Star Trek (XI)

Ψηφίστε την ταινία


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclubo.jpg
















STAR TREK: The Future Begins














» Παιζουν: Κρις Παιν, Λεοναρντ Νιμοι, Γουινονα Ραιντερ, Τζον Τσο, Ερικ Μπανα, Καρλ Ουρμπαν, Ζοι Σαλντανα, Σάιμον Πεγκ.
» Σκηνοθέτης: Τζ. Τζ. Αμπραμς.
» Διάρκεια: 122 λεπτά
» κατηγορία: Φαντασίας
» Studio: Paramount
» Έτος: 2009
» Γλώσσα: English
» Subtitles : Ελληνικά
» Sound: Dolby Digital 5.1
» Διαθέσιμο σε: BLU-RAY και DVD















» Υπόθεση:
Το μέλλον ξεκινά στο STAR TREK, την απόλυτη ταινία δράσης του Τζ.Τζ.Άμπραμς που κέρδισε το κοινό σε όλο τον κόσμο. Όταν ο Νέρο
επιστρέφει από το μέλλον για να πάρει εκδίκηση για την Ομοσπονδία, οι αντίπαλοι Κερκ και Σποκ πρέπει να συνεργαστούν αν θέλουν να
τον εμποδίσουν να καταστρέψει όλα όσα γνωρίζουν. Σε ένα απολαυστικό ταξίδι γεμάτο θεαματική δράση, γέλιο και διαστημικές περιπέτειες,
το νέο πλήρωμα του U.S.S. Enterprise ταξιδεύει μέσα από αφάνταστους κινδύνους, πηγαίνοντας σε μέρη που κανείς δεν έχει ποτέ βρεθεί.
Ακόμη κι αν δεν έχετε ξαναδεί ποτέ το Star Trek, αυτή η ταινία είναι για σας!.












 
Last edited:

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Re: STAR TREK: The Future Begins

Λέω κι εγώ, έχουμε νέα για το σήκουελ ή καμμιά νέα σειρά και δεν το πήρα χαμπάρι;! :p

To "The Future Begins" είναι το διαφημιστικό tagline, ο τίτλος της ταινίας είναι σκέτο Star Trek, Άκη... -bye-
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,807
Αθήνα
Re: STAR TREK: The Future Begins

Η κόπια θα είναι σε μόνο σε dolby digital 5.1??? Μια μικρή δυσάρεστη έκπληξη.
 

Kosh

Μέλος Σωματείου
7 September 2006
91,174
Εκεί ψηλά.....
Re: STAR TREK (XI)

Στα δελτια τυπου συνηθως αναφερουν μονο το DD 5.1 και σπανια τα νεα φορμα. Μονο αν το δεις απο κοντα θα μπορεις να μαθεις.
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,807
Αθήνα
Re: STAR TREK (XI)

Στα δελτια τυπου συνηθως αναφερουν μονο το DD 5.1 και σπανια τα νεα φορμα. Μονο αν το δεις απο κοντα θα μπορεις να μαθεις.

OK then.
 

JL_?

AVClub Fanatic
19 September 2008
15,415
Terra
Re: STAR TREK (XI)

Mη σας προκαλεί έκπληξη το DD 5.1 για το DVD, είναι απλώς το αναμενόμενο για την Paramount. Το dts πάντα το διαθέτει σε δεύτερο χρόνο (και έκδοση)...
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,807
Αθήνα
Re: STAR TREK (XI)

Mη σας προκαλεί έκπληξη το DD 5.1 για το DVD, είναι απλώς το αναμενόμενο για την Paramount. Το dts πάντα το διαθέτει σε δεύτερο χρόνο (και έκδοση)...

Γιάννη αναφερόμουν στο bluray disk, ελπίζω να υπάρχει σε αυτό Dolby trueHD ή DTS-MA.
 

sokos

AVClub Addicted Member
19 January 2007
2,316
Re: STAR TREK (XI)

το είδα σε ΒR import, πολύ ωραία ταινία!
την περίμενα ίσως λίγο μεγαλύτερη, δεν την χόρτασα καλά καλά και τελείωσε !
 

Che

AVClub Addicted Member
1 September 2008
1,774
ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
Re: STAR TREK (XI)

ΔΥΝΑΜΗ.Με εντυπωσιασε και δεν το περιμενα.........δεν ειμαι fan!Μπορει και να γινω!
 

lykman

Supreme Member
29 June 2006
5,798
Aθήνα
Απάντηση: STAR TREK (XI)

Εμένα πάλι μάλλον με απογοήτευσε... Σεναριακές σφήνες - ευκολίες για να καθοδηγήσουν αργότερα την πλοκή, αδικαιολόγητες ενέργειες των ηρώων, και κυρίως, τα χωροχρονικά περαδώθε, που ο J.J. θα έπρεπε να τα αφήσει για το lost ή το fringe, και όχι για το ευαγγέλιο των sci fi ταινιών... Αν δεν με απατά η μνήμη μου, το star trek ήταν άξιο αναφοράς για τις λογικές εξηγήσεις των... ανεξήγητων. Το συγκεκριμένο ήταν ότι νάνε...
 

more peers

AVClub Fanatic
24 April 2009
20,155
Αθήνα
Απάντηση: STAR TREK (XI)

Εμένα πάλι μάλλον με απογοήτευσε... Σεναριακές σφήνες - ευκολίες για να καθοδηγήσουν αργότερα την πλοκή, αδικαιολόγητες ενέργειες των ηρώων, και κυρίως, τα χωροχρονικά περαδώθε, που ο J.J. θα έπρεπε να τα αφήσει για το lost ή το fringe, και όχι για το ευαγγέλιο των sci fi ταινιών... Αν δεν με απατά η μνήμη μου, το star trek ήταν άξιο αναφοράς για τις λογικές εξηγήσεις των... ανεξήγητων. Το συγκεκριμένο ήταν ότι νάνε...

+1

Προσπάθησε να το χαλάσει, αλλά δεν τα κατάφερε...

:grinning-smiley-043-bye-
 

pontios

Μέλος Σωματείου
17 June 2006
6,736
Clermont-Ferrand, France
Απάντηση: STAR TREK (XI)

Εμένα πάλι μάλλον με απογοήτευσε... Σεναριακές σφήνες - ευκολίες για να καθοδηγήσουν αργότερα την πλοκή, αδικαιολόγητες ενέργειες των ηρώων, και κυρίως, τα χωροχρονικά περαδώθε, που ο J.J. θα έπρεπε να τα αφήσει για το lost ή το fringe, και όχι για το ευαγγέλιο των sci fi ταινιών... Αν δεν με απατά η μνήμη μου, το star trek ήταν άξιο αναφοράς για τις λογικές εξηγήσεις των... ανεξήγητων. Το συγκεκριμένο ήταν ότι νάνε...

Ουκ ολίγες φορές έχουμε και time travel στα Star Trek (μέχρι και φάλαινα φέρνουνε από το παρελθόν). Δεν είναι εκεί το βασικό πρόβλημα. Σαν ταινία μου άρεσε πάρα πολύ. Σαν φαν του Universe και μετά από 10 ταινίες και 4 σειρές, το reboot του Universe, ενοχλεί αρκετά.
Δυστηχώς όμως εάν θέλουμε να ξανααπολαύσουμε και σειρά και ταινία ήταν αναγκαίο.
 
19 June 2006
356
ΚΙΛΚΙΣ
Απάντηση: STAR TREK (XI)

Την περιμενα χειροτερη.Ηταν αρκετα ευχαριστα για εμας που ειμαστε φαν του ειδους.Η σκηνη που εμφανιζεται ο παλιος Σποκ ειναι ολα τα λεφτα.
 

dvotsis

AVClub Enthusiast
30 October 2006
763
Re: STAR TREK (XI)

Εγώ πάντως Blu-ray στα video clubs δεν είδα, και δεν μιλάω για μικρά μαγαζάκια της γειτονιάς, για παράδειγμα στο video sun δεν το έχει.
Και το "salina" του παγκρατίου που φέρνει ότι blu-ray κυκλοφορεί μου είπε ότι το περιμένει μετά τις 23 του μηνός, άλλωστε και η audio visual αυτή την ημερομηνία γράφει για κυκλοφορεία.
 
17 June 2006
23,742
Αθήνα
Απάντηση: STAR TREK (XI)

Συγνώμη, είναι δυνατόν τέτοιο blockbuster να κυκλοφορήσει στην ελληνική αγορούλα νωρίτερα απ' ότι στην ευρωπαϊκή/αμερικάνικη;

Και τα δύο play (αγγλικό/international) αναφέρουν 16 Νοεμβρίου.