Far Cry

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclubyf.jpg




















FAR CRY




















» Παιζουν: Τιλ Σουάτγκερ, Εμανουέλ Βάγκιερ.
» Σκηνοθέτης: Ουβε Μπολ.
» Διάρκεια: 91' λεπτά
» κατηγορία: Περιπέτεια
» Studio: Boll KG
» Έτος: 2009
» Γλώσσα: English
» Subtitles : Ελληνικά
















» Υπόθεση:
Ο Τζακ Κέρβερ, ένα πρώην μέλος των Ειδικών Δυνάμεων, συνοδεύει την δημοσιογράφο Βάλερι Κονσταντάιν σε ένα νησί, για το οποίο έχουν γίνει
μυστήριες αναφορές. Kατά τη διάρκεια του ταξιδιού, όλα θα πάνε στραβά καθώς το καράβι τους θα δεχτεί επίθεση από αγνώστους. Ο τζακ και η
Βάλερι θα βρεθούν μόνοι τους, στη ζούγκλα ενός αφιλόξενου νησιού, όπου παντού παραμονεύει ο κίνδυνος. Σύντομα θα αντιληφθούν πως άθελά
τους έχουν αναμειχθεί σε ένα θανάσιμο παιχνίδι, καθώς το νησί κρύβει ένα σκοτεινό μυστικό... ένας παρανοικός επιστήμονας προσπαθεί, μέσα
από πειράματα, να δημιουργήσει την τέλεια ανθρώπινη πολεμική μηχανή.














http://www.youtube.com/watch?v=quYwvz7emJw
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: FAR CRY

μαλλον απτο κακιστη θα επρεπε να ξεκιναει κ να πηγαινει προς τα κατω..... τι να πω μιλαμε στα μισα απλα την αφησα να παιζει και χαζευα το pc ήμαρτον.....:twoguns::twoguns::twoguns:
 

viper550

Senior Member
5 March 2008
594
Re: FAR CRY

Πόσα εγκεφαλικά κύτταρα έκαψα για να την δω ακόμα δεν ξέρω.Ακόμα και ο φίλος μου που την είδαμε μαζί με αγριοκοίταζε στο τέλος.Και αυτός βλέπει πιο τελειωμένες ταινίες από μένα.

Αυτού του ανθρώπου πρέπει να του απαγορέψουν να σκηνοθετεί ταινίες.Είναι έγκλημα αυτό που κάνει.Όσο και να προσπαθούσε τόσο χάλια δεν θα της έκανε.

Την βάζω στο τοπ 5 των χειρότερων ταινιών που έχω δει ποτέ.
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: FAR CRY

Πόσα εγκεφαλικά κύτταρα έκαψα για να την δω ακόμα δεν ξέρω.Ακόμα και ο φίλος μου που την είδαμε μαζί με αγριοκοίταζε στο τέλος.Και αυτός βλέπει πιο τελειωμένες ταινίες από μένα.

Αυτού του ανθρώπου πρέπει να του απαγορέψουν να σκηνοθετεί ταινίες.Είναι έγκλημα αυτό που κάνει.Όσο και να προσπαθούσε τόσο χάλια δεν θα της έκανε.

Την βάζω στο τοπ 5 των χειρότερων ταινιών που έχω δει ποτέ.

+1111 πες τα χρυσοστομε καμμια σχεση με το παιχνιδι.....:twoguns:
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: FAR CRY

Τετοιο διαμαντι δεν μπορουσα να το χασω!

Ψηφισα "κακιστη" βεβαια!

Βιασαν και το αρχικο σεναριο του παιχνιδιου , μιλαμε καμια σχεση...καταρχην ηταν σε τροπικο νησι η ιστορια...

ΥΓ. Και ομως υπαρχει και ακομη χειροτερη ταινια...το "Quantum apocalypse"...μιλαμε για χειροτερο και απο κακιστο!
 

nikosjc

Senior Member
8 September 2008
313
Re: FAR CRY

Έλεος...!

Είχα ξεχάσει ότι υπάρχει! Δεν θυμάμαι καν αν την είδα ολόκληρη. Ευτυχώς πρόλαβα την επιλογή "κάκιστη"...!!!
 

Johnson

AVClub Enthusiast
12 March 2009
913
Mainly:Andalucia/Europe
Re: FAR CRY

Μου πέρασε καλά η ώρα,αλλά σαν ταινία ήταν... Κακή...

Που ακριβώς είναι η σύνδεση της συγκεκριμένης ταινίας με το Far Cry,ακόμα προσπαθώ να καταλάβω...
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,857
Αθήνα-Κέντρο
Απάντηση: FAR CRY

Πόσο φριχτή μπορεί να είναι μια ταινία???

αυτήν ,εμείς να την γυρίζαμε,να γράφαμε τους διαλόγους και να πρωταγωνιστούσαμε, θα την κάναμε αριστούργημα !!!
 
Re: FAR CRY

Συγγνώμη ρε παιδιά.... πάτε να δείτε μια ταινία που είναι μεταφορά shoot m' up, με πρωταγωνιστές τους πασίγνωστους Τιλ Σουάτγκερ και Εμανουέλ Βάγκιερ.

ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΑΤΕ ΝΑ ΔΕΙΤΕ και απογοητεύεστε έτσι???????!!!!!!!?????
 

viper550

Senior Member
5 March 2008
594
Re: FAR CRY

Προσωπικά μόλις άκουσα τον σκηνοθέτη και τους πρωταγωνιστές κατάλαβα τι να περιμένω.Αλλά ακόμα και αυτό δεν ήταν αρκετό.Από τις λίγες φορές που περίμενα να τελειώσει πως και πως μόνο και μόνο για να πω ότι την είδα.

Κοίτα και άλλες ταινίες έχουν προέλθει από shoot em up (βλέπε Doom) και οκ μπορεί να μην διεκδικούσε δάφνες ποιότητας αλλά ήταν διασκεδαστική.Το far cry ήταν απλά ανυπόφορο.