Stargate Universe

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Δεν κατάλαβα γιατί έκοψαν πέρσι το SG Atlanis, Πάνω που είχε αρχίσει και έστρωνε – ειδικά στον τομέα της ηθοποιίας όπου οι ηθοποιοί είχαν πια βρει το ρυθμό τους, και φυσικά είχαμε να θαυμάζουμε και το ταλέντο του Picardo.

Λίγους μήνες μετά, παρουσιάστηκε το SG Universe. http://stargate.mgm.com/

Λίστα επεισοδίων και εδώ: http://epguides.com/StargateUniverse/
Ενώ ως την ώρα που γράφω έχουν κυκλοφορήσει επτά επεισόδια (εάν μετρήσουμε τον πιλότο σαν δύο επεισόδια).

Ο πιλότος δεν ενθουσιάζει, ενώ το ίδιο θα έλεγα και για τα υπόλοιπα επεισόδια. Και η ηθοποιία ειδικά των πρωταγωνιστών, ακόμα δεν πείθει. Παρόλα αυτά όπως και οι προηγούμενες σειρές έχει όμορφα εφέ.


large-FullSize-sgu0107-0056xb.jpg


large-FullSize-sgu0106-0013xx.jpg


large-FullSize-sgu0107-0010xx.jpg
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,805
Αθήνα
Έχω χάσει την μπάλα όσο αφορά το stargate, από του χρόνου πρέπει να κάνω catching up.

:eek:fftopic: By the way, φίλε Τάσο πρέπει να γράψω ένα αφιέρωμα για την "υπογραφή" σου τώρα που βγαίνει το remake, μάλλον αυτό το ΣΚ. :eek:fftopic:
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Πάει και αυτό...
Αν και τα τελευταία επεισόδια ήταν αρκετά καλά...
Μετά από 14 χρονια Stargate φαίνεται ότι έφτασε το τέλος της Αστρικής Πύλης....
 

georget

Supreme Member
31 March 2007
3,109
Λευκωσία
Αξίζει να τα ξεκινήσω? Δεν έχω δει κανένα ακόμα (εκτός από την πρώτη ταινία) και έλεγα να ξεκινήσω το Stargate SG1.

Εγώ δεν έχω χάσει επεισόδιο από όλες τις σειρές Stargate.
Εγώ θα έλεγα ναι, ειδικά τα πρώτα season του Atlantis ήταν πολύ καλά.
 

fragol

AVClub Enthusiast
26 December 2008
807
Ολα καλα ηταν.
Αν λογιστεις και τις εποχες που γυριστηκαν.
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Συμπαθές, βλέπεται ευχάριστα, αλλά κάπου τα έχεις ξαναδεί όλα αυτά...

Μου φαίνεται πως η συνταγή των δημιουργών της σειράς ήταν: 2 κουταλιές της σούπας Star Trek: Voyager, 1 κουταλιά της σούπας Lost κι ένα κουταλάκι του γλυκού BSG... :D
 

fragol

AVClub Enthusiast
26 December 2008
807
Η σειρα ειχε μελλον αλλα εχει χαρη που το καναλι θελει να κανει rebranding του προγραμματος τις.