Defying Gravity

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,165
Εκεί ψηλά.....




Μια σειρα που μαλλον δεν θα ολοκληρωθει ποτε.



DEFYING GRAVITY

Ενα scifi drama απο αυτα που πλεον σπανιζουν. Χωρις laser blasts. Χωρις hostile aliens. Xωρις τυμπανοκρουσιες και φανφαρες για να ανεβαινει ο ρυθμος.






Η σειρα αφηγειται τις ιστοριες 8 αστροναυτων που επιλεχθηκαν να επανδρωσουν την αποστολη του Ανταρη στον πλανητη Αφροδιτη.

13 επεισοδια και αν και με αργο ρυθμο σε μαγνητιζουν με εναν περιεργο τροπο.













http://www.youtube.com/watch?v=2Q2_EtZkjH4
 
Last edited:

Λ.Μ.

Established Member
27 June 2006
181
Είδα τα πρώτα 6 επεισόδια. Παίζει πολύ με τους χαρακτήρες. Kosh είσαι σίγουρος οτι δεν υπάρχουν εχθρικοί εξωγήινοι; Πάντως, κατά την ταπεινή μου γνώμη, είναι λίγο βαρετό...
 

vaskal

AVClub Addicted Member
19 June 2008
1,540
Είχα ακούσει για αυτή τη σειρά αλλά όπως έγραψε και ο προλαλήσαντας έχει ακουστεί οτι είναι λίγο βαρετό . Μιας και έχω καιρό να δω κάτι επιστημονικής φαντασίας ( σε σειρά νέα...) λέω να βγώ για "ψώνια" ;] να σε καλά βρε kosh που μας θύμησες τη σειρά .



Υ.Γ μετά απο επίσκεψη στη σελίδα της σειράς που έδωσες πιο πάνω είδα μια διαφήμιση μιας ακόμα καινούργιας σειράς sci-fi V τη λένε τι να λέει άραγε;;;;
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,165
Εκεί ψηλά.....
Re: Απάντηση: Defying Gravity

Είδα τα πρώτα 6 επεισόδια. Παίζει πολύ με τους χαρακτήρες.

Μετα το επεισοδιο 8 απογειωνεται η σειρα. Στο τελος (12-13) δεν σου κρυβω συγκινηθηκα παρα πολυ.

Ισως επειδη ειμαι πατερας.

Καμια αλλη σειρα δεν με καταφερε να κλαψω ποτε.




Kosh είσαι σίγουρος οτι δεν υπάρχουν εχθρικοί εξωγήινοι;

Ειπαμε....
Δεν ειναι εχθρικοι.


Ειναι ενδιαφερον παντως το τι κυματα περασε η προβολη της σειρας ......
 
Last edited:

Λ.Μ.

Established Member
27 June 2006
181
Χμμμ Ενδιαφέρον.
Δεν ανοίγω το spoiler μια και ήδη με προιδέασες πολύ σοβαρά για το τι θα γίνει (χεχε).
Μάλλον θα της δώσω μια δεύτερη ευκαιρία (μόλις βρω χρόνο...)
Thanks Kosh...