Καλωδιο για σαμπ

19 June 2006
356
ΚΙΛΚΙΣ
Εχετε να προτεινεται καποιο καλωδιο για σαμπ στη χαμηλη κατηγορια τιμης μεχρι 50-60 ευρω.Το μηκος που χρειαζομαι ειναι 7,5 με 10 μετραΣτο διαδυκτιο απο Ελλαδα βρηκα καποια των belkin,ixos kai taurus.
Εχει κανεις γνωμη γι αυτα ή να προτεινει κατι αλλο.
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
ultralink subsonix και τελος μεχρι τα 300 ευρω, το λεω απο πειρα.Εχω αγορασει σχεδον τα παντα, αυτο ειναι φτηνο (γυρω στα 6-7 ευρω το μετρο)
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Αυτο ειναι ψηφιακο, αν βρεις κανα 1000αρι σεκοντ χεντ (λογο κοστους) ειναι καλη περιπτωση.
 

FABIAWRC

AVClub Enthusiast
10 October 2007
864
σωστα.παρε ενα απλο και θα κανεις την δουλεια σου τελεια.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
Re: Απάντηση: Καλωδιο για σαμπ

Μην αγχώνεσαι βρε συ γιά το καλώδιο του sub...οτι και να βάλεις δεν πρόκειται να καταλάβεις τίποτε.

+1

Ετσι ακριβως. Φυλαξε τα λεφτα σου για τα καλωδια των υπολοιπων ηχειων.
 

Budda

Supreme Member
2 February 2009
3,734
Orc Village(Λουτσα)

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
κακο δεν ειναι , απλα δεν ειναι ο καταλληλος τυπος καλωδιου για σαμπ.Σιγουρα μπορει να παιξει καλυτερα απο ενα αλλο καλωδιο.Καθως υπαρχουν καλωδια που ειναι τοπολογικα σαν τα ντιτζιταλ (δηλαδη ομοαξονικα).Γενικα οτι παιζει καλυτερα αυτο χρησιμοποιω.Δεν το ψαχνω παραπανω γιατι και πως.Παιζει? μενει δεν παιζει ?δρομο .Η αλλιως εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο .
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Και για να το δουμε λιγο πιο ρεαλιστικα.Στην εκθεση σιγουρα θα υπαρχει καπου ενα σαμπ.Εχει καποιος την διαθεση να μαζεψουμε καποια καλωδια να φερω καποια δισκακια που προτεινε παλιοτερα ο carver ως αναφορας μπασου για σαμπ για να δουμε τι μπορει να κανει ενα καλωδιο.Ευκολα μπορω να εχω ενα qed-synergistic-ultralink.Αν καποιος εχει την διαθεση για δοκιμες μου λεει.Οχι για να δουμε αν εχω δικιο , απλα να αλλαζουμε την νοοτροπια του ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ KATI-EΧΩ ΓΝΩΜΗ,
οποιος θα ηθελε να το κανουμε το λεει για μαζεψω καλωδια.ΦΙΛΙΚΟΤΑΤΑ προς ολους.
 
19 June 2006
356
ΚΙΛΚΙΣ
Επειδη εχω βασιμες υποψιες οτι ενα αγοραστο της πλακας που εβαλα (hq) παιζει χειροτερα απο καποιο που ειχα φτιαξει με της πλακας παλι βυσματα και καλωδιο (τιποτα το ιδιαιτερο) για αυτο αναρωτιεμαι.Αξιζει να δωσω τα χρηματα που ζηταει ενα μονστερ ή ενα ultralink ή αλλο.
Ή να παρω το κολητηρι και κανα rg59 ή rg213 και να φτιαξω μονος μου.Αν δε κανω λαθος το καλωδιο rg213 ειναι 50 ΩΜ 0πως πρεπει.
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Αν νομιζεις οτι τα περιπου 6 ευρω του ultra ειναι πολλα φτιαξε κατι μονος σου.
Εγω παλι αν δεν ειχα αυτο που εχω θα εφτιαχνα - βελτιωνα μονος μου ενα ultralink.Σιγουρα παιζει πολυ πιο ακριβα απο ιντερκονεκτ των 300 ευρω-και αυτο μετα απο δοκιμες.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
Re: Απάντηση: Καλωδιο για σαμπ

Εχετε να προτεινεται καποιο καλωδιο για σαμπ στη χαμηλη κατηγορια τιμης μεχρι 50-60 ευρω.


Mην ξεχναμε το οικονομικο οριο που εθεσε ο Κοσμας.

Οχι για να δουμε αν εχω δικιο , απλα να αλλαζουμε την νοοτροπια του ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ KATI-EΧΩ ΓΝΩΜΗ,


Σε ποιους αναφερεσαι οταν λες οτι εχουν γνωμη χωρις να εχουν ακουσει ?

Λιγος σεβασμος στους συνομιλητες σου δεν ειναι κακο.

Ή να παρω το κολητηρι και κανα rg59 ή rg213 και να φτιαξω μονος μου.Αν δε κανω λαθος το καλωδιο rg213 ειναι 50 ΩΜ 0πως πρεπει.



Αμα πιανουν τα χερια σου να κατσεις να το φτιαξεις φιλε μου το καλωδιο.

Ειδικα στο sub δεν θα καταλαβεις σχεδον τιποτα απο τα ευεγερτικα μεταλλα των καλωδιων του εμποριου.
 

argi

Banned
17 July 2006
7,032
salmonela
Πες του αντιπροσωπου να σου στειλει.Αν δεν,- αν θες σου στελνω εγω, αυτο ή οτι αλλο θες.