Μέχρι την Κόλαση — Drag me to Hell

Ψηφίστε την ταινία


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avcluba.jpg













Μέχρι την Κόλαση
Drag Me To Hell










» Παίζουν: Άλισον Λόμαν, Τζάστιν Λόνγκ, Λόρνα Ρέιβερ.
» Σκηνοθέτης: Σαμ Ράιμι.
» Είδος: Θρίλερ
» Παραγωγής: 2009
» Διάρκεια: 99'
» Διανομή: Σπέντζος
» Χρώμα: Έγχρωμο
» Γλώσσα: Αγγλικά









» Υπόθεση:
Η Κριστίν Μπράουν είναι μια πολύ αφοσιωμένη τραπεζική υπάλληλος, που ελπίζει σε μια προαγωγή. Κάποτε αναγκάζεται να αρνηθεί
παράταση στη δόση του δανείου μιας ηλικιωμένης γυναίκας . Εκείνη χρησιμοποιεί μάταια κάθε μέσο ικεσίας, και τελικά αποχωρεί
αφού πρώτα καταραστεί την Κριστίν. Η Κριστίν ταράζεται αλλά σύντομα ξεχνάει το περιστατικό. Η κατάρα όμως την ακολουθεί
και όταν η Κριστίν το αντιλαμβάνεται θα αναγκαστεί να ξεπεράσει τον εαυτό της για να απαλλαγεί από αυτήν.












http://www.youtube.com/watch?v=n6j1XRN_vU0
 
Last edited:

Che

AVClub Addicted Member
1 September 2008
1,774
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
Re: Drag Me To Hell

Δειτε το ο Ραιμι κενταει.Προσεξτε οσοι δουλευεται σε τραπεζες με τις παρατασεις των δοσεων των δανειων................. :violent-smiley-008::speechless-smiley-0:speechless-smiley-0:speechless-smiley-0
 
Last edited by a moderator:

superfly

Moderator
Staff member
21 November 2008
15,735
πετρουπολη
Απάντηση: Drag Me To Hell

μεγαλη επιστροφη του μπιγκ σαμ σε ενα ειδος που οταν αυτος γυριζε οι αλλοι....πηγαιναν.με απλα πραγματακια καταφερνει να σε τιναξει απο την καρεκλα.το ειδα σινεμα και το απολαυσα.
 

taurus65

AVClub Enthusiast
26 December 2007
870
Αθήνα
Re: ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ — Drag Me To Hell

Ξεχωριζει και εκπλησσει ευχαριστα στο ειδος της.Μονο μελανο σημειο το καστ που "αδειαζουν" λιγο το πολυ καλο στορυ.Εξαιρεση αποτελει η "γιαγιακα" την οποια απολαυσα.
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ — Drag Me To Hell

οποτε αξιζει να το παρουμε ??? γενικα βλεπετε σαν ταινια??? ρωταω γιατι μετα απο χρονια μου ειπε η γυναικα που δε βλεπει αυτο το ειδος οτι το τραιλερ της φανηκε ενδιαφερον!!! γαοοοοοοο οποτε αρχισα να ψηνομαι!!!
 

spcav

AVClub Fanatic
18 August 2006
16,599
Re: ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ — Drag Me To Hell

Το ειδα σε Blu Ray.

Φαν του είδους, μου αρεσει ο Ραιμι, είχα διαβασει καλά λόγια, τεχνικά το BD ήταν πολύ καλό ΑΛΛΑ η ταινία ΔΕΝ....

Απολύτως προβλέψιμο και παρα ''B''.

Πολύ μέτριο / υπερεκτιμημένο.
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ — Drag Me To Hell

ΕΕΕΕεε τελικα ετσι οπως παμε ουτε για ενοικιαση δε θα σωσω γαμωτο χαχαααααα:music-smiley-005::music-smiley-005:
 

PanMan

Μέλος Σωματείου
19 June 2006
9,242
Νεο Ψυχικο
Re: ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ — Drag Me To Hell

Με την σκηνοθετικη σπιρταδα του evil dead και χωρις να χρησιμοποιησει budget στο οποιο εχει πλεον προσβαση (Ηρακλης, Ζηνα, burn notice και αλλες πετυχημενες παραγωγες καθως και blockbusters οπως τα spiderman) o Reimi προτιμησε να γυρισει ενα b-movie νοσταλγωντας ισως παλιοτερες εποχες. Στην πρωτη θεαση η ταινια μου αρεσε. Οταν φωναξα φιλους να την ξαναδω την εβγαλα στο 10 λεπτο.
 

stelios_syr

Established Member
21 June 2009
153
Αθήνα
Re: ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ — Drag Me To Hell

απογοητεύτηκα,και έκατσα να το δω με όρεξη!πολυ προβλέψιμο,πιο πολυ σιχαμένο παρα τρομακτικό!
 

rider

Supreme Member
5 December 2006
8,069
Re: ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ — Drag Me To Hell

Μετα το πρωτο μισαωρο δεν με τραβαγε ουτε σαν κωμωδια πια...:D
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΚΟΛΑΣΗ — Drag Me To Hell

Όταν άρχισε να μιλάει η κατσίκα εγώ γέλασα παρα πολύ!!!


συγνωμη μιλανε και κατσικες στο εργο???? ημαρτον παναγια μου τωρα ειναι που δε το βλεπωωω χαχαχαααααα:slapface::slapface: