Remote control

DELTA

AVClub Enthusiast
15 August 2008
1,151
Σπάτα
Υπαρχει καποιο φθηνο και ευκολο τηλεχειριστηριο που να μπορει να "μαθαινει"? Εχουν μαζευτει παρα πολλα πια!!!!
 

DELTA

AVClub Enthusiast
15 August 2008
1,151
Σπάτα
Εχετε δοκιμασει μηπως με το egreat M34A? Και μια δευτερη ερωτηση : τα τηλεχειριστηρια αυτα εχουν ολες τις λειτουργιες η τις περισσοτερες τουλαχιστον των αυθεντικων τηλεχειριστηριων καθε συσκευης?
 

supacoopa

AVClub Addicted Member
19 June 2006
2,411
Athens
Sony RM-VL610N, 40 ευρω απο MediaMarkt / Saturn.

580811.jpg


Ελεγχει 8 συσκευες, εχει αψογη αισθηση / αποκριση, ωραια εμφανιση (με τρια εναλλακτικα καλυμματα πισω οψης), πολλους ετοιμους κωδικους, δυνατοτητα κυλιομενης δοκιμης για no name συσκευες (πχ κινεζικοι δορυφορικοι δεκτες), ευκολο learning...

Για τα χρηματα του, μια χαρα μαραφετι.
 
Last edited:

fgiannis91

New member
30 August 2009
41
Δε μου λέτε μια απορία. Τέτοιου είδους χειριστήρια προγραμματίζονται ή απλά ταιριάζουν με πολλές συσκευές?
 

tmjuju

Administration Team
Staff member
21 January 2007
21,651
Καλό είναι να κοιτάζεις τις προδιαγραφές του κάθε ενός – καθώς κάποια έχουν περιορισμούς και κάποια περισσότερες δυνατότητες.
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: Re: Remote control

Εχετε δοκιμασει μηπως με το egreat M34A? Και μια δευτερη ερωτηση : τα τηλεχειριστηρια αυτα εχουν ολες τις λειτουργιες η τις περισσοτερες τουλαχιστον των αυθεντικων τηλεχειριστηριων καθε συσκευης?

στο logitech 555 έχω περάσει το Μ31Β...
Οσο για την δεύτερη ερώτηση, ναι, έχουν τις περισσότερες, και όσες δεν έχουν μπορείς να τους τις μάθεις...
 

Pleo

AVClub Fanatic
14 March 2008
20,055
Αθήνα
Έχω πάρει αυτό το οποίο έχει και μακροεντολές και τους κωδικούς για άλλες συσκευές.

Δυστυχώς όμως, έχει ένα περιορισμό στο ότι δέχεται μέχρι 40 εντολές learning.
Έβαλα για κάθε συσκευή τον κωδικό της και μετά συμπλήρωνα τα πλήκτρα που έλειπαν. Δεν έφτασαν όμως.

Θέλει προσοχή στο universal που αγοράζουμε να μην έχει αυτόν τον περιορισμό.
 

antonisgr

AVClub Addicted Member
10 November 2006
1,502
Σουηδική Αραβία
Και εγώ έχω Logitech το 555
Με USB και δικό του πρόγραμμα τα περνάς όλα ακόμα και κλιματιστικό lg και φυσικά wd tv hd κτλ
Από τα λίγα gadget που χάρηκε η γυναίκα μου τόσο πολύ
60 ευρω κάνει
 

BENZINA

Senior Member
11 June 2007
475
Thessaloniki
Ξερει κανεις που μπορω να βρω το logitech harmony 555 και γενικα καποιο απο τα logitech στη Θεσσαλονικη?Θυμαμαι προ κανα 6μηνου που ειχε στον Κωτσοβολο αλλα τωρα τελευταια που περασα ειχε αλλες μαρκες.
 
2 December 2006
1,167
ΑΓΙΟΙ ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
Ξερει κανεις που μπορω να βρω το logitech harmony 555 και γενικα καποιο απο τα logitech στη Θεσσαλονικη?Θυμαμαι προ κανα 6μηνου που ειχε στον Κωτσοβολο αλλα τωρα τελευταια που περασα ειχε αλλες μαρκες.

Περνα μια βολτα απο το Public στο Cosmos.