Knight Rider

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
KNIGHT RIDER - 1ος ΚΥΚΛΟΣ
Περιπετειώδης σειρά αμερικανικής παραγωγής 2008
(η αρίθμηση του κάθε κύκλου ξεκινά με το αντίστοιχο Νο1 επεισόδιο).


avclub.jpg




Η σειρά θρύλος της δεκαετίας του ’80, που έκανε σε μία νύχτα τον άγνωστο Ντέιβιντ Χάσελχοφ σούπερ σταρ,
κυκλοφορεί σε νέα παραγωγή με ολοκαίνουρια επεισόδια και διαφορετικό καστ.

Ο Μάικ Τρέισουρ, ο γιος του Μάικ Νάιτ, αναλαμβάνει δράση μαζί με τον νέο, εξελιγμένο ΚΙΤ, το αυτοκίνητο - φαινόμενο.

Ο Μάικ, πρώην στρατιωτικός, έχει να επιδείξει μόνο αποτυχίες στη ζωή του. Όλα αλλάζουν όταν γνωρίζει τη Σάρα,
την κόρη του δημιουργού του ΚΙΤ και του δίνεται μια δεύτερη ευκαιρία για να επανορθώσει τα λάθη του.

Ο ΚΙΤ έχει περάσει σε μια νέα εποχή και είναι εξοπλισμένος με τελευταίας τεχνολογίας υπολογιστές που του δίνουν τη δυνατότητα ακόμα
και να αλλάζει σχήμα και χρώμα. Ένα όχημα με τεχνητή νοημοσύνη που γίνεται ο τέλειος συνεργάτης στην καθημερινή μάχη κατά του
εγκλήματος: ορθολογιστής, ακριβής και με απίστευτες γνώσεις. Είναι το απόλυτο αυτοκίνητο και κάποιοι θα έκαναν τα πάντα
για να το αποκτήσουν. Η περιπέτεια ξεκινά! Φορέστε ζώνη ασφαλείας!






Επεισόδιο 1 Περίληψη επεισοδίου
1ος Κύκλος

Ο Τσαρλς Κρέιμαν, δημιουργός του ΚΙΤ, του πιο εξελιγμένου αυτοκινήτου στον κόσμο, πέφτει θύμα απαγωγής αδίστακτων εγκληματιών.
Η κόρη του Σάρα ζητάει τη βοήθεια του Μάικ Τρέισουρ, γιου του θρυλικού Μάικ Νάιτ, για να τον εντοπίσουν και να σώσουν τη ζωή του...





21 Ιανουαρίου το 1ο επεισόδιο στο STAR





Σκηνοθέτης: Ντέιβ Αντρόν, Γκλεν Λάρσον, Τερέζα Χουάνγκ, Ματ Πίκεν, Γκάρι Σκοτ Τόμσον.
Παίζουν/Συμμετέχουν: Τζάστιν Μπρούνινγκ, Ντέινα Ρούσο, Πολ Κάμπελ, Σμιθ Τσο,
Μπρους Ντέιβισον, Σίντνεϊ Πουατιέ, Γιάνσι Αρίας, Βαλ Κίλμερ (φωνή του ΚΙΤ).
 
Last edited:
17 June 2006
23,743
Αθήνα
Τα έχω μαζέψει, αλλά όντως καμιά σχέση το feeling με τα παλιά.

Το πρώτο άσχημο κλικ που μου έκανε ήταν ο τύπος του αυτοκινήτου. Θα περίμενα νεο μοντέλο αλλά με ρύγχος π.χ. corvette
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: Απάντηση: Knight Rider

Τα έχω μαζέψει, αλλά όντως καμιά σχέση το feeling με τα παλιά.

Το πρώτο άσχημο κλικ που μου έκανε ήταν ο τύπος του αυτοκινήτου. Θα περίμενα νεο μοντέλο αλλά με ρύγχος π.χ. corvette

οχι ρε φιλε το mustang ειναι ολα τα λεφτα!!! εχω θελω δευτερο κυκλο μονο για να βλεπω το αυτοκινητο .... και τη κοπελιτσα οκ παω πασο....:2thumb22sup::2thumb22sup:
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,808
Αθήνα
Re: Απάντηση: Knight Rider

Ναι, στη νέα έκδοση έχουν αφαιρέσει την κρεατοελιά !!!! :D


Θα σας μαλώσω γιατί μου τα μπερδέψατε. Αυτό που λέτε είναι οι "Waltons".
Όσο για την σειρά του νήματος...θα προτιμήσω τον "Ιππότη της Λακούβας" με τον "ΨΙΤ" και τον Κώστα Βουτσά!!!!!!
 
17 June 2006
23,743
Αθήνα
Αντικειμενικά ότι και να λέμε, όταν είχε βγει τότε η σειρά είχε προκαλέσει αίσθηση. Τώρα πλέον, που έχουμε δει να μιλάνε ακόμα και.....τοστιέρες, λογικό είναι να μην μας κάνει εντύπωση.
 

Blue08

AVClub Fanatic
24 April 2008
23,335
Utopia..
Μμμ.. μπορούν να πάρουν τον Χασελχοφ και να του κάνουν ένα ψηφιακό λίφτινγκ όπως ήταν στα νιάτα του! :p
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Εκτός το ορίτζιναλ είδα και από αυτό που βγήκε πριν μερικά χρόνια σχεδόν τα περισσότερα επεισόδια του πρώτου κύκλου .
Μόνο η κοπελιά με τα ωραία μάτια άξιζε .
 

Werewolf

Supreme Member
15 January 2010
7,214
Εκτός το ορίτζιναλ είδα και από αυτό που βγήκε πριν μερικά χρόνια σχεδόν τα περισσότερα επεισόδια του πρώτου κύκλου .
Μόνο η κοπελιά με τα ωραία μάτια άξιζε .
Καλα...αυτο ηταν εντελως γελοιο. Ενα αμαξι σαν τρανσφορμερ.
Γινοταν αγροτικο,αλλαζε χρωματα και γενικως μια αηδια τοσο σκηνοθετικα οσο και σεναριακα.

Δεν ξερω τι τυχη θα εχει ενα reboot σημερα.
Οπως του μαγκαιβερ. ?

Οσο και να τις αγαπησαμε εμεις οι παλαιοτεροι και να θελαμε να τις ξαναδουμε, αυτο που τις εκανε ελκυστικες ηταν το προχωρημενο του θεματος σε μια εποχη που τα εφε ηταν σπανια.
Σημερα που εχουμε cgi με το κιλο, δεν ξερω πως θα στεκοταν.
Γιατι και απο σεναριο δεν θα ειχαμε καμια αλλη πρωτοτυπια σημερα.

Πολυ φοβαμαι οτι ειναι καταδικασμενο να αποτυχει και αυτο.

Τελικα reboot σε ταινιες και σειρες, ταινιες τριλογιες/εξαλογιες...υπαρχει μεγαλη ελλειψη φαντασιας να δημιουργησουν σημερα παλι κατι πρωτοτυπο και πρωτοποριακο.
Σημερα θα μοιαζει ετεροχρονισμενη αυτη η σειρα.
Εχουμε αυτοματοποιηθει σε πολλα πραγματα απο τοτε.