Samsung BD-P3600 Blue Ray Player (Εντυπώσεις - Ερωτήσεις - Reviews...)

sevast99

Senior Member
18 January 2010
355
Θεσσαλονικη
Καλημέρα, έχω παραγγείλει το Blu-ray/Divx player BD-P3600, από Pixmania,θα ήθελα να γνωρίζω αν το έχει πάρει κάποιος ,για να μάθω κάποια πράγματα , ξέρω ότι μοιάζει πολύ (όχι εξωτερικά με το Blu-ray/Divx player BD-P4600)αλλά σίγουρα θα υπάρχουν διαφορές αν κρίνω από την τιμή του. Ευχαριστώ
 
Last edited by a moderator:

ShadowBane

New member
19 December 2008
14

sevast99

Senior Member
18 January 2010
355
Θεσσαλονικη
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Από την περιγραφή στην Pixmania έχει Wi-Fi και δίνουν και το κλειδί μαζί

Υποστηρίζει DivX/MPEG4 DivX/DivX HD
Συμβατότητα μέσων WMA, MP3, JPEG HD, VC-1, MPEG2, H.264
Αφαιρούμενα Supports εγγραφής BD-ROM, BD-R, BD-RE, DVD-ROM, DVD±R (W), AVCHD, Audio CD, CD-R (W)
Εσωτερικός σκληρός δίσκος Όχι
Ενσωματωμένος αποκωδικοποιητής audio Dolby Dital, DTS, Dolby DIgital Plus, DTS HD, Dolby True HD
Έξοδοι Video HDMI, composite, component
Έξοδοι audio Οπτική, πολυκαναλική 7.1
Υποδοχές scart Οχι
Συμπεριλαμβανόμενα αξεσουάρ Τηλεχειριστήριο, κλειδί Wi-Fi
Εγχειρίδιο Πληροφορία προσεχώς διαθέσιμη
Διαστάσεις (mm) 440 x 56 x 250
Βάρος (Kg) 3
Άλλα χαρακτηριστικά Σύνδεση Wi-Fi
PC streaming
USB Host
BD Wise
Anynet+
Upscalling 1080p
Deep Color και x.v. Color
 
Last edited:

ShadowBane

New member
19 December 2008
14
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Ενδιαφέρον !

Μιας και το περιμένεις, αναμένω εντυπώσεις από την λειτουργία του και βέβαια αν περιλαμβάνει στη συσκευασία το WiFi tongle. :)
 

ΧΡΗΣΤΟΣΜ

AVClub Enthusiast
29 June 2006
855
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Ενδιαφέρον !

Μιας και το περιμένεις, αναμένω εντυπώσεις από την λειτουργία του και βέβαια αν περιλαμβάνει στη συσκευασία το WiFi tongle. :)

Πραγματι εαν περιλαμβάνει και το wifi usb dongle θα εχει γλιτωσει και 56 ευρά!
 

sevast99

Senior Member
18 January 2010
355
Θεσσαλονικη
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Χμμμ Αυτο ισως να κανει διαφορα στην τιμη μια και δεν βλεπω , σε τι σημαντικο διαφερει απο το 4600,Η τιμη του σε προσφορα ειναι 225
 

sevast99

Senior Member
18 January 2010
355
Θεσσαλονικη
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Xai Το έλαβα τελικά σήμερα, το έστησα όλα καλά, είχε και το usb stick μαζί ,το έβαλα συνδέθηκε ασύρματα, και οκ, αναβάθμιση δεν χρειαζόταν, είχε την τελευταία version. Από usb παίζει avi με ενσωματωμένους και εξωτερικούς , και mkv μονό με εξωτερικούς (έκανα και μετονομασία από mkv σε avi μήπως έτσι παίξει και ενσωματωμένους αλλά δεν αναγνώρισε το format, ενώ η Samsung 6000 που έχω έπαιξε mkv μονό όταν τα μετονόμασα σε avi)Αυτά τα νέα 
 

sevast99

Senior Member
18 January 2010
355
Θεσσαλονικη
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Επισης συνδεθηκε ασυρματα με pc και παιζει εργα κατευθειαν , δεν ξερω αν εχουν η ταινιες σπασιματα η διακοπες , καθως δεν βρηκα χρονο για μια ολοκληρη ταινια ,στα 7 λεπτα που μπορεσα να δω ολα οκ και με υποτιτλουσς φυσικα
 

lalalande

New member
31 December 2009
34
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Επισης συνδεθηκε ασυρματα με pc και παιζει εργα κατευθειαν , δεν ξερω αν εχουν η ταινιες σπασιματα η διακοπες , καθως δεν βρηκα χρονο για μια ολοκληρη ταινια ,στα 7 λεπτα που μπορεσα να δω ολα οκ και με υποτιτλουσς φυσικα


οταν μπορεισεις γραψε λιγο περισσοτερα για τις εντυπωσεις σου γιατι ενδιεφερομαι και εγω
 

sevast99

Senior Member
18 January 2010
355
Θεσσαλονικη
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Μεχρι τωρα Αριστες σε οτι εχω δοκιμασει , τελεια εικονα ηχος, παιζει και Dts ηχο οποτε τα mkv δεν εχουν προβλημα, καπου διαβασα για το 4600 που ειναι αδελφακια οτι στα μεγαλα αρχεια υπαρχει προβλημα (σπασιματα κοληματα) σε ασυρματη συνδεση (πραγμα λογικο για ασυρματο) Παντως οποιος ενδιαφερετε υπαρχει σε γνωστο Site se Grazy τιμη εως το Σαββατο
 

sevast99

Senior Member
18 January 2010
355
Θεσσαλονικη
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Καλησπέρα,

σύμφωνα με αυτό http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=55215 ,

το p3600 δεν έχει ομοαξονική έξοδο και δεν έχει Wifi.

