The Hangover

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclub.jpg















THE HANGOVER













» Παιζουν: Μπραντλει Κουπερ, Τζεφρι Ταμπορ, Χεδερ Γκραχαμ, Τζαστιν Μπαρθα, Ζακ Γαλιφιανάκης.
» Σκηνοθέτης: Τοντ Φιλιπς.
» Διάρκεια: 96' λεπτά
» κατηγορία: Κωμωδία
» Studio: Warner Bros
» Έτος: 2009
» Γλώσσα: Αγγλικά
» Υπότιτλοι: Ελληνικά
» Διαθέσιμο σε: BLU-RAY και DVD















» Υπόθεση:
Οργάνωσαν ένα πάρτι εργένηδων στο Λας Βέγκας το οποίο δεν θα ξεχάσουν ποτέ. Τώρα όμως πρέπει να θυμηθούν τι ακριβώς πήγε
στραβά... Σε ποιόν ανήκει το παιδί που βρίσκεται στη ντουλάπα της σουίτας τους... Πώς βρέθηκε μια τίγρης στο μπάνιο... Γιατί σε
έναν από αυτούς λείπει ένα δόντι... Και το πιο σημαντικό από όλα, που είναι ο γαμπρός... Αυτό που έζησαν οι τέσσερις φίλοι στο πάρτι
τους δεν συγκρινέται με αυτό που πρόκειται να ζήσουν σε αυτή την απίστευτη κωμωδία, καθώς θα προσπαθούν να συνδέσουν τα
κομμάτια της προηγούμενης βραδιάς και να έρθουν αντιμέτωποι με όλες τις λάθος αποφάσεις που έλαβαν, και τα χτυπήματα τους
έρχονται το ένα πίσω από το άλλο.

















http://www.youtube.com/watch?v=p-e6UB9xynM
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Απάντηση: THE HANGOVER

Αν και δεν μου γεμίζει και πολύ το μάτι.. μου είπαν η συγκεκριμένη ταινία έχει πολύ γέλιο!
 

mmoukiou

Supreme Member
22 October 2007
3,069
Απάντηση: THE HANGOVER

Πολύ καλή κωμωδία. Προτείνεται θέαση με καλοδιάθετη παρέα και δεν θα μείνει άντερο. :rofl: :firstprize:
 

AlexTheodin

Supreme Member
25 December 2007
5,912
Athens, Thessaloniki, Köln
Re: THE HANGOVER

Την είχα δεί το καλοκαίρι. Απλά ξεκαρδιστική, αν σου αρέσει αυτό το είδους του χιούμορ δλδ. Ο 'Ελληνας δινει ρέστα με συγκλονιστικές ατάκες (classic...) ενώ παίζει για 3 δευτερόλεπτα και η Μουτσάτσου...

Ταινία ύμνος στη ανδροπαρέα και τις καφρίλες που συμβαίνουν σε μεγάλες (σε κατανάλωση αλκοολ και όχι μόνο) βραδιές... Θα θυμίσει κάτι σε όλους ακόμα και αν δεν φτάσαν ποτέ σε τόσο έξαλα επίπεδα.
Η δομή της θυμίζει μια καλτ teen movie το Dude where is my car, χωρίς Zoltan κλπ βέβαια. Απο τις καλύτερες,η σκηνή με το περιπολικό, και η σκηνή της κλοπής της τίγρης...
 
27 June 2006
7,771
Re: THE HANGOVER

Έδεσε το γαλακτομπούρεκο παίδες... παίζει και ο Γαλιφιανάκης διαβάζω:flipout::flipout::flipout:
 

margamanos

Senior Member
28 January 2007
378
Somewhere...
Re: THE HANGOVER

Γαλιφιανάκης RULZ!!!

(το γαλακτομπούρεκο εννοώ!!! :chef:)

Πάντως η ταινία πολύ γέλιο, την έβλεπα εν πλω γυρνώντας από διακοπές και την καταχωρώ στα must της παρέας!
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: THE HANGOVER

παιδια μιλαμε για πολυ γελιο !!! ειδικα ο μουσατος μας ειναι ολα τα λεφτα!!! το χα δει το εργο στην αυστρια κ απο ενα σημειο κ μετα εχω την εντυπωση οτι γελαγαν με μενα @!!!!:Banane0:
 

Che

AVClub Addicted Member
1 September 2008
1,774
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
Re: THE HANGOVER

Μακραν η καλυτερη κωμωδια των τελευταιων χρονων.Αν και το καλοκαιρι που την ειδα ειχα καποιες επιφυλαξεις πριν την δω περιμενα καμια μ@λ@κι@ αμερικανια τυπου .Στο τεταρτο ξεκινησε δυνατα μιλαμε ΠΟΛΥ ΚΑΦΡΙΛΑ..Ολα τα λεφτα ειναι πριν τους τιτλους τελους δεν εμεινε αντερο...και μην ξεχασω τον κρητικο....:music-smiley-005::flipout::flipout::flipout:
 

lunapop

Established Member
22 July 2007
131
Re: THE HANGOVER

Εμενα δεν μου αρεσε ειδικα ο μουσατος, κατ αλλα το σεναριο μετα απο λιγο κουραζει ουτε πεθαινεις στα γελια, ταινια μονο για ενοικιαση. Μου αρκετα αρεσε η σκηνη με τον κινεζο που μιλαει σαν κλασικος αμερικανος.
 

vadergr

Super Moderator
Staff member
17 August 2007
27,478
Μεταμορφωση
Re: THE HANGOVER

παρα πολυ καλη κωμωδια που ξεφευγει απο τις εντελως καφρικες παραγωγες που μας εχει συνηθισει το χολυγουντ...
Γαλιφιανακης ολα τα λεφτα...
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Απάντηση: THE HANGOVER

Μόλις την είδα και δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε ιδιαίτερα ("Μέτρια" ταινία θα την χαρακτήριζα) :frown:


.
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,669
Αθήνα
Απάντηση: THE HANGOVER

Αν έχεις καλή παρέα θα περάσεις μάλλον ευχάριστα και θα γελάσεις και δυό-τρείς φορές.
Αυτά....
 

Babis K.

Super Moderator
Staff member
17 June 2006
28,669
Αθήνα
Απάντηση: THE HANGOVER

Το πήρατε είδηση οτι για λίγο εμφανιζόταν και η Κατερίνα Μουτσάτσου;