλειπαν τα Γαλλικά σε καμία περίπτωση δεν θα την περνούσες γιά Γαλλική παραγωγή.
Παρά την πλοκή στο σενάριο δεν με κούρασε καθόλου και θα έλεγα ότι γιά καλοκαιρινές θερινές προβολές είναι ένα και ένα.
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Λοιπον,τα γαλλακια με το largo winch εχουν στα χερια τουσ ενα franchise αλλα james bond (λεμε τωρα :joker:).Στο 2 εχουμε Σαρον Στοουν (να δωσει το τηλεφωνο του πλαστικου τησ στον Μικι Ρουρκ γιατι ειναι καλητεροσ και απο τουσ τυπουσ στο nip tak).
Εχουμε δραση,sexy οικολογο-ανθρωπιστη πρωταγωνιστη και καλα εφε και παραγωγη. Ποτε ειπαμε οτι βγαινει το 3 ; :D
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Ξεχασα να πω, οτι η γραμματεασ του largo, οναμαζεται Πενιγουικλι (αλλα Πενιμανει) μονο που αντι για γεροντοκορη ειναι μια συμπαθεστατη κλαψιαρα.........γριουλα :grinning-smiley-043:grinning-smiley-043:
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
1ο vs 2o? Ποιο σας άρεσε καλύτερα? Το 1ο για εύπεπτη ευρωπαϊκή περιπέτεια ήταν ΟΚ... απλά θέλω να δω αν αξίζει να δω το 2ο...
 

kyrliot

Supreme Member
31 March 2008
3,913
Θεσσαλονίκη
Ουπσ στο bond, νομιζω την γραμματεα την λενε Μονειπενι (my bad).Εγω το καταχαρηκα.Θα ειναι λαθοσ,αν δεν βγαλουν και αλλεσ ταινιεσ (αλλωστε ηταν σειρα στα νιατα μου).