Έρωτας αλά Ελληνικά — My Life in Ruins

Ψηφίστε την ταινία:


  • Total voters
    0

airb

Super Moderator
Staff member
25 May 2008
15,120
Λιβαδειά
avclubt.jpg




















ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ
My Life in Ruins
















» Παιζουν: Νια Βαρνταλος, Ριτσαρντ Ντρειφους, Αλεξης Γεωργουλης.
» Σκηνοθέτης: Ντοναλντ Πετρι.
» Διάρκεια: 91 λεπτά
» κατηγορία: Κωμωδία
» Studio: Hollywood
» Έτος: 2009
» Γλώσσα: English
» Subtitles : Ελληνικά
» Sound: Dolby Digital 5.1
» Διαθέσιμο σε: BLU-RAY και DVD













» Υπόθεση:
Η Γεωργία, Νία Βαρνταλος, είναι μια Ελληνο Αμερικανίδα ξεναγός που αναλαμβάνει την περιήγηση στο αρχαιοελληνικά μνημεία
μιας ομάδας τουριστών που από ότι φαίνεται το κύριο μέλημα τους είναι πως θα ψωνίσουν και θα διασκεδάσουν περισσότερο.
Oλα δείχνουν να πηγαίνουν στραβά μέχρι που ένας ιδιόρρυθμος τουρίστα από το γκρουπ, ο Ιρβ Γκορντον, Ριτσαρντ Ντρειφους,
που έχει αντιληφθεί πως η ξεναγός τους είναι πλήρως απογοητευμένη από αυτούς αποφασίζει να βοηθήσει ώστε να δει την
αισιόδοξη πλευρά της ζωής. Της δείχνει πώς να διασκεδάσει και την οδηγεί στο να ανακαλύψει τον αληθινό έρωτα στο
πρόσωπο του ήσυχου αλλά ιδιαίτερα γοητευτικού Έλληνα οδηγού του τουριστικού λεωφορείου, Πούπι, Αλέξης Γεωργούλης.

















http://www.youtube.com/watch?v=6hy_ara752w
 

takisot

Μέλος Δ.Σ.
Staff member
17 June 2006
27,851
Παλλήνη
Απάντηση: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

Το ειδα για χαρη της γυναικας μου, αλλα το μετανιωσα οικτρα...
Ειναι η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ταινια που εχω δει ποτε! Την ειδα ως το τελος για να δω ποσο βαθια φτανει ο πατος..
Ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ οτι γυριστηκε αυτο το πραγμα με χρηματοδοτηση του ΕΟΤ για να προβαλει (υποτιθεται) την Ελλαδα, ενω επιτυγχανει το ακριβως αντιθετο..
Η Nia Vardalos αποδεικνυει ποσο ΑΤΑΛΑΝΤΗ ειναι και ταυτοχρονα ποσο τυχερη, αφου προφανως τα τσεπωσε χοντρα απο την απροσμενη επιτυχια του My Big Fat Greek Wedding, το οποιο εγινε επιτυχια διοτι σε ολους τελικα αρεσε το "κραξιμο" των Ελληνοαμερικανων..
Μακρια απο εμας, γυρνα στην πατριδα σου και (ξανα)πιασε δουλεια σε κανενα dinner...
 

Ntinos P

AVClub Fanatic
26 June 2006
22,938
Re: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

Εγω την ειχα στα υποψιν
(να ΜΗΝ την δω εννοειται)
Ο Τακης μιλησε. Ουγκ -bye-
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,805
Αθήνα
Re: Απάντηση: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

Το ειδα για χαρη της γυναικας μου, αλλα το μετανιωσα οικτρα...
Ειναι η ΧΕΙΡΟΤΕΡΗ ταινια που εχω δει ποτε! Την ειδα ως το τελος για να δω ποσο βαθια φτανει ο πατος..
Ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ οτι γυριστηκε αυτο το πραγμα με χρηματοδοτηση του ΕΟΤ για να προβαλει (υποτιθεται) την Ελλαδα, ενω επιτυγχανει το ακριβως αντιθετο..
Η Nia Vardalos αποδεικνυει ποσο ΑΤΑΛΑΝΤΗ ειναι και ταυτοχρονα ποσο τυχερη, αφου προφανως τα τσεπωσε χοντρα απο την απροσμενη επιτυχια του My Big Fat Greek Wedding, το οποιο εγινε επιτυχια διοτι σε ολους τελικα αρεσε το "κραξιμο" των Ελληνοαμερικανων..
Μακρια απο εμας, γυρνα στην πατριδα σου και (ξανα)πιασε δουλεια σε κανενα dinner...

Το πιστεύεις οτι η γυναίκα μου που βλέπει τέτοιου είδους κωμωδίες έκατσε να την δει (μόνη της εννοείται) και την έκλεισε πριν τα μισά? Απορώ τι πήγε να κάνει ο Dreyfus σε αυτήν την ταινία.
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,805
Αθήνα
Re: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

Tα τελευταια ενσημα κολλαει...

Έχει και ένα όνομα, να πάρει η ευχή! Θα μου πείς έχουμε δει τέτοια...ουκ ολίγα!!!
 

udt71

AVClub Addicted Member
13 October 2006
1,792
Deep Sea
Απάντηση: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

Η χειρότερη ταινία που έχω δει τελευταία.
Δεν ήξερα ότι συμετείχε και ο ΕΟΤ.
Κανείς τους δεν διάβασε το σενάριο να δούνε τι μα@#@κία ταινία γυρίζουνε.
Οι Μαλ@#κες παίζουν με τα λεφτά μας.
 

mmoukiou

Supreme Member
22 October 2007
3,069
Απάντηση: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

Λόγω κρεβατώματος από γρίππη, είπα να δω κάτι ανάλαφρο. Πεταμένος χρόνος... Εντελώς "τής πλάκας". Με το ζόρι αντέχεις μέχρι το τέλος. Ακόμα κι εκείνη η ταινία του Τζέιμς Πάρις με την συγχωρεμένη Έλενα Ναθαναήλ σε ρόλο ξεναγού, βλεπόταν ευκολότερα...
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,805
Αθήνα
Re: Απάντηση: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

Λόγω κρεβατώματος από γρίππη, είπα να δω κάτι ανάλαφρο. Πεταμένος χρόνος... Εντελώς "τής πλάκας". Με το ζόρι αντέχεις μέχρι το τέλος. Ακόμα κι εκείνη η ταινία του Τζέιμς Πάρις με την συγχωρεμένη Έλενα Ναθαναήλ σε ρόλο ξεναγού, βλεπόταν ευκολότερα...

Just for the record, σκηνοθέτης του "αριστουργήματος" που αναφέρεις με τίτλο "Επιχείρηση Απόλλων" ήταν ο Γιώργος Σκαλενάκης.
 

mmoukiou

Supreme Member
22 October 2007
3,069
Απάντηση: Re: Απάντηση: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

Just for the record, σκηνοθέτης του "αριστουργήματος" που αναφέρεις με τίτλο "Επιχείρηση Απόλλων" ήταν ο Γιώργος Σκαλενάκης.

:a0210:
Κι ο Τζέημς ήταν παραγωγός? :idea:
Πάντως, δεν αποκλείεται κι εκείνη η ταινία να είχε τύχει "επιχορήγησης".
 

opsim

Moderator
Staff member
11 May 2008
15,805
Αθήνα
Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

:a0210:
Κι ο Τζέημς ήταν παραγωγός? :idea:
Πάντως, δεν αποκλείεται κι εκείνη η ταινία να είχε τύχει "επιχορήγησης".

Δεν βλέπω παραγωγό τον Paris από εδώ:

http://www.imdb.com/title/tt0135412/fullcredits#cast

Δεν θα με εξέπληττε καθόλου αν την είχε επιχορηγήσει ο ΕΟΤ.
 

mmoukiou

Supreme Member
22 October 2007
3,069
Απάντηση: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

Έχεις δίκιο, no James Paris at all.
 

nikolouzosr

Senior Member
11 September 2008
466
Re: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

Χάλια και πάλι χάλια. Με πήρε ο ύπνος λιγάκι προς το τέλος.
 

un4moa

New member
8 October 2006
38
Βαρκιζα
Re: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

χαλια μαυρααααα

ασε που το blu ray εκανε και σπασιματα

χαλια μακριαααααααα
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

καλα τοσο θαψιμο για ταινια καιρο ειχα να διαβασω....... θα με κανετε να παω να τη δω για να δω ποσο πατο μπορει να χτυπησει μια ταινια!!!:smash:
p.s. για τα του εοτ δε σχολιαζω κατι γιατι μας πειρανε χαμπαρι αισχος.:bigcry:
 

alefantos2007

Supreme Member
17 August 2007
3,646
European Union
Re: Απάντηση: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

Αν εχεις τασεις μαζοχισμου, να πας! :p


xaxaxaxaa εφυγαα!!! λεω να δω και τη dvd εκδοση στο καπακι για τις οποιες συγκρισεις !!!!!:music-smiley-005::music-smiley-005::Banane0:
 

un4moa

New member
8 October 2006
38
Βαρκιζα
Re: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

βρε παιδιά που λέτε ότι την είδα την ταινία χτες ???

ερχόμενος με EMIRATES από Dubai την είχαν μαζί με άλλες ταινίες onboard
 

DimA

AVClub Addicted Member
24 June 2006
1,480
Re: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

το οτι ηθελε να γυρισει ενα ρομαντζακι το καταλαβα,αλλο αν δεν ξερει να γραψει σεναριο,αλλα αυτη τη διαθεση να δυσφημισει την ελλαδα δεν την καταλαβα.Τι της καναμε?Απ'οτι θυμαμαι ηρθε εδω και της δωσανε το κλειδι της πολης.Ως χωρα εχουμε πολλα χαλια,αλλα οχι αυτα που αφορουν τους τουριστες.Στη δεκαετια του80 υπηρχε ενα σηριαλ "το πλοιο της αγαπης" με απολυτα σικε τουριστικες ιστοριες τετοιου στυλ αλλα τουλαχιστον σε εκαναν τουρισμο σε ωραια μερη.Ουτε καν κατι τετοιο δεν καταφερε να γυρισει.
 

oldman

AVClub Enthusiast
7 December 2006
937
Anavissos
Re: ΕΡΩΤΑΣ ΑΛΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ — My Life in Ruins

Αν μου ζητούσε τη χάρη η γυναίκα μου να δούμε μαζί αυτή την ταινία, θα της αντιπρότεινα να δούμε τους διαγωνισμούς μαγειρικής στον ALPHA :eating:για να την ξεφορτωθώ.
Λιγότερο θα έπληττα.