Αν και το site της Samsung αναφέρει ότι και τα δύο μοντέλα έρχονται με usb WiFi στη συσκευασία ?!

http://tinyurl.com/p3600
και
http://tinyurl.com/y87pgx5

Τελικα εχει και ασυρματη και το κλειδακι ,της ασυρματης (εμπεριεχετε στο πακετο)
 
Last edited:

ShadowBane

New member
19 December 2008
14
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Ευχαριστώ Sevast, μάλλον θα προτιμήσω το 3600 από το 4600...

Το μόνο ίσως πρόβλημα είναι η εγγύηση, το samsung.gr δεν το έχει στην λίστα του ίσως να μην ισχύει η εγγύηση για την εδώ αντιπροσωπία...
 

sevast99

Senior Member
18 January 2010
355
Θεσσαλονικη
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Το εχει το e-shop , και μαλιστα σε προσφορα μεχρι αυριο οποτε αποκλειετε να μην εχει εγγυηση αντιπροσωπειας , Και εγω δεν εχω προβλημα ευρωπη ειμαστε,Θα συμφωνησω , με την προτιμηση σου , και εγω ημουν σε διλημα αλλα τα πολυ λεπτα με φοβιζουν, συνηθως δεν ειναι της ιδιας αντοχης ,και παρουσιαζουν προβλημα υπερθερμανσης
 

christ-k

New member
31 July 2008
18
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Sevast99 μεγιά σου! Από πού το πήρες; Υπάρχουν ελληνικές οδηγίες χρήσης; Το πορτάκι ανοίγει άμεσα ή καθυστερεί;

Το αναμένω από pixmania εντός της εβδομάδας.....:a0210:
 

sevast99

Senior Member
18 January 2010
355
Θεσσαλονικη
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Ευχαριστω .Απο pixmania και εγω, οχι δεν εχει ελληνικο manual ουτε καν αγγλικο, Αλλες γλωσσες μονο( ισπανογαλικοπορτογαλικα)Το βρηκα στα αγγλικα απο νετ και ελληνικα μονο το 4600 ,που ειναι διδυμακια,οχι ιδιετερη καθηστερηση στο πορτακι, γενικως ειναι ευκολο
 

christ-k

New member
31 July 2008
18
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Αυτό που έχω να παρατηρήσω σε σχέση και με το LG BD390 είναι πως όταν κάνεις επιλογή υποτιτλισμού η μπάρα δεν σβήνει αυτόματα αλλά μόνο χειροκίνητα, και επίσης πως όταν βλέπεις κάποια ταινία μέσω σκληρού δίσκου, όταν πατήσεις στοπ δεν κρατά το σημείο στη μνήμη, όπως συμβαίνει με το δίσκο, αλλά ξεκινά από την αρχή, κάτι που δεν συμβαίνει στο lg. Αν τώρα πατήσεις την προσωρινή διακοπή μετά από 5 λεπτά μπαίνει το screen saver και χάνεται το σημείο διακοπής, φτου και πάλι από την αρχή!

Κατά τα άλλα μέχρι στιγμής ικανοποιημένος!
 

seer

New member
23 November 2009
5
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Το αγόρασα και εγώ πριν μια εβδομάδα και παρατηρώ οτι έχει πολλά "σπασίματα" σε ταινίες mkv 1080p είτε από σκληρό δίσκο είτε από ασύρματα.
Σε αρκετές ταινίες που περιέχουν dts, ο ήχος κάνει διακοπές. Μιλάω πάντα για 1080p γιατί σε 720p μέχρι στιγμής δεν παρουσιάζει κάποιο πρόβλημα.

Είμαι έτοιμος να αγοράσω και αυτό το πακέτο onkyo http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/...inema-Radioreceiver-Speakers-5-1-HTS-3200.htm
ελπίζοντας να ξεπεράσω τα προβλήματα dts που αντιμετωπίζω στο bd-3600.

Όποιος θέλει να ρωτήσει κάτι για το samsung bd3600 είμαι στην διάθεση του.
 

kblachos

Μέλος Σωματείου
18 February 2009
17,134
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

.....
Είμαι έτοιμος να αγοράσω και αυτό το πακέτο onkyo http://www.plaisio.gr/Sound-Vision/...inema-Radioreceiver-Speakers-5-1-HTS-3200.htm
ελπίζοντας να ξεπεράσω τα προβλήματα dts που αντιμετωπίζω στο bd-3600....

Tι να το κάνεις αυτό; Εφόσον αγόρασες Blue Ray Player πάρε ενισχυτή που να αποκωδικοποιεί Dolby TrueHD και dts HD-MA. H αγορά του συγκεκριμένου σετ σήμερα, είναι πεταμένα χρήματα.
 

seer

New member
23 November 2009
5
Re: Samsung Blu-ray/Divx player BD-P3600 Το εχει κανεις?

Το ξέρω ότι δεν λέει πολλά και ότι κινούμε σε φτηνόκατάσταση, αλλα προσωρινά με καλύπτει σε αυτή την τιμή. Πες ότι παίρνω ενα ενισχυτή 500 ευρώ δεν θα θέλω και αλλα τόσα για 5,1 ηχεία?
Ξεφεύγει το budget μου...

Πάντως το bd-3600 δεν το συστήνω σε κάποιον που θέλει να παίζει mkv αρχεία 1080p με ήχο dts. Κανει εκνευριστικά κωλύματα!