Ανακύκλωση — Re-Cycle

18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
recycle_rental.png

Ανακύκλωση
Re-Cycle
Εναλλακτικός τίτλος: windows XP, ο απόλυτος τρόμος
Χώρα: Ταϊλανδιά
Έτος: 2006
Είδος: τεχνοκρατικό conflict
Σκηνοθεσία: Οχιντε Παγκ Γκάν
Παίζουν: Αντζελίνα ( Τσου) Λι , Λόρενς Τσου ( Λι) και διάφοροι άλλοι Λι
Διάρκεια: 108 mb
Ήχος : d.d5.1 & DTS
Εικόνα 2.35:1


Με την ταινία αυτή μας δίνεται η σπάνια ευκαιρία να διαπιστώσουμε όλα αυτά τα παιχνίδια που παίζονται εις βάρος μας από τις μεγάλες εταιρίες λογισμικών και software. Μας φλομώνουν στα cookies και τις καραμέλες και μετά μας έχουν στο χέρι, στο πόδι κι όπου αλλού βάζει ο νους σας Η χρήση της τεχνολογίας μπορεί να μας κάνει την ζωή ευκολότερη , μπορεί όμως να μας την αφαιρέσει και τελείως. Τι δεν με πιστεύετε? Δείτε τι έπαθε η κοπελίτσα της ιστορίας μας όταν προσπάθησε να κάνει delete σε κάποια κείμενα στο word. Γι αυτό σας λέω φίλοι μου , άτιμο πράμα το κομπιούτερ , του διαβόλου σε λέω .


Νέα , όμορφή , μόνη και πετυχημένη συγγραφέας πονηρών διηγημάτων. Επειδή όμως άρχισε να σπάζετε με τα ερωτικά ρομάντζα, αποφασίζει να γράψει μια αλλόκοτη ιστορία τρόμου με τίτλο ¨η πόλη των φαντασμάτων¨ . Κατά την διάρκεια όμως της συγγραφής αισθάνεται ότι κάτι δεν πάει καλά. Το τρομακτικό κλίμα της ιστορίας της μεταφέρεται και στην πραγματικότητα. Μη μπορώντας να σταματήσει το κακό , κάνει delete και τσούπ όλο το αρχείο στον κάδο ανακύκλωσης. Έλα μου όμως που είχε κάνει το τελευταίο update στα windows και ενεργοποιήθηκε μια νέα εντολή που επαναφέρει αυτόματα τα άχρηστα στα χρήσιμα. Γι αυτό σας λέω , αϊ στα κομμάτια με τις αναβαθμίσεις και τα service pack. Θα τα ξηλώσω τα ρημάδια και θα βάλω Linux .
 

Andronidis Akis

Supreme Member
17 June 2006
3,002
Voula - Greece
Re: Ανακύκλωση

Κωσταρα μου καμια σχεση αυτα που εγραψες :violent-smiley-030: και με εβαλες και ειδα το εργο.

Αλλα περιμενα να δω και αλλα ειδα.

Παρολο οτι δεν μπορω να πω οτι η υποθεση μου αρεσε, το ΤΕΛΟΣ του σου δινει μια ΠΟΛΥ ΓΕΡΗ ΣΦΑΛΙΑΡΑ απο εκει που δεν το περιμενεις αφηνοντας σου ενα πολυ σημαντικο μυνημα.
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: Re: Ανακύκλωση

Κωσταρα μου καμια σχεση αυτα που εγραψες :violent-smiley-030: και με εβαλες και ειδα το εργο.

Αλλα περιμενα να δω και αλλα ειδα.

Παρολο οτι δεν μπορω να πω οτι η υποθεση μου αρεσε, το ΤΕΛΟΣ του σου δινει μια ΠΟΛΥ ΓΕΡΗ ΣΦΑΛΙΑΡΑ απο εκει που δεν το περιμενεις αφηνοντας σου ενα πολυ σημαντικο μυνημα.

¨όχι ρε παιδιά δεν μπέρδεψα ούτε τα εξώφυλλα ούτε τίποτα άλλο. Το κείμενο ήταν εξεπιτούτου αλλού γι αλλού καθώς ´ήθελα να κάνω λίγο χιούμορ . εκτός τούτου όμως ήταν ένα κείμενο που θα δημοσιευθεί και σε μια στήλη που έχω σε περιοδικό όπου εκεί αλλάζω στην κυριολεξία τα φώτα της κάθε ταινίας που παρουσιάζω. Οπότε όταν βλέπετε μια τέτοια παρουσίαση μην την παίρνετε και πολύ στα σοβαρά.