V

Ψηφίστε την Σειρά:


  • Total voters
    0

softice

AVClub Addicted Member
28 October 2007
2,078
Υ.Γ μετά απο επίσκεψη στη σελίδα της σειράς που έδωσες πιο πάνω είδα μια διαφήμιση μιας ακόμα καινούργιας σειράς sci-fi V τη λένε τι να λέει άραγε;;;;

Μόλις είδα το πρώτο επεισόδιο του V (μάλλον σημαίνει Visitors)
Αρκετά ενδιαφέρων το πρώτο επεισόδιο με "φαινομενικά" ειρηνικούς εξωγήινους που ήρθαν για να βοηθήσουν την γη αλλά...
να μη πω περισσότερα.
Μετά από 2-3 επεισόδια θα φανεί περισσότερο αν αξίζει.




 
Last edited by a moderator:

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,198
Εκεί ψηλά.....
V


Το 83 και 84-85 ειδαμε την αρχικη εκδοση αυτης της σειρας της οποιας το ριμεικ μολις προβληθηκε.


file000.jpg




vdiana.jpg
1983

anna2p.jpg
2009



Το αρχικο σεναριο δεν τροποποιηθηκε καθολου. Διαστημοπλοια εμφανιζονται στην Γη με φαινομενικα ειρηνικους εξωγηινους. Ειναι ομως ετσι ?





Πρωταγωνιστουν οι Εlizabeth Mitchell (γνωστη μας απο το Lost) και ο Joel Gretsch (γνωστος μας απο το 4400 ).

Επισης για λιγα επεισοδια εμφανιζονται οι Morena Baccarin γνωστη μας απο την καλτ σειρα Firefly οπου υποδυοταν την διαγαλαξιακη πορνη και ο Alan Tudyk απο την ιδια σειρα επισης οπου υποδυοταν τον πιλοτο του Serenity.
 
Last edited by a moderator:

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: Re: V

To παλιό δεν το ήξερα καν, δεν το είχα ακούσει ποτέ. Το φρέσκο το είδα προχτές, αλλά μου φάνηκε μέτριο. Θα το παρακολουθήσω όμως να δω πως θα πάει, μιας και αυτό ήταν μόλις το πρώτο επισόδειο. Εντυπωσιακά (ίσως και υπερβολικά) για σειρά τα εφέ.

Επισης για λιγα επεισοδια εμφανιζονται οι Morena Baccarin γνωστη μας απο την καλτ σειρα Firefly οπου υποδυοταν την διαγαλαξιακη πορνη και ο Alan Tudyk απο την ιδια σειρα επισης οπου υποδυοταν τον πιλοτο του Serenity.

Η Ινάρα και ο Γουός... Μου έφεραν πίσω αναμνήσεις από την καλύτερη σειρά που έχω δει. :music-smiley-005::award:
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,198
Εκεί ψηλά.....
Εχω ακομα το DVD του V the final battle.Aδιαφορη σειρα τοτε.


To σεναριακο ευρημα της σειρας παντως δεν παυει να μου θυμιζει την καλτ bmovie (τυφλα ναχουν τα Amovie) They Live του Καρπεντερ.
 
Last edited:

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
V (isitors)

Καλημερα σε ολα τα παιδια,
Παιζεται στο sky uk και αν και δεν διεκδικει δαφνες δεν μπορω να πω οτι ειναι κακο.
Βλεπεται ευχαριστα και εχει καλη πλοκη.
Το εχει παρει μυρωδια κανεις?
Ps Μεχρι στιγμης εχει παιχτει μεχρι και 3ο επεισοδιο. Ειναι σχετικα νωρις για οποιον ειναι fun του concept της σειρας.

Η υποθεση ειναι εν συντομια,
Σε ολες τις μητροπολεις του κοσμου εμφανιζονται τεραστια διαστημοπλοια με τους εξωγηινους (με ανθρωπινη μορφη) να δηλωνουν οτι θελουν ειρηνη και τα συναφη αλλα η αληθεια ειναι διαφορετικη.
Και κατι ακομα τα εφε ειναι καταπληκτικα.
Νικος

http://www.imdb.com/title/tt1307824/
 
Last edited:

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,198
Εκεί ψηλά.....
Re: V(isitors)

Υπαρχει νημα ηδη.


8 επεισοδια εχουν παιχτει ηδη.

Τα 4 πρωτα σαν μινι σειρα - πιλοτος και απο εκει και περα ongoig.


Το παρακολουθω αλλα δεν τρελλαινομαι. Προβλεψιμο scifi και μαλλον βαρετο.
 

ilise

Supreme Member
3 August 2006
3,270
Re: V(isitors)

Υπαρχει νημα ηδη.


8 επεισοδια εχουν παιχτει ηδη.

Τα 4 πρωτα σαν μινι σειρα - πιλοτος και απο εκει και περα ongoig.


Το παρακολουθω αλλα δεν τρελλαινομαι. Προβλεψιμο scifi και μαλλον βαρετο.

Συγγνωμη παιδια δεν ειχα δει οτι υπαρχει νημα!
Νικος
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Απάντηση: V(isitors)

Την παρακολουθώ και εγώ.
Γενικά μου αρέσουν οι σειρές - ταινίες επιστημονικής φαντασίας για αυτό και την βλέπω.
Πολλούς ηθοποιούς του V τους συναντήσαμε και σε άλλες σειρές.
 

samniotis

AVClub Enthusiast
9 January 2010
1,070
θεσσαλονίκη
Όντως! Εκείνες οι κραυγές της Άννα (να δεί και την γλύκα) και ο κόκκινος ουρανός ήταν ότι πρέπει για να μας κρατήσει μέχρι την επόμενη σεζόν!
Τελικά αν και στην αρχή μέχρι να μπούμε στο ζουμί της ιστορίας η ροή ήταν κάπως καθισμένη, στα τελευταία επεισόδια έγινε αρκετά ενδιαφέρουσα.....οπότε ας ελπίσουμε να συνεχίσουν έτσι!
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Θα έλεγα ότι στο V επέλεξαν να μην φαίνεται όμορφη(το στυλ είναι τέτοιο που δεν φαίνεται όμορφη).
 
Την τελείωσα... Δε θα την έλεγα κακή σαν σειρά. Έχει πολλά προβλέψιμα σημεία και αρκετές σεναριακές.... ευκολίες, όμως βλέπεται με ενδιαφέρον... Το καστ είναι αρκετά καλό, με κορυφαίους τον Hobbs, την Evans και φυσικά την.... Liza :D

Τα CGI δεν ενοχλούν ιδιαίτερα, και σ'αφήνει με αρκετό σασπένς από επεισόδιο σε επεισόδιο...

Θα τη δω και την επόμενη σεζόν χωρίς αμφιβολία, φυσικά είναι κλάσεις κάτω από άλλες σειρές της εποχής μας..
 

greekgreek

Supreme Member
29 June 2008
6,350
Γιαννιτσά
Μια σειρά που τείνει να γίνει από τις αγαπημένες μου είναι και η V.
Η σειρά έχει ανέβει πολύ στα δυο τελευταία επεισόδια.