Transformers: Η Εκδίκηση Των Ηττημένων - Transformers: Revenge Of The Fallen

Ψηφίστε την ταινία

  • Ξ ΞΏΞ»Ο ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 24 34.3%
  • ΞΞ±Ξ»Ξ?

    Votes: 18 25.7%
  • ΞΞΟΟΞΉΞ±

    Votes: 14 20.0%
  • ΞΞ±ΞΊΞ?

    Votes: 14 20.0%

  • Total voters
    70

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Transformers_Revenge_Of_The_Fallen.jpg













» Παίζουν: Τζον Τορτούρο , Τζος Ντουχάμελ , Τάιριζ Γκίμπσον , Σάια ΛαΜπεούφ , Μέγκαν Φοξ.
» Σκηνοθέτης: Μάικλ Μπέι.

» Διάρκεια: 144 λεπτά
» Kατηγορία: Περιπέτεια

» Στούντιο: Audio Visual
» Έτος: 2009

» Κυκλοφορία: 05 / 11 / 2009
» Διαθέσιμο σε: BLU-RAY και DVD





» Υπόθεση:
Έχουν περάσει δύο χρόνια από τότε που ο Σαμ Γουίτγουικι έσωσε τη Γη από τον πόλεμο μεταξύ των Autobots και των Decepticons
και τώρα ξεκινά μια νέα, ακόμα πιο άγρια μάχη μεταξύ των Transformers για το Σύμπαν. Πρόσωπο κλειδί στη μεταξύ τους διαμάχη
είναι, για άλλη μια φορά, ο νεαρός Σαμ, ο οποίος πασχίζει να ζήσει μια κανονική φοιτητική ζωή μακριά απ’ τους δικούς του, καθώς
και τον έρωτά του με την εκπάγλου καλλονής Μικαέλα… Στην παρέα τους βέβαια, έχει προστεθεί και ο νέος φίλος και φύλακας
άγγελος του Σαμ, το ρομπότ Bumblebee, που αρνείται πεισματικά ν’ αφήσει τον Σαμ. Όμως πεπρωμένο φυγείν αδύνατον...








 
Last edited:
19 June 2006
356
ΚΙΛΚΙΣ
Απάντηση: TRANSFORMERS: Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ — Transformers: Revenge Of The Falle

Φοβερη εικονα και ηχος.Κατα τα αλλα ο καθενας ξερει τι περιμενει απο την ταινια.Εγω περασα ευχαριστα .
 

taurus65

AVClub Enthusiast
26 December 2007
870
Αθήνα
Re: TRANSFORMERS: Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ — Transformers: Revenge Of The Fallen

Απο τα καλυτερα transfer που εχω δει.Απιστευτη εικονα , τελεια εφε.Μου αρεσε πολυ περισσοτερο απο το πρωτο.
 

Δημήτρης Ιωάννου

Moderator
Staff member
18 June 2006
15,857
Αθήνα-Κέντρο
Απάντηση: TRANSFORMERS: Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ — Transformers: Revenge Of The Falle

Πέραν των τεχνικών-υπερπαραγωγής-χαρακτηριστικών ,η ταινία είναι εκνευριστική.

Το πρώτο το είδα τρείς φορές (ήμουν και άσχετος με τους Transformers).

αυτήν με το ζόρι άντεξα τις τόσες,αδικαιολόγητες ώρες φλυαρίας και προχειρότητας.
Δεν ξαναβλέπεται όσο τέλειο και αν είναι το BD..
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Απάντηση: TRANSFORMERS: Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ — Transformers: Revenge Of The Falle

Φεσι απο τα λιγα... (και το ενα μου αρεσε πολυ για το ειδος του).
Ο ηχος ηταν εκπληκτικος, η εικονα οχι και τοσο..
 

Aggelos M.

AVClub Fanatic
19 June 2006
10,475
Απάντηση: TRANSFORMERS: Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ — Transformers: Revenge Of The Falle

Μαλλον μονο ενας λογος υπαρχει να την δεις....











... πανω αριστερα στο ποστερ!!!
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: TRANSFORMERS: Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ — Transformers: Revenge Of The Falle

Πέραν των τεχνικών-υπερπαραγωγής-χαρακτηριστικών ,η ταινία είναι εκνευριστική.

Το πρώτο το είδα τρείς φορές (ήμουν και άσχετος με τους Transformers).

αυτήν με το ζόρι άντεξα τις τόσες,αδικαιολόγητες ώρες φλυαρίας και προχειρότητας.
Δεν ξαναβλέπεται όσο τέλειο και αν είναι το BD..

θα μπορούσα να είχα γράψει ΑΚΡΙΒΩΣ τα ίδια... :grinning-smiley-043
 

Yperion

AVClub Fanatic
21 June 2006
43,515
BVR (Beyond Visual Range)
Re: Απάντηση: TRANSFORMERS: Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ — Transformers: Revenge Of The F

Πέραν των τεχνικών-υπερπαραγωγής-χαρακτηριστικών ,η ταινία είναι εκνευριστική.

Το πρώτο το είδα τρείς φορές (ήμουν και άσχετος με τους Transformers).

αυτήν με το ζόρι άντεξα τις τόσες,αδικαιολόγητες ώρες φλυαρίας και προχειρότητας.
Δεν ξαναβλέπεται όσο τέλειο και αν είναι το BD..

Οπως τα λεει....ψηφισα "κακη"...
 

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
Απάντηση: TRANSFORMERS: Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ — Transformers: Revenge Of The Falle

:popcorn: Μόλις την είδα (σε dvd) και μπορώ να πω πώς ήταν "Πολύ Καλή"!!

Με την πρώτη ευκαιρία θα το αγοράσω (σε BluRay φυσικά).
 
Last edited:

nikos-grfo

Established Member
Re: TRANSFORMERS: Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ — Transformers: Revenge Of The Fallen

Πάντως εγώ την είδα παρέα με το γιο μου (7 χρονών)
πολύ εφετζίδικη...
Παραλίγο και θα μας έκαιγε τα ηχεία....
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Re: TRANSFORMERS: Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ — Transformers: Revenge Of The Fallen

Aς απαλλάξει κάποιος το συγγραφικό δίδυμο της συμφοράς που ανδρώθηκε στις τηλεοπτικές περιπέτειες της Ζήνας και του Ηρακλή, από τα καθήκοντά του... Αν νομίζατε πως το πρώτο Transformers και το Star Trek ταλανίζονταν από σεναριακές αφέλειες, είναι γιατί δεν έχετε δει ακόμα την αυτού μεγαλειότητα, τον βασιλιά της ηλιθιότητας: Transformers 2: Revenge of the Fallen.

Ω, ναι... Το σενάριο είναι απλά ΗΛΙΘΙΟ. Είμαι σίγουρος, πως ένα πεντάχρονο που παίζει με τα εν λόγω παιχνίδια, θα μπορούσε να πλάσει μία περισσότερο ενδιαφέρουσα και σωστότερα δομημένη πλοκή. Το χειρότερο βέβαια είναι, πως οι κύριοι Orci και Kurtzman, αυτή τη στιγμή συγγράφουν το σενάριο της συνέχειας του Star Trek (ωιμέ, τί μας περιμένει!)...

Κατά τ' άλλα, το οπτικοακουστικό κομμάτι βρίσκεται στα γνώριμα επίπεδα αναφοράς, δίνοντας στο όλο εγχείρημα την πραγματική του ταυτότητα: μία πρόσχηματική συρραφή από demo κλιπάκια, προορισμένα να πουλάνε ολοκληρωμένες λύσεις Home Cinema, γιατί περί κινηματογραφικής ταινίας, δεν πρόκειται...
 
8 June 2007
996
ΜΕΣΟΛΟΓΓΙ
Απάντηση: TRANSFORMERS: Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ — Transformers: Revenge Of The Falle

Για τον 5χρονο γιό μου ήταν τέλεια....δεν έχει βαρεθεί να την βλέπει....

Για εμένα ,πέρα από τον ήχο ,απλά καλή ήταν για ένα δίωρο που την είδα με τον πιτσιρίκα ,αν και σε μερικά κομμάτια έλεγα ''άντε προχώρα''....
 
18 June 2006
8,260
Θεσσαλονίκη
Απάντηση: TRANSFORMERS: Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ — Transformers: Revenge Of The Falle

Τόσο φορτωμένο με δράση και εφε που σε κάνει να βαριέσαι . Άσε που απ την υπερβολική ταχύτητα του μοντάζ χάνεις τι μπάλα και ζαλίζεσαι . Τους είπανε να χεσ…ν και αυτοί ξεκωλ….αν . ΚΑι να μην το ειχα δεί δεν θα εχανα και τιποτα
 

Peter Helmis

New member
28 June 2006
91
Re: TRANSFORMERS: Η ΕΚΔΙΚΗΣΗ ΤΩΝ ΗΤΤΗΜΕΝΩΝ — Transformers: Revenge Of The Fallen

Μη γίνεστε απαιτητικοί... Σκοπός της ταινίας αυτής είναι η διασκέδαση και τα εφέ όχι κάτι παραπάνω...